Super! Kontaveit võitis US Openil maailma 31. reketit

USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel võitis maailma edetabelis 152. kohta hoidev 19-aastane Anett Kontaveit teises ringis maailma 31. numbrit Anastassija Pavljutšenkovat 7:5, 6:4. Kolmandas ringis läheb eestlanna vastamisi maailma 47. numbri Madison Brengle'iga, kes oli täna 6:3, 6:2 üle kaasmaalannast Anna Tatishvilist (WTA 121.).

Enne US Openit polnud Kontaveit oma karjääri jooksul suure slämmi põhiturniiril ühtegi matši võitnud, seega tegi ta enda jaoks ajalugu juba esmaspäeval. Tänast võitu võib pidada aga Kontaveidi senise karjääri tähtsaimaks.

Eriliseks teeb Kontaveidi saavutuse ka tõsiasi, et enne põhiturniirile jõudmist pidi ta läbima kolmest matšist koosnenud kvalifikatsiooniturniiri. Seega sai eestlanna täna US Openil viienda järjestikuse võidu, samal ajal kui Pavljutšenkova pidas alles teist kohtumist.

Kolmandasse ringi jõudmise eest pani Kontaveit taskusse 120 200 dollarit. Võrdluseks, senise karjääri jooksul oli ta teeninud veidi üle 225 000 dollari.

4:3

Geimivõit Pavljutšenkovale. Seni on vaid korra suudetud oma servi hoida, seda tegi Kontaveit avageimis

7:5

Vägev! Kontaveit võidab ülipika geimi ning sellega ühtlasi ka 54 minutit kestnud avaseti!