Fotod: Saksamaa kättemaks, Fääri saared olid taas üllatamas

2016. aasta jalgpalli EM-valiksarjas läksid tänases keskses kohtumises vastamisi Saksamaa ja Poola. D-alagrupi mängus teenis koduväljakul 3:1 võidu Saksamaa. Sakslastele oli see ülimalt magusaks võiduks, kuna samale vastasele oli eelmisel aastal võõrsil jäädud 0:2 alla.

Skoori tegid Saksamaa ja Poola vahelises kohtumises vaid Müncheni Bayerni mängumehed. Võitjate poolel lõi kaks väravat Mario Götze (19. ja 82. minut) ja ühe Thomas Müller (12. minut). Külaliste ainsa tabamuse autoriks oli Robert Lewandowski (36. minut).

F-alagrupis oli taas üllatusele lähedal Fääri saarte meeskond. Lõpuks jäädi koduväljakul siiski Põhja-Iirimaale alla 1:3. Kohtumise avapoolaja järel oli veel seis 1:1, kuid 64. minutil saadeti teise kollase kaardi tõttu väljakult minema fäärlaste värava löönud Joan Simun Edmundsson ja seejärel lõidki külalised veel kaks väravat.

F-alagrupis sai võidurõõmu tunda ka Soome, kes alistas võõrsil Joel Pohjanpalo 75. minuti tabamusest Kreeka. Eelmisel suvel MM-finaalturniiril mänginud kreeklaste jaoks on käimas tõeliselt katastroofiline valiksari, kus seitsme matšiga on teenitud vaid kaks punkti. Seejuures on kaotatud kahel korral Fääri saartele.

Tänased mängud ja tabeliseisud:

D-alagrupp

7. mänguvoor: Gruusia – Šotimaa 1:0, Saksamaa – Poola 3:1, Gibraltar – Iirimaa 0:4.

Tabeliseis 7. vooru järel: 1. Saksamaa 16, 2. Poola 14, 3. Iirimaa 12, 4. Šotimaa 11, 5. Gruusia 6, 6. Gibraltar 0.

F-alagrupp

7. mänguvoor: Fääri saared – Põhja-Iirimaa 1:3, Kreeka – Soome 0:1, Ungari – Rumeenia 0:0.

Tabeliseis 7. vooru järel: 1. Põhja-Iirimaa 16, 2. Rumeenia 15 punkti, 3. Ungari 12, 4. Soome 7, 5. Fääri saared 6, 6. Kreeka 2.

I-alagrupp

7. mänguvoor: Taani – Albaania 0:0, Serbia – Armeenia 2:0.

Tabeliseis: 1. Portugal 12 punkti/5 mängu, 2. Taani 11/6, 3. Albaania 11/5, 4. Armeenia 1/6, 5. Serbia 1/6.