Prantsusmaa alistas Läti ja jõudis poolfinaali, Hispaania mängis üle Kreeka

Lille’is jätkus täna korvpalli EM ning kavas olid kaks esimest veerandfinaali.

Õhtu esimesest kohtumisest jõudis poolfinaali Hispaania, kes alistas napilt 73:71 Kreeka. Võitjate parimana viskas Pau Gasol 27 punkti, Kreeka suurimaks skoorijaks oli 14 silmaga Nick Calathes.

Eesti alagrupikaaslane Läti kaotas õhtuses vastasseisus omakorda 70:84 Prantsusmaale. Võitjate poolt panustas Tony Parker 18 punktiga, Läti parimana sai Kristaps Janicenoks kirja 16 punkti.

Mängude käik:

Tere õhtust, head korvpallisõbrad! Esimene veerandfinaal Hispaania ja Kreeka vahel on kohe algamas!

Hispaania-Kreeka mäng on alanud!

Hispaania alustab koosseisus Gasol, Fernandez, Ribas, Llull ja Mirotic

Kreeka algviisik: Spanoulis, Calathes, Koufos, Printezis, Antetokounmpo

6:0

Hispaania teeb hea alguse ja saab kuuega juhtima

8:2

Hispaania on endiselt kuuega juhtimas, kui avaveerandit jääb mängida kuus minutit

8:8

Kreeka suudab kiirelt viigistada, avaveerandi lõpuni jääb veidi rohkem kui 4 ja pool minutit

33:25

Poolaja lõpuni jääb 2.23, kui Mirotici vabavisked viivad Hispaania ette kaheksa silmaga

33:28

1.37 poolaja lõpuni

39:30

Viimane minut on käima läinud, hispaanlased on üheksa punktiga juhtimas, time-out

39:32

Avapoolaeg lõppeb, selle võidab Hispaania seitsme punktiga

39:32

Avapoolajal oli hispaanlaste resultatiivseim 14 silma visanud Gasol, Mirotic lisas 12 punkti. Kreeklaste poolt panustas Printezis üheksa punktiga, seitse lisas Antetokounmpo

49:49

Kolmanda veerandaja lõpuni 3.30 jäänud, kui Gasoli vabavisete järel on seis viigis

58:57

Hispaania saab omakorda juhtima, kui kaks minutit on viimasest veerandajast mängitud

60:57

Mirotic paneb pealt ja Hispaania kolmega peal, Kreeka võtab aja maha

62:60

Vahe püsib väike, kumbki meeskond otsustavate minutite eel eest ära minna pole suutnud

72:71

4,1 sekundit jääb lõpuni, kui Sloukas paneb kolmese sisse!

72:71

2,7 sekundit jääb, Gasol teenib vabavisked

73:71

Gasol paneb esimese vabaviske sisse

73:71

Gasol paneb teise vabaviske mööda, kreeklased saavad lauapalli ja Antetokounmpo saab keskjoonelt kaugviske teele panna, aga see läheb mööda

73:71

Hispaania võidab 73:71 Kreekat ja pääseb poolfinaali

73:71

Võitjate parimana viskas Pau Gasol 27 silma, kaotajate poolt tõi Nicholas Calathes 14 punkti

73:71

Kell 22 algab tänane teine veerandfinaal, kus kohtuvad Prantsusmaa ning Läti

Läti ja Prantsusmaa kohtumine on kohe algamas!

15:14

Veidi üle kolme minuti mängida avaveerandit, kui omakorda saavad prantslased juhtima

15:21

Lätlased on nüüd saanud jälle ise juhtima ja kui avavaatuse lõpuni jääb 1.42, võtab Prantsusmaa aja maha

27:32

Freimanis suurendab lätlaste edu ja kui poolaja lõpuni jääb 4.48, võtab Prantsusmaa mõtlemisaja

31:34

2.39 poolaja lõpuni, Läti edu kolm silma

33:34

2.14 mängida poolaja lõpuni, vahe vaid üks punkt

38:36

Parker viskab mitu korvi järjest ja prantslased saavad 1.14 enne poolaja lõppu kahega ette, Läti võtab mõtlemisaja

40:36

Parker paneb veel ja Prantsusmaa neljaga juhtimas

40:36

27,2 sekundit poolaja lõpuni

40:38

Lätlased saavad veel punktilisa ja kõlab poolaja lõpuvile: avavaatuse võidavad prantslased kahe punktiga

40:38

Prantsusmaa resultatiivseim oli avapoolajal Parker 11 punktiga, Läti parimana viskas Janicenoks 12 punkti

40:38

Teine poolaeg on alanud!

47:38

Prantsusmaa alustab 7:0 spurdiga ja kui kolmandat veerandaega jääb mängida 6.42, võtab Läti aja maha

52:42

Lätlased on sel veerandajal skoorimisega hädas: mängitud on üle seitsme minuti ja visatud on vaid neli punkti

63:47

Prantsusmaa jätkab domineerimist ja kui Läti mängu kardinaalselt ümber pöörata ei suuda, siis jõuab poolfinaali Prantsusmaa