Eesti korvpallikoondis sai EM-finaalturniiri avamängus Tšehhilt suure kaotuse

Enam kui kaks aastat tagasi EM-finaalturniiri koha kindlustanud Eesti korvpallikoondise ja fännide pikk ootus sai otsa täna pärastlõunal, kui Eesti alustas finaalturniiri mänge, minnes vastamisi Tšehhi meeskonnaga. Juba esimesel veerandajal kindlasse kaotusseisu jäänud Eesti jäi lõpuks alla 57:80, teisel poolajal oldi kohati maas ligi 30 punktiga.

Eesti resultatiivseim oli Siim-Sander Vene 18 punktiga, Tšehhile tõi Jan Vesely 16 punkti.

Mängu käik:

Eesti - Tšehhi

-

Mängu alguseni jääb täpselt tund. Mõned mänhumehed on tulnud juba platsile ja alustanud kerget soojendusviskamist.

-

Eesti meestest oli esimesena väljakul kogenud Janar Talts.

-

Seljahädaga kimpus olev Kristjan Kangur tegi platsi kõrval indidviduaalseid venitusharjutusi ja liitus seejärel kaaslastega. Eile kinnitas mees, et saab mängida täpselt nii palju, kui meeskond seda vajab.

-

Eestlastega samal ajal on väljhakul ka Tšehhi korvpallurid. Tõsiseks soojenduseks seda veel pidada ei saa, pigem on tegemist lihtsalt visketunnetuse tekitamisega.

-

45 minutit mänguni. Eesti mkoondise mängijad lahkuvad riietusruumi mängueelsele koosolekule.

-

Nüüd on ka Tšehhi meeskond lahkunud koosolekule.

-

Meeskonnad on väljakul tagasi ja nüüd käib juba tõsine soojendus.

-

Riga Arena hakkab vaikselt inimestega täituma. Valdav enamus on neist sinistes särkides eestlased. Korvpallipidu on algamas.

-

Kümmekond minutit alguseni. Eesti mängumeeste näod näivad rahulikud. Mis toimub nende hinges, teavad vaid nad ise.

-

Ja mäng on kohe algamas! Algkoosseisud: Eesti: S. Sokk, Arbet, Keedus, Vene, Talts. Tšehhi: Satoransky, Houska, Schlib, Pumprla, Vesely.

2:0

Talts viib Eesti juhtima! Möll on vägev.

5:6

Talts teeb Veselyle vea, aga tšehh tabab ikkagi.

5:6

Vabavise mööda.

5:6

Tšehhid püüavad otsida korvi alt oma liider Veselyt, kelle katmisega tekib meil raskusi. Õnneks pole aga suutnud tšehhid ajada mängu kiireks. Eesti otsub oma võimalusi rohkem rahuliku ja kontrollitud rünnaku kaudu.

7:10

Viimase kontrollturniiri vahele jätnud Veideman tuleb mängu.

7:10

Peatreener Tiit Sokk teeb huvitava käigu - mängujuht Sten Soku vahetusena kasutab ta Veidemani, mitte Tanel Sokku. Nüüd tuleb platsile ka seljavigastusega kimpus olnud Kristjan Kangur.

7:11

Jiri Welsch tabab ühe vabaviske.

7:13

Vesely paneb taas pealt, seekord ründelauast.

7:13

Veerandi lõpuni 1.41, Eesti võtab aja maha.

7:13

Eesti rünnak jääb veidike ühekülgseks ja seisneb peamiselt üksiküritustest.

9:18

Tiit Soku kartustel oli alust - eile rääkis ta sellest, et tšehhide kodustatud mängija Blake Schilb võib olla üks kontrollmängudes varjus olnud musti hobuseid. Nii ongi, mees on toonud esimese veerandajaga 9 punkti.

9:18

Vesely on Tšehhile lisanud kuus ja Welsch kolm punkti. Eesti resultatiivseim on Vene viie silmaga.

9:18

Eesti visketabavus on vaid 23,5 protsenti.

9:18

Algas teine veerandaeg.

9:18

Sten Sokk teeb juba oma kolmanda pallikaotuse.

