Täna pidas Eesti võrkpallikoondis Torinos oma teise kohtumise EM-finaalturniiril, kui vastamisi mindi ühe tiitlipretendendi Prantsusmaaga. Eesti kaotas avageimi 13:25, ent seejärel saadi ehmatusest üle. Teine geim kaotati 22:25, kolmas võideti 25:22. Neljas geim läks prantslastele skooriga 25:18 ja kogu mäng seega 3:1 Prantsusmaale.

Eesti resultatiivseimana tõi Robert Täht 13 punkti, Ardo Kreek ja Keith Pupart lisasid kumbki 9 silma. Prantsusmaa parim oli Earvin N´Gapeth 22 punktiga (+15). Meie põhidiagonaal Oliver Venno vahetati Teppani vastu pingile kohe avageimis.

Eesti homne vastane Horvaatia jäi täna 0:3 alla Itaaliale. Geimides kogusid horvaadid vastavalt 22, 21 ja 19 punkti.

Mängu käik: (Prantsusmaa - Eesti):

-

Suure matši alguseni on jäänud kümme minutit

-

Mariel Gregor, Torino: Palavela spordihallis on mäng Eesti ja Prantsusmaa vahel õige pea algamas, ent saal on pooltühi. Eesti fänne on kohal hinnanguliselt 200 ringis. Täna on Torinos päikesepaisteline ilm ja ehk on fännid veel kusagil päikest nautimas.

Ent need eestlased, kes fännitribüünil on, skandeerivad taas püsti seistes «Eesti! Eesti!» Eile palusid korraldajad meie peatreenerit, et too läheks ja paluks fännidel istuda. Kuigi peale eestlaste seal teisi pealtvaatajaid pole, keda nad segada võiks. Cretu kergitas sellise veidruse peale imestunult kulmu.

-

MÄNG ON ALANUD!

-

0:1 Eesti juhtimas! Võrreldes eilsega on algkoosseisus üks muudatus - Timo Tammemaa asendab Andri Aganitsa. Tammemaa toob ka Eesti esimese punkti.

-

4:1 Prantsusmaa alustab mängu hästi ning läheb kiirelt juhtima

-
Eesti ülejäänud algkoosseis: Kert Toobal, Oliver Venno, Keith Pupart, Robert Täht, Ardo Kreek ja libero Rait Rikberg.

-

8:2 Prantsusmaa edu on juba kuus punkti

-

13:4 Prantsusmaa näitab võimu

-

Mariel Gregor, Torino: Eestlaste mäng ei suju üldse. Toobal võtab mehed kokku ja püüab kaaslasi utsitada, ent mehed on üsna nõutute nägudega. Servi ei saada kätte ja rünnakul on vastaste blokk kogu aeg ees. Teppan tuleb Venno asemele mängu.

13:8

Eesti suudab vahet vähendada

-

Mariel Gregor, Torino: Eestil kolm õnnestumist järjest ja emotsioon hakkab vaikselt tagasi tulema. Tähelt hea serviseeria, viimati lööb nurgaründaja ässa ja Prantsusmaalt time-out.

17:9

Prantsusmaa liigub kindlalt geimivõidu suunas

-

Mariel Gregor, Torino: Prantsusma üks liidreid Earvin N´Gapeth on täna juba avageimis heas hoos. Eile Horvaatia vastu läks mehel aega, et mängu sisse elada. Temalt äss ja Cretult taas time-out.

19:9

Vahe kümme punkti

22:11

Geimi lõpp on lähedal

-

Mariel Gregor, Torino: Eesti on taas tõsises hädas rünnakult punktide saamisega, enamasti teenitakse punktid vastaste vigadest.

1:0

25:14 Esimene geim kindlalt Prantsusmaale

Teine geim:

0:0

Mariel Gregor, Torino: Eesti rünnakuprotsent oli avageimis kõigest 19. See ütleb kõik. Eesti poolel oli suurim skoorija 2 punkti toonud Täht. Vastasteke tüi N´Gapeth 9 punkti.

3:2

Pupart lööb palli prantslaste poolele maha ja Eesti saab rünnakult punkti

8:4

Tammemaa servib võrku ja esimeseks tehniliseks vaheajaks on prantslased juhtimas

8:4

Ametliku statistika järgi oli Eestil avageimis parem vastuvõtt kui Prantsusmaal: vastavalt 65% ja 58%.

10:8

N´Gapeth servib võrku ja vahe kaks silma

11:9

Puparti rünnakust saame vaid punkti kaugusele, ent Tillie vastab samuti resultatiivse rünnakuga

15:10

Teppanilt kaks ebaõnnestumist, vahe käriseb taas.

Mariel Gregor, Torino: Teppan ongi Venno asemel mängu jäänud, ju tahab peatreener Vennot homseks mänguks Horvaatiaga säästa.

19:19

N´Gapeth eksib ja viik tablool ning time-out. Mariel Gregor, Torino: Geimi alguses oli raske uskuda, et see mäng võiks tasavägiseks minna. Aga nüüd oleme ka rünnakutel hakanud ise punkte saama.

3:3

Teise geimi statistikat: Eesti rünnak tõusis 19% pealt 52% peale. Meie vastuvõtt 53%, vastastel 69%. Prantssumaa rünnakuprotsent oli samuti 52.

11:13

Mariel Gregor, Torino: Eesti püsib küll kenasti mängus, ent prantslased ei lase vahet suureks, kui tekib raskem hetk, lööb N´Gapeth enamasti palli maha. Eesti fännisektor on aga positiivne ja toetab meeskonda. Vilet pole sealtpoolt veel kuulda olnud.

20:21

Mariel Gregor, Torino: Kohati mängitakse nagu võrdne-võrdsega, oleme servi hästi löönud selles geimis ja vastastel on sellevõrra raskem.

22:25

Prantsusmaa ründab auti, ent võtab siis challenge. See aga jääb Eesti kasuks ja Eesti võidab kolmanda geimi!

22:25

Mariel Gregor, Torino: Peatreener Cretu näitas samuti hetkeks publikule emotsioone, vehkides rusikatega. Eesti fännid ja ajakirjanikud hõsikavad rõõmust. Hea, et see geim ära tuli. Teine ja kolmas geim olid väga sümpaatsed.

0:0

4:5

Kreegilt osav pettelöök ja Eesti läheb juhtima

4:6

Prantsusmaa staar Rouzier eksib rünnakul

8:7

Tehniliseks time-outiks juhib Prantsusmaa. Mariel Gregor, Torino: Vaikselt on Palavela spordihall inimestega täitunud. Rahvast on rohkem kui eile.

8:9

Eesti jääb kahega taha, ent Pupart viib Eesti pika pallivahetuse järel taas ette

11:10

Teppan toob võimsa löögiga Eestile punkti juurde. Mariel Gregor, Torino: Kolmandas geimis oli meie rünnakuprotsent kehvakene - 32, ent servi löödi hästi ja tehti seal vaid kaks viga. Ka punktid jagunesid ühtlaselt: Täht ja Teppan tõid kumbki 4, Pupart 3 ja Kreek 1 punkti. Hetkel mängivad eestlased pingevabalt, väristamist enam märgata pole.