Eesti korvpallikoondis sai EMil teise ilmetu kaotuse järjest

Eesti meeste korvpallikoondis pidas täna EMil oma teise kohtumise, kui vastamisi mindi Belgiaga. Kahjuks saadi teine järjestikune ilmetu kaotus, lõpuks jäi skoor meie poolt vaadates 55:84. Eile kaotati 57:80 Tšehhile.

Eesti resultatiivseim oli Siim-Sander Vene 12 punktiga, Belgiale tõi Matt Lojeski 16 punkti.

Mängu käik:

-

Tere päevast korvpallisõbrad! Eesti ja Belgia koondiste heitluseni on EM-finaalturniiril jäänud alla 40 minuti.

-

Saalis on Eesti poolehoidjaid veel napilt, küll on neid rohkelt Arena Riga kohvikutes ja baarides, kus tarbitakse burgereid, friikartuleid ja õlut. Kuraasikamad on läinud üle ka kangemale kraamile.

-

Mängijad tulid soojendusele ja Reinar Hallik pani just pealt.

-

Kohtumise alguseni on jäänud vaid 13 minutit.

-

Algas mängijate tutvustamine.

-

Eestlasi on saalis umbes sama palju kui eile ehk 5000 kandis. Belgiast on esindatud paarikümne fänniga.

-

Algviisikud: Eesti: Sten Sokk, Rain Veideman, Gregor Arbet, Siim-Sander Vene ja Kristjan Kangur. Belgia: Sam van Rossom, Quentin Serron, Matt Lojeski, Axel Hervelle, Kevin Tumba.

2:10

Esimese veerandi lõpuni 6 minutit, Eesti võtab aja maha.

2:10

Mängu algus on kõike muud kui meeldiv. Eesti rünnak on taas aeglane nagu pärineks see 1985. aasta meistrivõistlustelt. Kaitses jäädakase samuti hätta, vastane pääseb liialt vabalt viskele.

2:12

Lojeskilt kaks punkti.

2:14

Van Rossom purjetab korvi alla, kedagi vastas pole.

2:14

Belgia vahetab kaitses väga julgelt. Paraku pole Eesti suutnud ka ebavõrdseid vahetusi kasutada.

2:22

Eesti vajab teravust ja kiirust, teisiti pole võimalik sellist kaitset murda.

6:27

Eesti proovis maa-ala kaitset, kuid ka see ei aidanud.

9:27

Eesti resultatiivseim on Kurbas 4 punktiga, Belgiale on Van Rossom toonud 9 punkti.

9:27

Veerandaja lõpus muutus Eesti kaitse veidike aktiivsemaks ja Belgia ei pääsenud enam nii vabalt viskele. Aga ikkagi jääb küsimus, mida alguses tehti?

9:27

Algas teine veerandaeg.

9:29

De Zeeuw korvi alt.

9:29

De Zeeuw saab vigastada ja tema asemel tuleb väljakule Hervelle.

9:37

Midagi lisada polegi, numbrid räägivad enda eest.

11:37

Toome leiab korvi alt üles Vene, kes toob Eestile selle veeradaja esimesed punktid.

14:44

Veideman tabab koos veaga, poolaja lõpuni 3.14.

16:44

Kangur korvi alt.

16:44

Vastastel on platsil sisuliselt kolmas koosseis ning nende vastu on Eesti saanud ka mõned punktid.

18:44

Veideman vähendab vahet.

18:46

Serronilt kaks punkti.

18:46

Eesti fännid saadavad koondise riietusruumi valju vilekooriga. Poolaeg läbi.

18:46

Eesti resultatiivseim on Veideman 5 punktiga, Belgial van Rossom 11 punktiga.

28:52

Van Rossom ja Sten Sokk vahetavad kolmeseid.

30:52

Veideman vähedab vahet.

30:52

Talts sai Veidemani korviga lõppenud olukorras haiget ja lahkus väljakult.

30:54

Hervelle'ilt korv.

33:54

Arbetilt nurgast kolmene.

33:54

Esimese poolaja lõppesed kõlanud publiku vilekoorist oli ilmselt kasu. Eesti meeskond on kolmandal veerandajal tegutsenud teravamalt ja sitkemalt. Võib-olla oli ka vastane liialt rahunenud.

38:60

Lojeski taas vabavisetel ja kaks punkti on juures.

38:62

Lojeski viskab mööda, aga saab ründelauast palli ja paneb selle koos veaga sisse.

40:62

Sten Sokk tabab kaks vabaviset.

40:62

Belgia liidrite tase on selline, et vajadusel panevad nad sisse uue käigu, ega luba vastast liiga ohtlikult lähedale.

44:69

Veideman on Eestile toonud 9, Lojeski Belgiale 16 punkti.

44:69

Eesti mäng võis tunduda veidike erksam, kuid oma osa on selles ka Belgial - suures eduseisus ei keeranud nad enam vinti peale, vaid on piirdunud rahulikult turvalise edu hoidmisega.