Eesti alagrupikaaslane Tšehhi purustas kaheksandikfinaalis Horvaatia

Tšehhi-Horvaatia kohtumine.
Tšehhi-Horvaatia kohtumine. Foto: SCANPIX

Korvpalli EMi kaheksandikfinaalis sai kindla võidu Tšehhi koondis, kes alistas 80:59 Horvaatia.

Eestiga samas alagrupis mänginud ja eestlasi kindlalt võitnud tšehhid said Horvaatia vastu avaveerandil juhtima 20:13, poolajaks oldi ees 48:31. Lõppseisuks kujunes kindel ülekaal 80:59.

Võitjate parimana viskas Jan vesely 20 punkti ja korjas 13 lauapalli, kaotajate suurimaks skoorijaks oli 12 silma visanud Bojan Bogdanovic.

Veerandfinaalis läheb Tšehhi kokku Serbia-Soome paari võitjaga. Tšehhid on juba teine Eesti alagrupikaaslane, kes kaheksa parema hulka pääses - ka Läti jõudis veerandfinaali, kui alistati Sloveenia. Samuti Eestiga samas alagrupis mänginud Leedu kohtub kaheksandikfinaalis Gruusiaga.