Eesti jalgpallikoondis alistas Vassiljevi väravast ülitähtsas mängus Leedu

Eesti jalgpallikoondis alistas 2016. aasta EM-valiksarja kohtumises koduväljakul 1:0 Leedu koondise. Kohtumise ainsa värava lõi Konstantin Vassiljev matši 71. minutil.

Eesti koondis on EM-valiksarjas teeninud seitsme kohtumisega kümme punkti. Sellega tõusti nüüd E-alagrupis kolmandaks. Ühe punkti vähem on kogunud Sloveenia, kes kohtub täna Šveitsiga.

Eesti jalgpallikoondis peab EM-valiksarjas järgmise kohtumise teisipäeval mängitakse Mariboris Sloveeniaga. Samad vastased kohtusid eelmisel aastal omavahel Tallinnas ja siis teenis Eesti 1:0 võidu.

Mängu käik:

-

Eesti ja Leedu EM-valikmäng algab kümne minuti pärast. Staadionil on juba viisakas hulk publikut ning Eesti ja Leedu fännide võidulaulmine on täies hoos

-

Eesti tänane algkoosseis:

Mihkel Aksalu, Taijo Teniste, Enar Jääger, Ragnar Klavan, Artur Pikk, Sergei Zenjov, Karol Mets, Konstantin Vassiljev, Aleksandr Dmitrijev, Joel Lindpere, Ats Purje

-

Leedu algkooseisu kuuluvad Giedrius Arlauskis, Deividas Cesnauskis, Marius Žaliukas, Linas Klimavičius, Egidijus Vaitkūnas, Arvydas Novikovas, Artūras Žulpa, Mindaugas Panka, Fedor Černych, Vykintas Slivka ja Deivydas Matulevičius

-

Hümnid kuulatud ja kõik mänguks valmis!

-

MÄNG KÄIB!

3min

Zenjov alustas vasakul poolkaitses, Lindpere vasakul. Tipus on Purje

5min

Leedu alustab üsna teravalt. Üsna kiiresti viiakse pall Eesti karistusalasse ja otsitakse teravusi

7min

Dmitrijev proovib 25 meetri pealt vasaku jalaga õnne, kuid pall lendav väravast mööda.

7min

Vasakul äärel mängiv Zenjov liigub palju ka keskele ning küsib palli liini taha. Samal ajal kasutab äärele jäänud ruumi ära äärekaitsja Pikk

9min

Zenjov saab karistusalas palli, kukub, ja küsib penaltit. Kohtunik näitab, et viga polnud

11min

Hästi! Eesti on ründemängu käima saanud ning leitakse ruumi ka löömiseks. Seekord proovis kauglööki Vassiljev, kuid mehe esimene üritus läks Leedu fännide suunas

14min

Nurgalöök mängitakse lahti, kuid järgnenud tsenderdus läks päris napilt üle Klavani pea

14min

Esimest korda näitab end Leedu koondise kõige ohtlikum mees Novikovas. Väga hea kauglöök lendab ristnurgast napilt mööda

16min

Klavan liigub palliga julgelt edasi ning lõpetab rünnaku pealelöögiga, kuid kindlalt mööda

18min

Leedukad söödavad palli Purjele jala peale, kes läheb väravavahiga silmitsi, kuid peale lüüa ei suuda.

22min

Eestil paar olukorda järjest. Kõigepealt liigutatakse pall hea kombinatsiooni abil Zenjovile, kelle esimene puude alt veab. Teine kord teeb vasakul äärel hea läbimurde ja tsenderduse Pikk. Leedu väravavaht küll puterdab, kuid saab siiski palli raskustega kätte.

30min

Pool tundi mängitud. Eesti mängib ründavalt ja hästi, kuid vastaste karistusalas võiks veel rohkem teravusi tekitada. Aga algus on siiski paljulubav olnud

32min

Nurgalöögi järel saab peaga löögile Klavan, taas mööda

33min

Kohe minut hiljem on segadus Eesti karistusalas. Leedu otsib pidevalt tsenderdusega Matulevičiust ning suur tipuründaja tekitab meile probleeme

37min

Pikk annab taas hea tsenderduse, Lindpere saab hästi löögile, kuid palli lendab taas mööda. Seekord juba väga napilt

43min

Veidi õnne ka. Leedu pääseb karistusala joonelt täiesti vabalt löögile, kuid õnneks lööb Slivka palli Aksalule sülle

-

Esimene poolaeg on lõppenud

-

Algas teine poolaeg!

