Läti jalgpallikoondis tuli Islandi vastu kaotusseisust välja

Läti ja Islandi koondised enne tänast mängu
Läti ja Islandi koondised enne tänast mängu Foto: SCANPIX

Täna jätkati jalgpalli EM-valikturniiriga ning positiivse tulemuse said kirja meie lõunanaabrid lätlased, kes tegid võõrsil 2:2 viigi Islandiga.

Juba edasipääsu kindlustanud Island läks kohtumist kiiresti juhtima ning juba 27. minutiks oldi Kolbeinn Sigthorssoni ja Gylfi Sigurdssoni väravatest 2:0 ees. Teisel poolajal õnnestus külalistel aga mängu tagasi tulla ning Läti võttis Aleksandrs Cauna ja Valerijs Sabala väravate toel tubli viigi. Lätile oli see selles valiksarjas juba viies viik, ühtegi võitu pole neil teenida õnnestunud.

Holland suutis võõrsil 2:1 võita Kasahstani ning hetkel kerkiti A-alagrupis Islandi ja Tšehhi järel kolmandale kohale. Kell 21.30 lähevad omavahel vastamisi aga Türgi ja Tšehhi ning türklased võivad taas Hollandist mööda tõusta.

H-alagrupis võitis Itaalia 3:1 Azerbaidžaani ning Norra oli 2:0 üle Maltast.