Barcelona jäi superkarika finaalis kindlalt Bilbaole alla

Baskimaa suurim jalgpalliklubi Bilbao Athletic pidutseb katalaanide jalgpallipühamus Nou Campil Foto: SCANPIX

Hispaania jalgpalli superkarika võitis Bilbao Athleticu meeskond, kes oli kahe mängu kokkuvõttes kindlalt 5:1 üle Barcelonast.

Avamängu 0:4 kaotanud Barcelona alustas koduväljakul tagasitulekut 43. minutil, kui värava lõi Lionel Messi. Rohkemaks neil aga jaksu ei olnud ning olukord muutus eriti keeruliseks 56. minutil, kui kaitsja Gerard Pique punase kaardi teenis. 74. minutil Aritz Aduriz viigistas ning seisul 1:1 eilne kohumine ka lõppes. Päris mängu lõpu eel teenis Bilbao poolelt punase kaardi Kike Sola.

8-kordne Hispaania meister ja 23-kordne karikavõitja Bilbao sai superkarika võitu nautida alles teist korda.