Fotod: Kalev/Cramo alistas hooaja avaduellis Rocki

Eesti korvpallimeistrivõistluste avamängus teenis Kalev/Cramo kindla võidu, kui võõrsil alistati 81:73 Tartu Rock.

Võitjate poolel viskasid Marco Killingsworth ja Josh Boone 16 punkti. Lisaks võttis Killingsworth 12 lauapalli. Sten-Timmu Sokk ja Brandis Raley-Ross lisasid veel 11 silma. Kalevlaste poolel sai täna kerge trauma tõttu puhkepäeva Gregor Arbet.

Rocki edukamad olid Evaldas Žabas 26 ja Janar Talts 14 silmaga. Rohkem Rocki mängumehi kahekohalise punktisummani ei jõudnud.

Kohtumise käik:

Rock - Kalev/Cramo

Tere õhtust! Eesti korvpalli meistriliiga avamäng Tartu Ülikool/Rocki ja Kalev/Cramo vahel on algamas seitsme minuti pärast.

Kalev/Cramol on kahtlane Rain Veidemani ja Rockil Timo Eichfussi platsile tulek.

Algkoosseisud: Rock: Evaldas Žabas, Gert Dorbek, Tanel Kurbas, Brian Harper, Janar Talts. Kalev: Sten-Timmu Sokk, Sten Olmre, Erik Keedus, Rolands Freimanis, Josh Boone.

Tartu Ülikooli spordihoone on kolm minutit enne mängu algust suht-koht täis.

0:0

Ja mäng algas!

0:0

Rock saab palli, aga Harper teeb valesöödu.

5:0

Rock saab uuesti palli kätte ning Harperilt kolmene ja pealtpanek.

7:4

Rockil said võistkondlikud vead täis, Žabasel on juba kaks viga.

12:8

Boone petab Harperi õhku ja paneb palli pealt korvi.

12:10

Sokk tuleb palliga kiirelt üle ja taas on Boone korvi all vaba. Esimese veerandaja lõpuni 5.09.

15:13

Freimaniselt kolmene, aga kohe vastab samaga Žabas.

15:15

Killingsworthilt haak.

15:17

Sokk tabab kaks vabaviset.

15:19

Mängu tulnud Brandis Raley-Ross otsib pikka aega läbiminekuvõimalust ja lõpuks leiab selle, Rockilt korvi alt abi ei tule. Rocki juhendaja Gert Kullamäe võtab aja maha. Esimese veerandaja lõpuni 1.27.

17:21

Tanel Sokult korvi alt punktid juurde, Boone paneb vasturünnakul taas pealt.

17:21

Esimene veerandaeg läbi.

17:21

Kui esimesed minutid välja jätta, on mängu dikteerinud Kalev ja nende vahetusmehed on olnud seni tunduvalt kasulikumad kui Rocki omad. Kalevi resultatiivseim on Boone 8 punktiga, Rockile on Žabas toonud juba 10 punkti.

17:21

Algas teine veerandaeg.

17:23

Killingsworth tagurdab ennast korvi alla ja kaks punkti on olemas.

19:25

Talts ja Boone vahetavad korve.

19:27

Raley-Ross murrab taas korvi alla.

24:27

Rock imeb Taltsi ja Soku korvidest taas lähemale.

24:29

Killingsworth korvi alt.

24:29

Veideman tuli Kalevi poolelt korraks platsile, küll jääb täna ilmselt pingile Gregor Arbet.

25:29

Harperilt üks vabavise.

25:31

Sten Sokk tabab rünnakuaja viimasel sekundil.

25:31

Nüüd tuleb Rocki poolt platsile ka Eichfuss.

27:34

Kalev saab ridamisi ründelaudu ja ühe neist realiseerib Raley-Ross kolmeseks.

29:39

Kalev saab taas mitu ründelaua järjest ja lõpuks jääb Boone korvi alla üksinda.

29:39

Kalevi täpset ründelauapallide arvu ei osks öelda, aga üldiselt on lauapallide seis koguni 22:10 kalevlaste kasuks.

36:43

Rocki korvialune on läbisõiduhoov, nüüd pääseb sinna vabalt ka Sten Sokk.

38:43

Karolis Petrukonis tabab kaks vabaviset.

38:43

Sellega on esimene poolaeg läbi.

38:43

Kalevile on Boone 14 punkti ja 5 lauapalli, Rocki resultatiivseim on endiselt Žabas 10 silmaga.

38:43

Kalevi vabavisked on esimese 20 minuti järel 8/2, sealhulgas Boone on mööda visanud kõik kuus üritust. Rocki vastav näitaja on samuti kehvake 11/5 (Harper 5/1).

38:43

Kalev sai esimesel poolajal koguni 12 ründelauapalli.

48:48

Nüüd saab punktid kirja ka kevadine finaalide MVP Tanel Kurbas.

48:50

Boone tabab tagasihüppelt viske.

48:50

Olmre teeb oma kolmanda vea ja see oli Kalevile kolmandal veerandajal juba viies. Perioodi lõpuni 4.45.

50:50

Talts viskab kaks vabaviset sisse.

50:52

52:52

Žabas kiirrünnakust.

52:54

Killingsworth teenib vabavisked ja tabab mõlemad.

52:57

Killingsworth petab Petrukonise õhku ja 2+1 on tõsiasi.

53:57

Kurbaselt üks vabavise. Veerandi lõpuni 2.24.

56:63

Keedus teeb 1,1 sekundit enne kolmanda veerandi lõppu oma neljanda vea ja Žabas realiseerib vabavisked.

56:63

Kolmas veerandaeg läbi.

56:63

Boone on Kalevile toonud 16, Killingsworth 13 punkti. Rocki veab Žabas 21 punktiga.

Kohtumine läbi! Kalev/Cramole võit!

Enne mängu: Eilsel hooaja avamisel ütles tartlaste peatreener Gert Kullamäe, et peab tänast mängu üsna oluliseks. «See on ju hooaja ametlik avamäng. Ma ei saaks öelda, et me valmistume väga taktikaliselt ja vaataksime väga videoid, aga homme on juba hea vaadata, kuidas meie omad asjad Kalev/Cramo kui tippmeeskonna vastu töötavad,» ütles Kullamäe.

Kalevi abitreener Martin Müürsepp meenutas aga kevadist valusat finaalikaotust: «Küll see hõbe ikka haiget teeb, siiamaani. Aga positiivne on see, et favoriidikoorem on nüüd kevadeks Rocki kanda.»