Levadia tiitlilootused said Kalju käest saadud kaotusega tõsise tagasilöögi

Eesti jalgpallimeistrivõistluste tänases keskses kohtumises alistas Nõmme Kalju võõrsil 2:1 FC Levadia. Levadia tiitlilootused said sellega tõsise tagasilöögi, kuna viis vooru enne hooaja lõppu jäädakse tabeliliidrist FC Florast maha nüüd kuue punktiga.

Levadia asus kohtumist matši 43. minutil juhtima, kui Tarmo Kingi söödu realiseeris järgmisel nädalal kaitseväkke minev Ilja Antonov. Levadial oli tujutult mänginud Kalju vastu mitmeid võimalusi veel väravat lüüa, kuid kahel korral jättis hea olukorra kasutamata Kink ja korra lõi hea soolo järel posti Siim Luts.

Matši lõpuosas elavnes ka Kalju, kui esmalt lõi Ats Purje latti ja seejärel tõrjus Priit Pikker Purje lähilöögi. 77. minutil tegi Artjom Artjunin karistusalas Tarmo Neemelo vastu vea ning määras Kalju kasuks penalti. Lisaks sai Artjunin selles olukorras enda teise kollase kaardi.

Seejärel realiseeris penalti Hidetoshi Wakui ja 87. minutil tõi Tarmo Neemelo tabamus Kaljule 2:1 võidu.

Mängu käik:

-

Levadia algkoosseis: Pikker, Pikk, Artjunin, Laitinen, Ojamaa, Mutso, Kink, Antonov, Luts, Elhussieny, Teever.

-

Kalju algkoosseis: Teleš, Mööl, Bärengrub, Rodrigues, Kallaste, Alidor, Wakui, Dmitrijev, Kaldma, Purje, Kimbaloula

-

10 minutit mängitud. Kumbki meeskond pole midagi ohtlikku senisuutnud korda saata

-

25 minutit mängitud. Levadia on viimastel minutitel üritanud tsenderdustega olukordi tekitada, kuid ohtlikud momendid on jäänud siiski sündimata

-

30. minut: Pikk saab trahvikastist ohtlikult löögile, kuid pall lendab siiski väravast mööda

-

31. minut: Tarmo Kink saab värava lähistelt löögile, kuid lööb healt kohalt kindlalt üle

-

40. minut: mitmete Levadia rünnakute järel jõudis vastaste trahvikasti ka Kalju, kuid Wakui löök veeres lõpuks ülimalt napilt postist mööda

-

43. minut: Levadia asub 1:0 juhtima!

-

Levadia alustas rünnakut vasakult äärelt, kui esmalt viskas enda poolel audi välja koondislane Pikk. Lõpuks jõudis pall läbi Lutsu Kingile, kes andis vasakult äärelt terava palli karistusalasse, mille suunas lõpuks väravasse Antonov

-

Esimene poolaeg läbi! Levadia juhib 1:0!

-

Teise poolaja alustuseks teeb Levadia kohe vahetuse: mängu tuleb Kruglov, puhkama Mutso

-

47. minut: Luts purjetab lihtsalt Kalju kaitseliinist läbi ja keegi justkui ei üritagi teda takistada. Lõpuks naeratab õnn siiski Kaljule, kuna Luts lööb posti

-

56 minutit mängitud ja ka Kalju on viimasel ajal kaks ohtlikumat rünnakut korraldanud. Siiski pole Levadia väravavaht Pikker pidanud täna veel oma oskusi näitama

-

69. minut: Kink on väravavahiga sisuliselt silmitsi, kuid jääb liigselt ootama ja Bärengrub võtab tema jalalt lihtsalt palli ära

-

70. minut: Purje tõstab palli üle Pikkeri, kuid Kalju õnnetuseks maandub pall latis

-

76. minut: Purje saab karistusalas ohtlikult löögile, kuid Pikker on ülesannete kõrgusel ja tõrjub

-

77. minut: Artjunin hoiab karistusalas Neemelot kinni ja kohtunik määrab Kalju kasuks penalti! Lisaks saab Artjunin enda teise kollase kaardi selles kohtumises ja saadetakse seega väljakult minema!

-

78. minut: Wakui saadab penaltist palli võrku! Seis 1:1!

-

Levadia ka vahetab: Elhussieny puhkama, Raudsepp mängu

-

80. minut: vahetab ka Kalju: Mööl puhkama, Puri mängu

-

82. minut: Levadia teeb enda viimase vahetuse, kui Kink võetakse puhkama ja mängu tuleb Saag

-

87. minut: Neemelo lööb värava lähistel palli võrku ja viib Kalju 2:1 juhtima!