Manchester United läks Inglismaa meistriliigat üle pika aja juhtima

Ats Kuldkepp
Unitedi tänase kolmanda värava löönud Juan Mata (vasakul) rõõmustamas koos Ashley Youngiga. Foto: SCANPIX

Inglismaa jalgpalli Premier League'i liidriks tõusis Manchester United, kes alistas täna koduväljakul Sunderlandi 3:0. Pärast legendaarse peatreeneri Alex Fergusoni erruminekut 2013. aastal polnud United liigatabeli tipus kordagi olnud.

Sunderlandi vastu avas skoori esimese poolaja üleminutitel Memphis Depay, teise poolaja alguses skooris Wayne Rooney. Kohtumise lõpptulemuse vormistas Juan Mata 90. minutil.

United on nüüd seitsme kohtumisega kogunud 16 punkti ja seega tõusti ühe pügala võrra mööda Manchester Cityst, kes jäi täna koguni 1:4 alla Tottenhamile. Kolmandat kohta hoiab 13 punktiga West Ham United, kes viigistas täna 2:2 Norwichiga.

Samuti tõusis 13 punkti peale Londoni Arsenal, kes alistas Alexis Sanchezi kübaratriki toel võõrsil 5:2 Leicesteri.