Mariel Gregor

Järgmisel nädalal algavateks Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuv Eesti võrkpallikoondis pidas Rakveres teise kontrollkohtumise Hollandiga ja kui eile saadi 1:3 kaotus, siis täna 3:0 võit. Eesti poolel tõi Oliver Venno 14 punkti (+9), Robert Täht lisas 10 silma (+6)

Koondised leppisid kokku, et mängitakse veel üks lisageim, kus ka vahetusmehed mängu said. Selle võitis Holland 25:19.

Mängu käik (Eesti - Holland):

Mäng algas!

Võrreldes eilsega on Eesti algkoosseisus kaks muudatust: Renee Teppani asemel mängib Oliver Venno ja Andri Aganitsa asemel Timo Tammemaa. Veel on platsil Kert Toobal,Keith Pupart, Robert Täht, Ardo Kreek ja libero Rait Rikberg.

Esimene geim:

6:5

Võrreldes eilsega alustab Eesti tulisemalt, minnes 6:5 juhtima

8:7

Pupart on hoos, tema järjekordsest rünnakust läheb Eesti esimesele tehnilisele vaheajale 8:7 eduseisul.

16:15

Kreegilt ilus temorünnak ja teiseks tehniliseks time-outiks on meil ühepunktiline edumaa

16:15

Venno eile ei mänginud üldse ja ei teinud kaasa ka tänahommikust treeningut, sest õhtul oli mehel palavik. Ent seni tema mängust küll mingeid haigusenähte läbi ei kuma.

19:16

Kreegi servist Eesti edu kolm punkti ja hollandlased võtavad mõtlemisaja

21:19

Vennolt palli päästes pikk liug mööda põrandat, ent pallini pikk mängumees ei küündi, peatreener Cretu võtab time-outi.

22:20

Venno ründab blokist auti

23:21

Hollandlased teenivad samuti punkti, ent siis ründab taas edukalt Venno

24:21

Vastaste sidemängija Nimir üritab võrgu pealt palli ise maha lüüa, ent ebaõnnestub ja Eestil geimpall, Tammemaa servil

24:22

Tammemaa serv läheb aga pikaks

25:22

Toobali ja Kreegi koostöö esimesest tempost paneb avageimile punkti ja Eesti asub mängu geimidega 1:0 juhtima.

Teine geim:

4:5

Teine geim algab samuti tasavägiselt, Venno löögist on tablool viik, ent hetk hiljem saavad hollandlased lihtsa punkti, kui pall kukub eestlaste vahele lihtsalt maha

4:5

Statistikat avageimist: Eesti vastuvõtt 50%, rünnakuprotsent 57. Hollandlaste samad näitajad 45% ja 46%.

11:7

Eesti võidab pika pallivahetuse, mille jooksul toob raske palli jalaga üles Pupart.

14:8

Vennolt ülitugev ässpalling!

15:9

Tammemaalt ilus temporünnak

17:10

Selles geimis on Eesti täielikult domineerinud, Tähelt hea rünnak ja pall lendab vastaste blokist auti

25:19

Teise geimi lõpetab Venno ja Eesti juhib 2:0.

16:9

Vennolt punkt lisaks ja teisele tehnilisele vaheajale minnakse Eesti viiepunktilises eduseisus

25:16

Mängu lõpetab Kreegi äss! Eesti saab seega 3:0 revanši.

25:16

Koondised leppisid kokku, et mängitakse veel ka lisageim. Eesti poolel mängivad seda geimi Aganits, Teppan, Treial, Tamme, Andres Toobal, Täht ja Pärtel.

Lisagiemi võitis Holland 25:19.

Mängu eel:

Eilses kohtumises ei teinud kaasa Eesti põhidiagonaal Oliver Venno, keda vaevab haigus. Eile õhtul tõusis Vennol ka palavik ja tänahommikuses trennis teda kohal polnud. Abitreener Rainer Vassiljevi sõnul otsustatakse tema osalemine tänases kohtumises jooksvalt. Nohused on ka Vassiljev ise ja sidemängija Andres Toobal, ent Toobal tegi hommikuse trenni kaasa.

Üheks nõrgaks kohaks olid eilses mängus servivead, mida kogunes Eestil 18. Tervelt seitse korda eksiti pallingul võidetud kolmandas geimis, ent vastukaaluks näitas rahvusmeeskond seal suurepärast rünnakuprotsenti (78%).

Mängu parim oli 18 punktiga Robert Täht, kelle rünnakuprotsent oli 60. Vennot asendanud Renee Teppanilt 16 punkti, ent tema patustas ka palju servil. Kahekohalise saldo kogusid veel temporündajad Ardo Kreek ja Andri Aganits (kumbki 11) ja Keith Pupart (10). Hollandi edukaimad olid 16 punktiga Kay van Dijk ja Thijs ter Horst. Meie rünnakuprotsent oli 57, hollandlastel 50. Vastuvõtul oli Madalmaade meeskond parem 52-48. Blokiga teenisime üheksa, hollandlased kuus punkti.