Üks eksimus maksis kätte: Eesti teenis Sloveenias valusa kaotuse

Eesti jalgpallikoondis kaotas võõral väljakul ülitähtsa EM-valikmängu Sloveeniale 0:1. Mängu ainsa värava lõi Robert Beric 63. minutil, kui kaitses tegi otsustava eksimuse Karol Mets. E-alagrupis tõusis Sloveenia seega Eestist mööda kolmandale kohale.

-

Kohtumise alguseni on jäänud veidi rohkem kui tund. Hetk tagasi käisid mõlemad meeskonnad väljakuga tutvumas. Staadioni ümbrus on pigem rahulik ja liigseid rahvamasse esialgu liikumas ei ole.

-

Eesti tänane algkoosseis: Mihkel Aksalu, Taijo Teniste, Enar Jääger, Ragnar Klavan, Artur Pikk, Sergei Zenjov, Karol Mets, Konstantin Vassiljev, Joel Lindpere, Ken Kallaste, Ats Purje

-

Sloveenia algkoosseis: Handanovič, Cesar, B. Ilič, Jokić, Andraž Struna, Kurtič, Birsa, Kampl, Krhin, Iličić, Berić.

-

Esimesena tuleb sooja tegema Sloveenia koondis, keda saadab paarisaja tribüünile saabunud inimese üsna mannetu aplaus

-

Ka eestlased alustasid soojendusega ning meie fännid teevad esimest korda häält

-

Paistab, et publikuhuvi tänase mängu vastu kuigi kõrge pole. 25 minutit enne mängu algust on tribüünid igal juhul üsna tühjavõitu

-

Kõik on mänguks valmis! Koondised rivistuvad hümnide kuulamiseks

-

Mängu alguseks on Maribori staadioni küljetribüünid täitunud rahvaga. Otsetribüünid on siiski pea tühjad. Eesti fännid võtsid hümni ajaks välja kuulsa suure Eesti lipu ning kindlasti antakse kohalikele fännidele kõva laululahing

-

Ülitähtis EM-valikmäng on alanud!

2min

Ei võta kaua aega, kui Eesti suudab teha esimese ohtliku tsenderduse. Handanovič lööb palli rusikatega efektselt klaariks

4min

Eesti alustab julgelt. Sööt liigub hästi ka vastaste karistusala ümber

9min

Nüüd on Sloveenia oma mängu lõpuks käima saanud ning Kampl sooritab ka esimese pealelöögi. Õnneks lendab pall selgelt üle. Sloveenia viimased viis minutit on väga ohtlikud olnud

11min

Mängu alguses on üllatavalt kehv olnud Zenjov, kes on kolm korda lihtsa palli omaks võtnud oksakohaga ning mänguvahendi kaotanud

12min

Vahelduseks tekib ruumi ka Eestil. Pikk annab hea tsenderduse, kuid Purje võtab palli käega omaks

16min

Sloveenia domineerib mängu ning esimene tõeliselt ohtlik olukord tekib pärast tsenderdust, kuid Berići pealöök ebaõnnestub.

21min

Lindpere teenib kollase kaardi. Paistis, et Lindpere mängis küll palli, kuid eestlane läks olukorda tallad ees

23min

Paistab, et Eesti annab hea meelega ohjad Sloveeniale. Kõrget pressi ei tehta, pigem proovitakse kaitses kompaktne olla. Kogu Eesti koondis on väga madalal. Kohati on terve poolkaitseliin oma karistusala joonel

23min

Handanovič eksib väljalöögil ja pall lendab vastu Purjet. Pall põrkab Sloveenia väravast mööda. Sloveenia peatreener Katanec vaatab olukorda väga ehmunud ilmel

26min

Sloveenia kaitseliin eksib ning Vassiljevil tekib löögikoht. Mees viivitab aga veidi kaua ning palli värava suunas teele ei saada

29min

Lindpere on tagumise keskpoolkaitsjana väga hästi tegutsenud. Kaitsefaasis on vanameister mitmeid palle Eestile võitnud

30min

Teised meie alagrupi kohtumised pooletunnise mängu järel:
Inglismaa - Šveits 0:0
Leedu - San Marino 1:0

34min

Kampl pääseb löögile, kuid saadab palli 20 meetrit mööda

35min

Sloveenid nõuavad penaltit, kuid kordused kinnitavad, et Pikk puudutas enne palli ning võttis mänguvahendi ausate võtetega Eestile tagasi

39min

Kaks head võimalust Eestil. Kõigepealt annab Kallaste väga hea tsenderduse, jätkuolukorras lööb Vassiljev kaugelt peale, kuid Handanovič püüab

43min

Paar minutit veel vastu pidada. On tunda, et Sloveenia publik muutub närvilisemaks

44min

Mängu parim võimalus! Vassiljev leiab sööduga Teniste, kes lööb palli alumise nurga suunas. Handanovič tõrjub raskustega

-

Poolaeg on lõppenud. Zenjov saab viimases olukorras vigastada ning jääb murule lamama. Lõpuks tõuseb mees siiski püsti ning läheb omal jalal riietusruumi.

