Eesti korvpallikoondis jätkas täna Riias EM-finaalturniiri, kui alagrupi kolmandas kohtumises mindi vastamisi Ukrainaga. Pingelise mängu võitis Eesti 78:71 ja avas sellega EMil võiduarve.

Eesti koondise ridades tegi täna suurepärase mängu Gregor Arbet, kes viskas 26 punkti. Rain Veideman lisas täna 15 ja Janar Talts 10 silma. Ukrainale tõi Jerome Randle 22 punkti.

Homme on Eesti koondisel EMil puhkepäev ning taas tullakse väljakule kolmapäeval, kui kell 21.30 kohtutakse Leeduga. Alagrupiturniiri viimane matš on kavas neljapäeval kell 18.30 Läti vastu.

Eesti – Ukraina 78:71

Eesti: Arbet 26, Veideman 15, Talts 10, Kangur 9, Sten-Timmu Sokk 5, Kurbas 5, Vene 5, Toome 3.

Ukraina: Randle 22, Mišula 11, Zaitsev 10, Kornijenko 8, Lõpovõi 7, Fessenko 6, Pustozvonov 4, Tõmofejenko 3.

D-alagrupi tabeliseis kolme vooru järel: 1. Tšehhi 2 võitu/1 kaotus, 2. Belgia 2/1, 3. Leedu 2/1, 4. Läti 2/1, 5. Eesti 1/2, 6. Ukraina 0/3.

Kohtumise käik:

-

Tere õhtust, Eesti-Ukraina korvpallikohtumine on kohe algamas.

-

Eesti algviisik: Sten Sokk, Rain Veideman, Gregor Arbet, Janar Talts, Joosep Toome. Ukraina algkoosseis: Lukašov, Pustozonov, Lipovõi, Timofejenko, Fessenko.

0:0

Mäng algas ja Ukraina tsenter Kirill Fessenko teenib kohe vabavisked.

8:3

Ukraina võtab aja maha, esimese veerandaja lõpuni 6.15. Ilus algus!

8:3

Vähemalt esimestel minutitel on Eesti võrreldes eelimise mänguga justkui ümbersündinud - kaitses ollakse agressiivsed, rünnakul püütakse tegutseda kiiremini ja teravamalt.

12:10

Ukraina vahetas väljakul lühikese, aga väleda Jerome Randle'i, kes tabab koos veaga ja siis veel keskpositsiooniviske.

12:11

Kornijenko tabab ühe vabaviske.

12:11

Randle saab taas vea kätte ja siirdub vabaviskejoonele. Eesti võtab minutilise vaheaja.

12:11

Välkkiire ameeriklase Randle'i platsile tulekuga on Ukraina mäng muutunud hoopis kvaliteetsemaks.

14:15

Ukraina saab taas palli kätte, aga seekord paneb Arbet talle alandava kulbi. Veerandaeg läbi.

14:15

Eesti resultatiivseim on Talts kuue punktiga, Randle on nelja minutiga toonud üheksa punkti.

14:15

Esimese veerandaja kokkuvõte: Eesti mängib selle turniiri seni oma parimat mängu, aga ka vastane on eelmistest nõrgem.

21:20

Arbet saab ründelauast palli ja viskab kaks silma.

25:24

Veideman võtab palli vahelt ja surub mänguvahendi korvi!

25:24

Poolaja lõpuni 5.08.

25:26

Randle mängib Sten Soku üle.

25:28

Randle'ilt veel punkte juurde, ameeriklasel on koos juba 16 silma.

25:28

Randle teeb meie meestega mida tahab. Kuniks aga kaaslased teda ei toeta, pole olukord Eesti jaoks veel kõige hullem. Suurem küsimus on see, kuidas kestab meie oma mängujuht Sten Sokk.

28:32

Veideman murrab korvi alla ja tundub, et Eesti elab raske hetke üle.

28:32

Poolaja lõpuni 1.10.

28:35

Aga Mišulal lastakse kolmene panna.

28:38

2,2 sekundit enne poolajavilet lastakse Kornijekol koos veaga korv panna.

28:38

Poolaeg läbi.

28:38

Randle on Ukraina resultatiivseim 16 punktiga, Talts ja Arbet on Eestile toonud 8 punkti.

28:38

Randle'i enesekindlus vedas ka ülejäänud Ukraina meeskonna käima ja justkui märkamatult kärises vahe suureks. Eesti väga agressiivne algus nõudis palju jõudu ja mida aeg edasi, seda rohkem on kaitses eksitud.

28:38

Eesti on teeninud vaid neli vabaviset, millest on tabatud kaks. Lisaks läks väljakult sooritatud visete protsent peale head algust poolajaks 34 protsendi peale.

28:38

Kolmas veerandaeg:

28:38

Eesti alustab teist poolaega koosseisus S. Sokk. Talts, Veideman, Toome, Arbet.

38:40

Arbet on hoos! Veel kolmene temalt! Ja Ukraina võtab minutilise mõtlemisaja.

38:40

Hetkel mängitakse kaitses hästi, vähemalt positsioonirünnakutel. Kangur maadleb korvi all kaitses kõvasti Fesenko vastu ja seni edukalt.

40:40

Kurbase vise läheb mööda, ent lauapalli saab Talts, kes selle õhust korvi surub. Viik!

46:41

Soku vastu tehakse viga ja meie mängujuht saab päris kõvasti haiget..õnneks läheb omal jalal vahetusse.

50:44

Lubada vastasel visata veerandajaga vaid kuus punkti, on hea saavutus. Randle polnud enam nii terav kui esimesel poolajal, lisaks tõmmati läbimurrete takistamiseks hästi korvi alla kokku. Välja sööta ukrainalsed aga ei oska.

50:44

Neljas veerandaeg:

53:44

Eesti liigutab hästi palli ja Kangur taas kaugelt täpne

53:44

Eesti fännid on püsti ja skandeerivad Eesti, Eesti!

55:49

Nüüd otsivad ukrainlased taas rohkem korvi all võimsat Fesenkot, kes saab taas palli ja Vene teeb talle vea. Fesenko tabab ühe vabaviske

55:49

Nüüd saab Toome Fesenko takistamisel ebasportiku vea..

55:51

Esimene vabavise Fesenkol tabab, teine samuti

55:53

Randle tabab taas ja Eestilt time-out

55:53

Neljanda veerandaja lõpuni 6.04. Talts on viie veaga juba väljas, Toomel on neli viga, korvi all läheb raskeks. Vastased otsivad aga üha tihedamini oma korvialust kolli Fesenkot.