9:20

Ja nüüd tuleb neljas otsa, Jelinek realiseerib kiirrünnaku.

12:20

Kangur tabab koos veaga, vabavise otsa.

12:23

Petr Benda tabab kolmese.

12:23

Peatreener Sokk otsib. Nüüd katsetab ta mängujuhi kohal oma vanemat poega Tanel Sokku.

14:27

Tšehhi harutab meie korvialuse hästi lahti. Eesti on sellega ilmselgelt hädas.

14:27

Teise veerandi lõpuni on 6.26, Eestil on meeskondlikud vead täis.

14:29

Vesely mängitakse taas korvi alla vabaks ja nüüd tulevad kaks punkti koos veaga.

14:29

Veselyl on koos juba 12 punkti.

14:29

Eesti kaitse ei toimi. Tšehhi meeskond liigutab Satoransky juhtimisel palli väga laduselt ning eestlaste kaitsesse tekivad suured augud.

14:31

Eesti puterdab palli ära ja Kangur teeb vea Jelinekile. Kaks vabaviset tabavad.

16:35

Korraks Eesti maa-ala kaitse toimis, kuid juba teisel rünnakul hammustasid tšehhid selle lahti.

18:35

Arbetilt kaks vabaviset.

20:35

Arbetilt otsa ka tabav keskpositsioonivise, Tšehhi peatreener Ronen Ginzburg võtab aja maha. Poolajani 3.10.

20:35

Eestil oli paari õnnestumist hädasti vaja, vastasel korral oleks mäng olnud juba tehtud.

20:37

Patrick Audalt kaks punkti, loomulikult korvi alt.

20:40

Schilbilt punktid juurde.

21:40

Sten Sokk pääseb vabaviskejoonele ja tabab ühe.

24:40

Kangurilt kolmene, see oli alles Eesti esimene. Poolajani 20 sekundit.

24:43

Schilb lõpetab poolaja kolmesega.

24:43

Tšehhi liidrid on esimesel poolajal oma rollid suurepäraselt välja mänginud. Satoransky paneb mängu käima, Vesely ja Schilb teevad skoori. Nende mängijate tase on lihtsalt eestlaste omast kõrgem.

24:43

Eesti jäi esimesel poolajal alla igas mänguelemendis - visketabavuses, lauavõitluses, kiiruses ja meeskondlikus mängus. Eestil tekiks teisel poolajal võimalus vaid juhul kui visked hakkavad tabama ning kaitses suudetakse avaldada  pallile suuremat survet. Praegu lubatakse tšehhidel mängida just nii nagu nad soovivad.

24:43

Vesely ja Schilb on Tšehhile toonud 14 punkti, Eesti resultatiivseim oln Vene seitsme punktiga.

24:43

Peale vabavisete jäävad eestlased Tšehhile alla igas statistlises elemendis.

31:59

Houska viielt meetrilt, siis vahetavad korve Vene ja Benda.

31:59

Kolmanda veerandi lõpuni 2.14.

31:59

Eesti meeskonnast on Siim-Sander Vene ainus, kes täna, siin ja praegu selle mängu taseme välja kannab.

35:61

Eesti võidab tavaliselt siis, kui vastaste skoor jääb alla 70ne. Täna sellist lootust pole.

35:64

Jelinek kasvatab punktiarvet ja Tšehhi edu.

35:64

Kolmas veerandaeg läbi.

35:64

Vesely on Tšehhi resultatiivseim 16, Schlib on jätkuvalt 14 punkti peal. Ilmselt nemad enam täna mängu ei tule. Eesti selge liider on Vene 14 punktiga.

42:68

Satoransky tabab kaks vabaviset. Mängu lõpuni 5.40.

47:68

Toomelt kaks punkti ja siis tabab Veideman kolmese.

47:68

Arbet teeb oma viienda vea.

47:68

Eesti on viimast veerandaega valitsenud, kuid unustada ei saa seda, et vastaste liidrid pole ammu platsil viibinud ja mänguminuteid anti juba pingi kõige tagumisele otsale.