-

Eesti taktika laias laastus töötab. Kaitses midagi hullu pole läbi lastud ning rünnakul suudetakse olukordi tekitada küll

46min

Eesti teeb siiski sunnitud vahetuse. Vigastatud Zenjov lahkub, teda asendab Sander Puri

49min

Eesti saab kiiresti kaks karistuslööki heast kohast, kuid Vassiljevi tsenderdused omasid ei leia

52min

Kampl sõimab äärekohtunikul näo täis ning teenib peakohtunikult kollase kaardi. Järgmine mäng jääb mehel vahele

53min

Hetk hilhem teenib kollase kaardi Karol Mets, kes teeb sloveenile ohtliku vea

54min

Hea kontrarünnak Eestilt, kuid Purje on lõpuks suluseisus

55min

Sloveenia vahetab: Ljubijankič sisse, Iličić välja

56min

Birsa pääseb Eesti karistusalas löögile, kuid pall lendab õnneks üle

59min

Kampl lööb 30 meetrilt peale ning Aksalu teeb väga hea tõrje

62min

Kallaste saab kõvema matsu vastu pead ning läheb väljaku kõrvale

63min

1:0. Sloveenia läheb juhtima. Karol Mets teeb ränga eksimuse ning Berić kasutab kingitud võimaluse ära

66min

Saab olema huvitav näha, mida Eesti oma mängus nüüd muudab. Olukord on väga keeruline

71min

Üldiselt on Eesti rünnakud viimastel minutitel olnud üsna mõtestatud, kuid lõppteravusest jääb puudu

72min

Inglismaa - Šveits 1:0
Leedu - San Marino 1:1

75min

Vassiljev annab karistuslöögist terava maast tsenderduse ning Kallaste lööb palli mööda. Väga hea väravavõimalus

77min

Sloveenia vahetab. Lazarevič sisse, Berić välja).

79min

Kurtič keerutab palli napilt ristnurgast mööda

82min

Puri saab kõva obaduse vastu põlve ning jääb murule pikale. Lõpuks tõuseb ta siiski püsti

84min

Eesti vahetab: Joel Lindpere asemel tuleb väljakule Ingemar Teever

84min

Eesti jätkab kahe puhta ründajaga

86min

Eesti paneb kõik mängu. Suured jõud on ründesse viidud ning tekib ka olukordi. Korra pääseb Vassiljevi nurgalöögi järel löögile Klavan, seejärel annab Vassiljev veel ühe hea tsenderduse.

88min

Eesti toob väljakule Siim Lutsu, lahkub Kallaste

89min

Tenistelt hea löök, kuid pall lendab napilt mööda

90min

Neli lisaminutit

90min

Sloveenia tapab mängu oskuslikult, Eesti eriti palli ei saa

-

Sloveenai võidab mängu 1:0 ning tõusab E-alagrupis Eestist mööda kolmandaks

Eesti ja Sloveenia läksid käesolevas tsüklis esmakordselt vastamisi kohe avamängus ning siis võttis viimased kümmekond minutit ühemehelises enamuses mängida saanud Eesti tänu Ats Purje 86. minuti väravale magusa võidu. Ka tänasele mängule läheb Eesti hea emotsiooni pealt, sest laupäeval alistati kodus Konstantin Vassiljevi tabamusest 1:0 Leedu.

Sloveenia andis seevastu laupäeval viimase veerandtunniga võõrsil käest 2:0 eduseisu ja kaotas Šveitsile 2:3. Eestil on praegu seega tabelis 10 ja Sloveenial 9 punkti, mis annab vastavalt kolmanda ja neljanda koha. Kahes viimases alagrupimängus kohtub Eesti võõrsil Inglismaa ja kodus Šveitsi ning Sloveenia kodus Leedu ja võõrsil San Marinoga, seega kustutaks täna igasugune muu tulemus peale võidu suure tõenäosusega Eesti lootused kolmandale kohale püsima jääda.

Varem on Eesti ja Sloveenia ajaloos kohtunud kaheksa korda. 1992. aasta juunis tehti värskelt iseseisvuse taastanud Eesti esimeses maavõistluses 1:1 viik, järgmisel aastal võitis Sloveenia Ljubljanas 2:0. 1995. aastal oli Sloveenia kodus parem 3:0 ja Tallinnas 3:1, ka 2007. aasta maavõistluse võitsid sloveenid Domžales 1:0. Seejärel kohtuti 2010. aastal Tallinnas EM-valiksarjas ja Sloveenia võitis jälle 1:0, järgmise aasta oktoobris sai Eesti aga Ljubljanas hinnalise 2:1 revanši. Otsustava värava lõi seejuures kümmekond minutit enne lõpuvilet jällegi Purje.

Kokku on Eestil seega kaheksast mängust kaks ja Sloveenial viis võitu, üks mäng on jäänud viiki. Väravate vahe on omavahelistes mängudes 12:5 Sloveenia kasuks. Tänasest mängust jääb Eesti poolel kollaste kaartide tõttu eemale poolkaitsja Aleksandr Dmitrijev, Sloveenial ei saa mängida vigastatud ründaja Milivoje Novakovic.