Eesti korvpallikoondis kaotas Horvaatiale viimastel sekunditel

Ats Kuldkepp
Eesti korvpallikoondis.
Eesti korvpallikoondis. Foto: Tairo Lutter

5. septembril algavaks korvpalli EM-finaalturniiriks valmistuv Eesti koondis alustas täna Zagrebis selle suve viimast kontrollturniiri vastamisi mindi tugeva Horvaatiaga. Eesti kaotas 63:66, aga tegi mänguliselt selle suve parima esituse. Eesti resultatiivseim oli 19 punktiga Siim-Sander Vene, Gregor Arbet lisas 11 punkti. Horvaatiale tõi Bojan Bogdanovic 21 punkti.

Kohtumise käik:

Tere õhtust Arena Zagrebilt! Horvaatia - Eesti korvpallikoondiste kohtumine on algamas pisut rohkem kui 40 minuti pärast.

16 500 pealtvaatajat mahutavas hallis on praeguseks huvilisi kohale tulnud vaid käputäis, aga siin on kell vaid 17.19, nii et tööpäev on alles napilt lõppemas.

Siinsamas Arena Zagrebil peetakse ka EM-finaalturniiri C-alagrupi kohtumised. EMi alguseni on jäänud vaid poolteist nädalat ning seega on halli ümbrus EMi logode ja värvidega palistatud. Sees mingeid kaunistusi pole, aga näiteks ajakirjanike ala on suurvõistlusele kohaselt päris mahukas. Siltide järgi peaks tänast kohtumist kajastama tulema vähemalt 60 Horvaatia ajakirjanikku, ruumi on veel umbes sajale leheneegrile.

Mänguni on aega pisut üle 10 minuti, aga tuhandet pealtvaatajat pole endiselt kohal. Horvaatia on nii kõva, et võib-olla tunduvad Eesti, Bosnia ja Hertsegoviina ning Iisrael lihtsalt liiga igavad vastased. Paar nädalat tagasi oli Saksamaa vastu kohale tulnud igatahes oluliselt rohkem rahvast.

Algab meeskondade tutvustamine ja kohal on ka EMi maskott Frenkie.

Algviisikud: Horvaatia: Roko Leni Ukic, Bojan Bogdanovic, Mario Hezonja, Dario Šaric, Ante Tomic. Eesti: Sten Sokk, Gregor Arbet, Siim-Sander Vene, Kristjan Kangur, Janar Talts.

Mäng algas!

0:2

Vene võtab Bogdanovici kohe ette ja viib Eesti juhtima.

2:2

Ukic murrab korvi alla.

2:4

Tomic saab rõngalt kulbi ja Vene skoorib taas.

4:4

Talts teeb juba oma kolmanda vea ja Eestil on meeskondlikud vead täis.

5:4

Tomicilt korv ja vabavise.

7:6

Ukici lõige magatakse maha ja Horvaatiale kerge korv. Aga mängu tulnud Joosep Toome vastab kiirelt.

7:8

Toome keskpositsioonivise viib Eesti juhtima.

9:8

Bogdanovic mängib Vene üle.

13:8

Bogdanovic paneb pealt.

13:11

Arbet murrab sisse, viskab korvi ja meelitab ka vea välja välja. Vabavise sees.

14:11

Šaric tabab ühe vabaviske. Esimese poolaja lõpuni 3.29.

16:15

Bogdanovic leiab korvi alt Tomici, Vene vastab kiirelt ja siis võimutseb Toome ründelauas. Toome väljakuletulek on seni väga õnnestunud olnud.

18:17

Venelt taas punktid juurde.

20:17

Žoric korvi alt.

20:17

Ja sellega on esimene veerandaeg läbi, seni on Eesti igati soliidselt hakkama saanud. Venelt Eestile kaheksa, Toomelt kuus ja Arbetilt kolm punkti. Horvaatiale on Bogdanovic toonud kuus punkti, Šaric on lisanud viis silma.

20:17

Algas teine veerandaeg.

20:17

Reinar Hallik paneb kiirelt kaks kolmest mööda.

22:17

Žoricilt tagasihüppelt vise.

25:17

Mängu tulnud Damjan Rudež on sisuliselt sama ampluaaga nagu Hallik, aga tema suudab oma kolmese tabada.

25:18

Kangurilt üks vabavise.

27:18

Žoricilt kaks vabaviset.

27:21

Talts tabab Eesti esimese kolmese, aga teeb kohe oma neljanda vea.

32:25

Žoric on väga agressivne ja saab taas vabaviskejoonele. Kaks punkti juures. Poolaja lõpuni 4.30.

32:27

Toome saab ka vabaviskeid proovida ja tabab mõlemad.

