Eesti korvpallikoondis sai Zagrebis Iisraelilt suure kaotuse

Ats Kuldkepp
Kristjan Kangur (palliga).
Kristjan Kangur (palliga). Foto: Peeter Langovits

Eesti korvpallikoondis jätkas Zagrebi kontrollturniiri mänguga Iisraeli vastu, kellele jäädi alla kindlalt 56:74. Esimene poolaeg kaotati 29:35. Siim-Sander Vene tõi Eestile 10 punkti, Gal Mekel Iisraelile 16 punkti. Eesti visketabavuseks jäi vaid 33 protsenti. Homme kohtub Eesti Bosnia ja Hertsegoviinaga.

Tere õhtust Zagrebist! Eesti ja Iisraeli korvpallikoondiste kohtumine algab poole tunni pärast.

Eesti peatreener Tiit Sokk ütles pärast eilset mängu Horvaatiaga, et jälgida tuleb põhitegijate minuteid. Siim-Sander Vene oli eile platsil 33, Sten Sokk 29, Kristjan Kangur ja Gregor Arbet 27 minutit. Saab näha, kas juhendaja hoiab need seekord 25 juures või hoitakse näiteks Vene vajadusel väljakul ikkagi vähemalt 30 minutit.

Tänase päeva esimeses mängus võitis Horvaatia 97:79 Bosnia ja Hertsegoviinat. Horvaatia oli eilsega võrreldes pisut veenvam ja ka publikut oli Zagrebi Arenal mõnevõrra rohkem kui eile. Eesti - Iisraeli matšiks jääb neid järgi ilmselt heal juhul 100. Praegu on tribüünidel 20 inimest.

Iisrael on saanud kontrollmängudes neli kaotust järjest: kahel korral jäädi alla Serbiale, korra Makedooniale ning eile Zagrebis Bosnia ja Hertsegoviinale 79:80.

Algab mängijate tutvustamine.

Algviisikud: Eesti: Sten Sokk, Gregor Arbet, Siim-Sander Vene, Kristjan Kangur, Janar Talts. Iisrael: Gal Mekel, Raviv Limonad, Omri Casspi, Lior Eliyahu, D'or Fischer.

Mängu alguseni on jäänud alla kolme minuti.

2:0

Mäng algas ja palli saab endale Eesti, Vene skoorib juba nelja sekundi järel!

5:7

Omri Casspi viib Iisraeli juhtima.

5:9

Casspi viskab veel kaks punkti juurde ja siis saab Talts Fischerilt kulbi.

7:11

Kangurilt ilus korv üle Fischeri käe.

7:13

Limonad suurendab Iisraeli edu.

7:14

Limonad meelitab Sokult vea välja ja Eestil on nelja minutiga võistkondlikud vead täis. Limonad tabab kahest vabaviskest ühe.

9:14

Kangur võitleb ründelauast palli ja toob punkte juurde.

9:16

Casspi ja Fischer kombineerivad alley-oopi.

11:18

Talts paneb haagi, aga Eliyahu vastab samuti ilusa korvialuse tegutsemisega.

11:20

Casspi tabab kaks vabaviset. Esimese veerandi lõpuni 4.02.

11:21

Eliyahu ja Casspi jätkavad Eestile pahanduse tegemisega. Nüüd tabab Casspi kahest vabaviskest ühe.

11:21

Keedus ei taba korvi alt, aga pall jääb meile.

11:23

Mekel suurendab vahe juba üle kümne punkti.

11:23

Eesti saab häid viskepositsoone, aga visked ei lähe lihtsalt sisse.

14:23

Nüüd tabab Tanel Sokk kolmese ja Eestile kuulub ka veerandaja viimane rünnak.

14:23

Sokk teeb jooksu, aga Iisrael 2,7 sekundi jooksul viskele enam ei jõua. Esimene veerandaeg läbi.

14:23

Casspi on Iisraelile visanud kaheksa, Vene Eestile viis punkti. Kanguri arvel on neli silma.

14:23

Iisrael on väljakult viskeid tabanud 69, Eesti 27 protsendiga.

18:23

Eesti on nüüd Iisraeli sundinud mitu korda järjest pallikaotusele.

20:23

Kurbaselt alley-oop, sööt Sten Sokule!

20:23

Vene teeb oma kolmanda vea.

20:25

Iisrael polnud kuus minutiti ühtegi punkti saanud, aga põua lõpetab Casspi.

