Ats Kuldkepp

Eesti korvpallikoondis kohtus täna koduse Nelja rahvuse karikaturniiri lõpetuseks Saku suurhallis Hollandiga. Eesti võitis pingelise mängu 60:58 ja teenis turniiri esikoha. Seni olid Eestil kirjas võidud Islandi ja Filipiinide üle, lisaks lõpetati eelmisel nädalal peetud Gruusia turniir võiduga Läti üle. Täna oli Eesti resultatiivseim Siim-Sander Vene 13 punktiga.

Üheksa punkti lisasid Reinar Hallik ja Sten-Timmu Sokk, Hollandile tõi Henk Norel 12 silma. Turniiri parimaks mängijaks valiti Vene.

Kohtumise käik:

Tere õhtust! Eesti ja Hollandi korvpallikoondiste kohtumine on kohe algamas.

Eesti algkoosseis: Sten Sokk, Tanel Kurbas, Gregor Arbet, Kristjan Kangur, Janar Talts.

Hollandil: Leon Williams, Arvin Slagter, Mohamed Kherrazi, Roeland Schaftenaar, Henk Norel.

Mäng algas!

0:5

Hollandilt kaks kiiret korvi.

2:7

Henk Norelilt kaks vabaviset, aga Talts vastab korvi alt.

2:9

Slagterilt kiirrünnak.

2:11

Noreli vise loetakse ära, sest Eesti mängija puutus võrku.

4:11

Arbet keskpositsioonilt.

4:11

Mängitud on ligi viis minutit ja Eestil on kogutud vaid neli punkti.

4:11

Holland viskab aga järjest korvi alt mööda.

6:11

Taltsilt kena poolhaak.

8:12

Arbetilt veel üks tabav vise viielt meetrilt.

10:14

Gert Dorbek vähendab vahe taas neljale punktile.

13:14

Sten Sokult kaunis sööt Siim-Sander Venele, kes tabab korvi alt koos veaga. Mäng taas sisuliselt tasa. Esimese veerandaja lõpuni 2.51.

15:14

Sten Sokk on keskpositsioonilt ja Eesti juhib!

18:19

Mängu tulnud Reinar Hallik lisab kolmese, aga Kees Akerboom vastab samaga ja siis paneb De Jong pealt.

20:19

Vene taas korvi alt.

20:23

Norelilt vabavisked.

20:23

Ja sellega on esimene veerandaeg läbi. Eesti resultatiivseim on Siim-Sander Vene viie punktiga.

20:23

Teine veerandaeg algas.

20:26

Holland sai esimesel veerandajal koguni 13 vabaviset ja nüüd teenis Akerboom veel kolm tükki juurde.

20:28

Robin Smeulders suurendab Hollandi edu veelgi.

25:29

Holland paneb järjekindlalt ühe meetri pealt viskeid mööda.

25:31

Nüüd saab Schafternaar vabaviskejoonele ja toob punkte juurde.

25:31

Poolajani alla nelja minuti.

25:33

Williams viskab keskpositsioonilt sisse. Nagu arvata oli, ei tule Eestile midagi lihtsalt. Holland surub palli peamiselt korvi alla, kahepunktivisete tabavus on nigel (23st 6), aga suur vabavisete hulk hoiab neid ees.

26:33

Kurbaselt üks vabavise. Norel saab Hollandi rünnakul löögi vastu nägu ja veri on väljas.

26:33

Norelit tohterdatakse pingi juures edasi ja mäng läheb taas käima. Poolajani kaks minutit.

29:33

Hallikult kolmene.

29:35

Holland võimutseb ründelauas ja Nicolas DeJong tabab taas kaks vabaviset.

32:35

Hallik taas kaugelt!

32:35

Esimene poolaeg läbi.

32:35

Eesti resultatiivseim ongi Hallik üheksa punktiga, Hollandile on Norel ja Akerboom toonud kuus punkti.

32:35

Jällegi, suurim vahe on seni vabavisetes. Holland on neid teenud 22 ja tabanud 17, Eesti vaid kolmest kaks. Lisaks on Eesti teinud üheksa pallikaotust, Holland neli. Väljakult on Eesti visketabavus samas 43,3 protsenti, Hollandil vaid 26,7.

32:35

Teine poolaeg algab.

33:35

Sten Sokk tabab ühe vabaviske.

33:37

Talts teeb kolmanda ja kohe varsti neljanda vea.

33:37

Schaftenaar mängib ennast korvi all ilusti viskele.

38:39

Gert Dorbekilt kolmene ja Venelt kahene.

43:44

Arbet leiab korvi alt ilusti Vene, aga Norel vastab kiirelt.

49:48

Worthy de Jong teenib vabavisked ja paneb kahest kaks.

52:48

Kangur avab oma punktiarve.

54:48

Gert Dorbekilt edukas läbimurre.

56:48

Vene paneb keskpositsioonilt sisse ja nüüd on enam-vähem korraliku edu sisse saanud juba Eesti.

56:49

Kolmas veerandaeg on läbi.

56:49

Eesti resultatiivseimaks on tõusnud Vene 11 punktiga, Hollandile on Norel toonud kaheksa punkti.

56:49

Algas viimane veerandaeg.

58:50

Venelt üpris raske vise, aga see läheb sisse.

60:54

Norel möllab korvi all.

60:56

Eesti edu on vaid neli punkti, mängu lõpuni 2.40.

60:58

Slagteril lastakse viie meetri pealt visata ja tagamängija ei eksi. Eesti pole juba kuus minutit ühtegi punkti saanud. Lõpuni 1.26.

60:58

Vene võtab Hollandi viimasel rünnakul palli vahelt ja Eesti on võitnud!

Eestil on Nelja rahvuse karikaturniirilt kirjas 85:65 võit Islandi üle ja eile oldi 90:80 üle Filpiinidest. Holland alistas Filipiinid koguni 89:62, aga Islandile kaotati 65:67.

Eesti on Hollandiga viimastel aastatel kohtunud ohtralt, koos oldi ka kaks aastat tagasi 2015. aasta EMi esimesel valikturniiril. Eesti lunastas sealt lõpuks EM-finaalturniiri pääsme ja oluline roll oli selles ka Hollandil, kes diskvalifitseeriti kahe kodustatud mängija kasutamise tõttu.

Teise valikturniiri järel pääses 5. septembril algavale EMile ka Holland, kes läheb Horvaatias peetavas B-alagrupis vastamisi lisaks võõrustajatele ka Gruusia, Makedoonia, Kreeka ja Sloveeniaga. Eesti mängib alagrupimatše Riias, kus vastasteks on Läti, Leedu, Ukraina, Tšehhi ja Belgia.