48min

Panka lööb kaugelt tugevalt peale, Aksalu tõrjub

50min

Lindpere ja Vassiljev kombineerivad paremal äärel hästi, Eesti teenib nurgalöögi

51min

Leedu väravavaht eksib, Eestil tekib võimalus, kuid leedulased suudavad palli lükata taas nurgalöögiks

52min

Teniste teenib lühikese aja jooksul Eestile kolmanda nurgalöögi

56min

Eesti on viimastel minutitel saanud peale hea surve. Teenitakse järjekordne nurgalöök, kuid ohtlikke pealelööke pole siiski tehtud

57min

Leedul suurepärane võimalus, kuid Cernych lööb umbes 10 m pealt üle värava

63min

Leedu teeb kohtumise esimese vahetuse. Spalvis mängu, Matulevičius puhkama

65min

Žaliukas teeb Lindpere vastu vea ja teenib kollase kaardi. Eestile trahvikasti lähistelt karistuslöök

67min

Vassiljevi karistuslöök lendab siiski kindlalt üle värava

67min

Eesti teeb esimese vahetuse. Lindpere puhkama, Kallaste mängu

69min

Cesnauskis saab Kallaste vastu tehtud vea eest kollase kaardi

71min

Vassiljev viib Eesti 1:0 juhtima!

71min

Eelnevas olukorras saab Zenjov hea söödu jooksu peale ja Zenjov suudab palli endale võita. Edasi annab Zenjov osavalt palli Vassiljevile, kes selle karistusalast lati alla kõmmutab!

78min

Leedu vahetab. Petravičius mängu, Panka puhkama

79min

Purje saab Novikovasele tehtud vea eest kollase kaardi

79min

Leedu teeb ära ka enda viimase vahetuse. Freidgeimas mängu, Cesnauskis puhkama

80min

Leedul hea võimalus. Õnneks suudetakse Petravičiuse löök blokeerida

84min

Leedu on muutunud aktiivsemaks

86min

Eesti teeb ära teise vahetuse. Purje tuleb väljakult ära, üle pika aja tuleb taas koondise eest väljakule Puri

87min

Dmitrijev tirib Petravičiust särgist ja teenib kollase kaardi

90min

Kohtunik annab mängule kolm lisaminutit!

90min

Eesti tahab ära teha ka enda kolmanda vahetuse. Mängu on tulemas Luts

90min

Vassiljev puhkama, Luts mängu

90min

KOHTUNIK ANNAB LÕPUVILE: EESTILE 1:0 VÕIT!

Algkoosseisud:

Eesti:

Väravavaht: Mihkel Aksalu

Kaitsjad: Taijo Teniste, Enar Jääger, Ragnar Klavan, Artur Pikk

Poolkaitsjad: Sergei Zenjov, Karol Mets, Konstantin Vassiljev, Aleksandr Dmitrijev, Joel Lindpere

Ründaja: Ats Purje

Leedu:

Väravavaht: Giedrius Arlauskis

Kaistjad: Deividas Cesnauskis, Marius Žaliukas, Linas Klimavičius, Egidijus Vaitkūnas

Poolkaitsjad: Arvydas Novikovas, Artūras Žulpa, Mindaugas Panka, Fedor Černych

Ründajad: Vykintas Slivka, Deivydas Matulevičius

Mullu oktoobris kaotas Eesti Vilniuses Leedule 0:1, kohtumise ainsa värava lõi 76. minutil Saulius Mikoliunas. Lisaks lõpetas Eesti mängu kümnekesi, kui 86. minutil sai teise kollase kaardi kaitsja Ken Kallaste. Valikgrupi tabelis on Eesti 7 punktiga neljandal kohal, Leedu on 6 punktiga täpselt meie selja taga. Alagrupi liider on Inglismaa, kes kohtub täna Serravalles grupi autsaideri San Marinoga. Eesti teisipäevane vastane Sloveenia läheb aga võõrsil vastamisi Šveitsiga.

Eesti ja Leedu on ajaloo jooksul kohtunud 45 korda ning tänu oktoobrikuisele võidule on napilt peal leedukad - neil on 19 võitu Eesti 18 vastu. Kaheksal korral on Balti riikide duell lõppenud viigiga.