34:27

Andres Sõber karjub Joosep Toomele «Viga ei tee!», aga Miro Bilan surub Toome ära ja teenib ikkagi vabavisked. Mõlemad lähevad sisse.

34:29

Venelt ilusad kaks punkti.

34:29

Horvaatial on samuti vead täis ja Šaric saadab Kanguri  vabaviskejoonele. Kahjuks lähevad mõlemad mööda.

38:29

Bogdanovicilt keskpositsioonivise ja siis realiseerib Dontaye Draper kiirrünnaku.

38:34

Aga Vene ja Kangur toovad Eesti taas lähemale! Poolaja jääb lõpuni pisut üle ühe minuti. Venel on koos juba 13 punkti.

38:36

Sten Sokk tabab vabavisked.

38:36

Nüüd teeb Šaric jooksu ja Eestil on poolaja viimane rünnak.

38:38

Kurbas purjetab ilusti korvi alla ja seega on poolajaks mäng viigis!

38:38

Vene on Eesti resultatiivseim 13 punktiga, Toome on lisanud 8 punkti. Horvaatiat veavad Bogdanovic ja Žoric 8 punktiga.

38:38

Kui senistes mängudes on Eesti kolmeseid tihti rohkem visanud kui kaheseid, siis nüüd on pilt hoopis teine. 19st kahepunktiviskest on tabatud 11, 12st kolmesest 3. Vabaviskeid on teenitud 11 ja tabatud 7.

38:38

Eesti on lauavõitluses peal 18:12, sealjuures pole Horvaatial lastud võtta ühtegi ründelauda.

38:38

Kui kapten Kristjan Kangur ütles pärast Tallinna turniiri, et Eesti on sel suvel seni suutnud nauditavat korvpalli mängida keskmiselt 5-10 minutit mängu kohta, siis nüüd on see number ületatud juba esimese poolajaga.

38:38

Teine poolaeg on kohe algamas ja platsile tuleb ka nelja veaga Talts.

50:41

Bogdanovic saab õnnega pooleks palli ja paneb võimsalt pealt.

50:41

Eesti pole üle viie minuti punkte teeninud.

50:41

Horvaatia on kaitses kõvasti juurde pannud ja nüüd ei saa Eesti enam hästi kaitselauda kätte.

51:47

Kanguri kolmene lõpetab kolmanda veerandaja ja Eesti on endiselt mängus sees! Skoorivaene kolmas veerandaeg kaotati 9:13, Eesti sai punkte ainult kolmestest.

53:51

Eesti ei suuda kiirrünnakuid lahendada ja nüüd tehakse kaks jooksu. Aaga ka horvaadid teevad praaki.

61:56

Rudež paneb kolmese otsa, aga Sten Sokk vastab samaga.

61:56

Mängu lõpuni kolm minutit.

61:59

Arbet tabab kolmese ja vahe on taas vaid kaks punkti!

62:63

Vene tabab koos veaga! Aga vabakas mööda.

65:63

Simonilt valus kolmene, Eesti oli palli peaaegu kätte saamas... Aga 18,1 sekundit on aega ja Eesti rünnak.

65:63

Kangur paneb ässa... 4,7 sekundit on aega ja Eesti peab kiire vea tegema ja lootma, et Horvaatia viskab vähemalt ühe mööda.

66:63

Sten Sokk saadab vabavisetele Bogdanovici. Esimene läheb mööda, teine sisse.

66:63

Aega on neli sekundit ja sellega on Eestil võimalus viskele saada küll.

66:63

Arbet saab viskele, aga rõngast ei taba. Mäng läbi, Eestilt kokkuvõttes igati korralik esitus.

Enne mängu: Horvaatia võõrustab EMil siinsamas Zagrebis C-alagruppi ja on kindlasti üks medalisoosikuid. Kontrollmängudes on kindlalt võidetud näiteks Leedut, üle on oldud ka Türgist ja Saksamaast.

Eesti on võitnud neli kohtumist järjest, aga vastased – Läti, Island, Filipiinid, Holland – pole muidugi olnud samast klassist. Zagrebisse ei sõitnud kaasa põlvevigastust raviv Rain Veideman, tsenter Rain Raadik praagiti pärast nädalavahetusel Tallinnas peetud Nelja rahvuse karikaturniiri koondisest välja. Küll on platsil tagasi koduse turniiri vahele jätnud Joosep Toome.

Homme kohtub Eesti kell 22.00 Iisraeliga, reedel lõpetatakse turniir kell 19.00 Bosnia ja Hertsegoviina vastu. Eesti mängib EMil Riias peetavas D-grupis, kus vastasteks on Läti, Leedu, Ukraina, Tšehhi ja Belgia.