Eesti korvpallikoondis kaotas Zagrebis kindlalt Bosniale

Ats Kuldkepp
Eesti korvpallikoondis.
Eesti korvpallikoondis. Foto: Tairo Lutter

Eesti korvpallikoondis lõpetas täna kell 19.00 Zagrebi kontrollturniiri kohtumisega Bosnia ja Hertsegoviina vastu. Ühtlasi oli tegemist koondise viimase mänguga enne 5. septembril Riias algavat EM-finaalturniiri. Eesti kaotas 76:85, suurema osa teisest poolajast oldi 15-20punktilises kaotusseisus. Sten Sokk viskas Eesti resultatiivseimana 19 punkti.

Mängu käik:

Tere õhtust! Eesti ning Bosnia ja Hertsegoviina korvpallikoondiste kohtumiseni on Zagrebi Arenal aega pisut üle kümne minuti.

Eestil ei tee täna kaasa kapten Kristjan Kangur, kes venitas eile mängus Iisraeliga seljalihast.

Algviisikud: Eesti: Sten Sokk, Gregor Arbet, Siim-Sander Vene, Janar Talts, Joosep Toome. Bosnia: Nemanja Gordic, Dalibor Persic, Milan Milosevic, Miroslav Todic, Elmedin Kikanovic.

Mäng algas!

0:2

Nemanja Gordici vabavisked viivad Bosnia juhtima.

0:4

Kikanovic korvi alt.

2:4

Taltsilt ilus liigutus.

4:4

Toome võtab ründelaua ja annab Venele resultatiivse söödu.

4:6

Todicilt kõrge kaarega vise.

4:8

Tanel Sokk võtab Bosnia kiirrünnaku maha nii, et teeb ebasportliku vea. Todic tabab kaks vabaviset.

4:11

Persicilt kolmene.

5:11

Vene tabab kahest vabaviskest ühe. Esimese veerandi lõpuni 5.15.

5:13

Persic realiseerib kiirrünnaku.

5:13

Eesti on taas teinud kehva mängu alguse. Kahjuks on viimasel ajal tegu traditsiooniga.

7:13

Sten Sokk leiab tee korvi alla.

9:13

Nüüd saab Eesti kiirrünnaku ja Vene toob sealt kaks punkti ära. Bosnia kuulus peatreener Duško Ivanovic võtab aja maha. Esimese perioodi lõpuni 2.58.

9:15

Kikanovic lisab kaks vabaviset.

9:17

Andrija Stipanovic suurendab Bosnia edu.

11:21

Talts taas korvi alt, aga Stipanovic vastab taas.

11:21

Sellega on esimene veerandaeg läbi. Vene on Eesti poolt visanud viis punkti, Persic Bosnia poolt samuti viis.

11:21

Algas teine veerandaeg.

14:21

Erik Keedus tabab Eesti tänase esimese kolmese.

14:23

Stipanovic võimutseb ründelauas.

17:26

Nüüd vahetavad kolmeseid Sten Sokk ja Marko Šutalo.

19:27

Toome ründelauast.

19:28

Adin Vrabac tabab ühe vabaviske.

19:30

Paljud Eesti meeste söödud lähevad täna lootusetult sihtmärgist mööda.

21:30

Toome korvi alt.

23:30

Vene läheb läbi ja tabab koos veaga. Vabavise läheb aga mööda.

23:30

Poolaja lõpuni 4.15.

23:30

Bosnia võtab Eestist selgelt kiiremini rünnakuid üles ja see agressiivsus on neile seni edu toonud.

25:30

Arbeti keskpositsioonivise toob Eesti viie punkti kaugusele.

28:30

Taltsilt kolmene!

28:32

Kikanovic viielt meetrilt.

28:34

Draško Albijanic tabab koos veaga, aga vabavise läheb mööda.

28:36

Todic tabab rünnakuaja viimasel sekundil.

28:38

Kikanovic taas viielt meetrilt.

31:38

Sten Sokult kolmene.

31:41

Kikanovic tabab taas, seekord koos Toome veaga.

32:41

Keedus vabaviskejoonel, kahest tabab üks.

32:41

15,9 sekundit poolaja lõpuni ja Bosnia pall.

32:41

Rohkem vastased enam punkte ei saa ja seega on esimene poolaeg läbi.

32:41

Sten Sokult poolajaks Eestile kaheksa, Kikanovicilt Bosniale 13 punkti.

32:41

Visketabavus on Eestil 42, Bosnial 50 protsenti.

40:48

Stipanovic tabab vabavisked, aga Arbet vastab kahesega.

40:50

Sten Sokk teeb oma neljanda vea, Stipanovic tabab veel kaks vabaviset.

40:52

Stipanovic meelitab taas kaks vabaviset välja, seekord teeb vea Keedus.

40:54

Milosevic mängitakse korvi all täiesti vabaks. Bosnia eesliin teeb praegu, mis tahab.

40:56

Taas Stipanovic. Kolmanda veerandi lõpuni 5.30.

43:56

Sten Sokk tabab kolmese ja Eesti lõpetab Bosnia vahespurdi.

46:57

Sokult veel üks kolmene.

48:57

Tanel Sokk tabab kaks vabaviset.

48:60

Kõigepealt Alex Renfroe'lt kaks punkti ja siis tabab Edin Bavcic ühe vabaviske.

50:60

Toome vise keerab sisse. Kolmanda veerandi lõpuni kaks minutit.

50:62

Šutalolt keskpositsioonivise.

50:65

Bavcic tabab kolmese.

50:65

Kolmas veerandaeg läbi. Bosnia kolm tsentrit (Stipanovic, Kikanovic ja Bavcic) on kolme peale Eestile ladunud 36 punkti. Sealjuures nende parim keskmängija Jusuf Nurkic koondisesuve kaasa ei tee. Puudu on ka liider Mirza Teletovic ja Bosnia parim tagamängija Nihad Djedovic.

50:70

Renfroelt neljanda veerandaja alustuseks viis punkti järjest.

60:76

Keeduse kolmene ja Toome vabavisked vähendavad pisut vahet.

68:78

Vene neli järjestikust punkti toovad Eesti lähemale. Mängu lõpuni 2.42.

69:80

Šutalo kahene suurendab Bosnia edu.

76:82

Sten Soku kolmene ja Keeduse vabavise vähendavad vahe kuuele punktile. Lõpuni 42 sekundit.

76:85

Renfroe kolmene otsustab mängu saatuse lõplikult.

76:85

Mäng läbi.

Eestil ei tee täna kaasa kapten Kristjan Kangur, kes sai eile mängus Iisraeliga kerge seljavigastuse. Eesti kaotas Zagrebi turniiri avamängus Horvaatiale vaid 63:66, aga eile jäädi nigelama esitusega 56:74 alla Iisraelile.

Bosnial pole kontrollmängud kõige paremini sujunud, aga Zagrebi turniiri alustati 80:79 võiduga  Iisraeli vastu. Eile jäädi kindlalt alla Horvaatiale 79:97. Eelmisel nädalavahetusel kaotati Kreekale koguni 39 punktiga, 93:98 jäädi alla Eesti alagrupikaaslasele Tšehhile, Venemaale häviti 52:82.