Eesti korvpallikoondis tunnistas tähtsas mängus lätlaste paremust

Eesti korvpallikoondis pidas täna viimase aja tähtsaima mängu, kui Riias EM-finaalturniiri D-grupi viimases voorus kohtuti Lätiga. Eesti rahvuskoondis pidi vastu võtma aga valusa kaotuse, jäädes lätlastele alla 75:64. Tänase kohtumise võitja pääses Prantsusmaal Lille'is peetavasse kaheksandikfinaali, Eesti jaoks on aga turniir läbi. Eesti koondise parimana viskas Gregor Arbet 16 punkti, Janis Strelnieks viskas lätlaste arvele 21 silma.

5:0

Lätit painavad pinged on kohe selgelt näha.Korve püütakse saada vägisi. Eesti alustab palju vabamalt.

8:0

S.Sokk tabab kolmest vabaviskest kolm!

11:0

Kangurilt kolmene.

11:2

Lätlased avavad skoori. Freimanis viskab kahese.

11:2

Eesti mängib kaitses väga tihkelt ja Lätil on raskusi vabade viskekohtade leidmisega.

18:7

Eesti võitlus on vägev. Isegi muidu väga rahulik Toome on pärast õnnestumist üliemotsionaalne.

29:15

Eesti näitas esimesel verandajal suurepärast korvpalli - rünnakul tegutseti mitmekesiselt - kui kui võimalus mängida üks ühe vastu olukorras teravalt, siis seda ka tehtid, samas tabati hästi ka kaugelt. Läti mäng on aga Eesti hea kaitse tõttu täiesti kinni.

29:19

Freimanise katmisel on viimastel rünnakutel jäädud hätta. Mees kasutab hästi üks-ühe vastu olukordi.

31:19

Arbet lisab Eesti arvele kaks punkti.

34:19

Võimas! Arbetilt täpne kaugvise.

34:19

Tegelikult on see kõik, mis praegu toimub, täiesti ebareaalne... Eesti mängib lihtsalt uskumatult head korvpalli. Isegi õnn on mõnes olukorras meie poolel - nii nagu ikka tugevamatel.

38:23

Teise veerandaja lõpuni on viis minutit.

38:25

Strelnieks tabab kahest vabaviskest kaks.

44:29

Vahe on püsinud, kuid Eesti korvid ei tule enam nii kergelt kui esimesel veerandajal. Õnneks pole Läti suutnud rünnakul midagi juurde panna.

44:33

Väga vähe oli selleks vaja, et Läti saaks mängu tagasi. +11 esimesel poolajal on muiduigi Eestile kõva valuuta, kuid Läti suutis teisel veerandajal toibuda. Tesiel poolajal tuleb veel kõva heitlus.

44:33

Teine poolaeg on alanud!

44:36

Lätlased alustavad teist poolaega kolmesega, täpne on Timma.

47:36

Talts vastab samaga.

47:38

47:38

Soku neljas viga muudab Eesti elu keeruliseks. Mis aga veel hullem, Läti on alustanud veerandaega hoopis paremini.

47:39

Peiners tabab vabaviske.

47:39

Eesti võttis minutise pausi.

47:39

Läti sai küll mängu kiiresk ja hästi jooksma, kuid meie õnneks on nad paaril viimasel rünnakul ise eksinud ja esilagu Eesti edu püsib.

47:42

Bertansilt kolmene. Vahe on ainult viis punkti.

47:42

Läti maa-ala kaitse lööb Eesti rünnakute rütmi segamini.

47:44

Strelnieksilt kaks punkti.

47:47

Strelnieks lisab veel kaks ja tabab vabaviske.

47:47

Läti maa-ala kaitse on Eesti mängu täiesti kokkujooksutanud. Läti on aga emotsionaalsel kõrglainel.

47:49

Timmalt kaks punkti.

47:49

Eesti kasutab ära oma teise mõtlemisaja. Kuidagi peab ju selle kaitse lahti murdma. Enesekindluse taastamiseks oleks vaja kasvõi ühte õnnestumist.

49:55

Maa-ala kaitse Läti esituses muudkui töötab ja töötab...

54:58

Meijerise näol on Läti leidnud endale kaitsesse väga olulise lüli.

56:60

Soku viies viga - mängu juhtimises võtab see kindlust vähemaks.

58:62

Arbet lisab veel kaks punkti.

58:62

Eesti on august välja saanud ja täiesti mängus sees. Kisub lõpuloteriiks.

60:62

Kangur tabab kahest vabaviskest kaks.

60:65

Strelnieks viskab kahese ja tabab vabaviske.

60:67

Berzins lisab lätlastele kaks punkti.

60:67

Jälle rasked hetked. Eesti asutab ära oma viimase mõtlemisaja. Lõpulahenduste jaoks ei jää enam midagi, aga midagi pole parata.

60:68

Janicenoks tabab kahest vabaviskest ühe.

64:74

Strelnieks lisab lätlastele veel kaks punkti.

64:75

Strelnieks tabab kahest vabaviskest ühe.

64:75

Mäng on lõppenud!

Eesti kaotas eile Leedule põnevuskohtumises 62:64, Läti kaotas mõnevõrra üllatuslikult Ukrainale 74:75. Kui Läti oleks Ukrainat võitnud, oleks Eesti pidanud edasipääsemiseks võitma nii Leedut kui Lätit.

Eesti alagrupist on juba edasipääsu taganud Tšehhi ja Leedu, kes kohtuvad täna omavahel. Eile napilt Leedule kaotanud Eestil on seni kirjas võit ja kolm kaotust, Lätil on omakorda saldos kaks võitu ning kaks kaotust. Belgial on samuti kaks võitu ja kaotust, Ukrainal sarnaselt Eestiga võit ja kolm kaotust.

Kui Eesti võidab Lätit ja Belgia Ukrainat, on belglased kolmandad ja Eesti koondis pääseb edasi neljandana, sest kuigi võitude-kaotuste suhe oleks sama lätlastega, siis omavahelise kohtumise võit annaks eelise Eestile.

Kui Eesti võidab Lätit ja Belgia kaotab Ukrainale, läheb alagrupitabel eriti tihedaks ning kõigil neljal kõnealusel tiimil oleks kirjas kaks võitu ja kolm kaotust. Kui nelja edasipääsu eest võitleva tiimi mängude hulgast jätta välja kohtumised Tšehhi ning Leeduga, siis oleks Eestil ja Ukrainal kaks võitu ning Lätil ja Belgial üks võit – seega pääseksid edasi just eestlased ja ukrainlased. Kuna veel omavahelises kohtumises jäi peale Eesti, siis kerkiks meie koondis alagrupis kolmandale kohale.

Kui Eesti võidab Lätit ja pääseb edasi, siis alagrupi neljanda koha puhul minnakse juba laupäeval kokku Kreekaga, kui tõustakse alagrupis kolmandaks, siis tuleb pühapäeval vastu Horvaatia.