23:25

Gert Dorbekilt tabav kolmene ja mõne sekundi pärast meelitab ta Shawn Dawsonilt välja ründevea. Poolajani 4.55.

23:25

Selle veerandaja seis on 9:2 Eestile.

23:27

Eliyhault kaks punkti.

25:27

Tanel Sokk saab kangurilt korvi alla ilusa söödu.

25:30

Limonadilt kolmene.

26:30

Kangur võtab Limonadilt vea välja ja siirdub vabaviskejoonele. Kahest üritusest tabab üks.

29:30

Arbetilt kolmene!

29:33

Casspi tabab koos veaga. Poolaja lõpuni 30 sekundit.

29:33

Talts teeb ründevea ja Gert Dorbek võtab endale tehnilise otsa...

29:33

Zagreb Arenal kõlab ei miski muu kui Koit Toome ja Getter Jaani laul "Rannamaja"!

29:35

Afik Nissim paneb vabaviske mööda, aga poolaja lõpetab tabava korvialuse viskega Gal Mekel.

29:35

Eesti resultatiivseim on Kangur seitsme punktiga, Iisraeli poolelt on Casspil koos juba 13 punkti. Eesti visketabavus on 33 protsenti (36/12), Iisraelil 52 protsenti (25/13).

29:35

Teine veerandaeg oli kokkuvõttes juba täitsa vahva (seis 15:12 Eestile), aga võitmiseks tuleb kaks samasugust veel teha. Ja ilmselt tuleb selleks ka viskeid hoopis paremini realiseerida, sest ka Iisraelil jäi mõningane varu.

34:46

Vene ei taba ja Iisrael teeb kiirrünnaku, mille lõpetab Eliyahu.

36:46

Tanel Sokk jõuab korvi alla ja toob kaks silma.

36:48

Mekel ja Fischer mängivad kokku.

36:48

Eestil on mõlema poolaja algus olnud ikka päris nigel.

38:48

Gert Dorbekilt korvi alt punktid juurde.

38:51

Dawson paneb kolmese.

38:53

Mekelilt taas kaks punkti ja Eesti võtab aja maha. Kolmanda veerandaja lõpuni 1.49. Mekelil on sarnaselt Casspile 13 punkti, Eliyahu on jõudnud 10 punkti peale.

43:58

Iisrael enam viskele ei jõua ja seega läheb Eesti viimasele veerandajale 15-punktilises kaotusseisus. Kolmanda veerandaja võitis Iisrael 23:14.

43:58

Algas neljas periood.

45:60

Gert Dorbek tabab kaks vabaviset.

47:62

Nüüd lastakse Iisraeli vahetustsentril Elishay Kadiril korralikult möllata.

49:64

Venelt kaks punkti juurde.

49:64

Mängu lõpuni 6.33, Casspi teeb oma neljanda vea.

49:64

Pinge on mängust ära kadunud. Kahju, sest teine veerandaeg andis lootust, et täna tuleb taas sama tasavägine andmine kui eile Horvaatiaga.

50:64

Vene tabab ühe vabaviske.

50:67

Mekelilt kolm punkti. Lõpuni 3.18.

50:70

Eesti teeb kolm pallikaotust järjest ja Eliyahu lõpetab ühe kiirrünnakutest pealtpanekuga.

53:70

Toomelt korvi alt kaks punkti.

56:72

Arbetilt korv koos veaga. Mängu lõpuni alla minuti.

56:74

Iisraeli poolelt saab punktid kirja ka Bar Timor.

56:74

Ja selle tulemusega lõppeb ka mäng.

Enne mängu: Eile kaotas Eesti üllatuslikult napilt Horvaatiale 63:66, sealjuures oldi veel viimasel minutil 63:62 ees. Ka Iisrael pidas põneva heitluse, sest 79:80 kaotati Bosnia ja Hertsegoviinale.

Eesti korvpallisõbrad mäletavad Iisraelit hästi 2012. aastast, kui läksime nendega vastamisi 2013. aasta EM-valiksarjas. Võõrsil suutsime neid lisaajal 88:86 võita, kodus tuli aga vastu võtta kindel 53:84 kaotus.

Meeskonna tuumik on toonasega sarnane – eesliinis teevad ilma Omri Casspi ja Lior Eliyahu, tagaliinis Raviv Limonad ja Yogev Ohayon. Suuremaks tegijaks on tõusnud NBA kogemusega mängujuht Gal Mekel, kodustatud ameeriklasena on Alex Tyuse asemel 211 cm pikkune D'or Fischer.