Kahju: südilt võidelnud Eesti pidi EMil siiski Serbia paremust tunnistama

Võrkpalli EMil 12 parema hulka jõudnud Eesti meeste koondis oli play-off'is lähedal suurüllatusele, asudes Serbia vastu geimidega 2:0 juhtima. Paraku tuli lõpuks siiski tunnistada nimekate vastaste 3:2 (21, 14, -8, -22, -13) paremust, otsustava geimi võitis Serbia 15:13. Oliver Venno ja Robert Täht tõid mõlemad Eestile 15 punkti, serblastel hiilgas 20 punkti kogunud Aleksandar Atanasijevic.

Eesti sai kokkuvõttes EMil aegade parima ehk 11. koha.

Mängu käik (Eesti - Serbia):

Mängu alguseni on jäänud 20 minutit!

Mariel Gregor, Busto Arsizio: Tere õhtust ka Itaaliast! Busto Arsizio Pala Yamamay 5000 pealtvaatajat mahutavasse spordihalli on kohale tulnud sadakond Eesti fänni. Peale eestlaste on hallis ka ohtralt Soome koondise poolehoidjaid, kes lubasid kõik samuti esimeses kohtumises meie meeste poolt olla. Soome mängib Itaaliaga kell 21.30.

Rahvushümnid on kuulatud ja mäng kohe algamas!

Pall mängus!

2:2 - Venno lööb kahese bloki vastu palli põrandale ja Eesti on hästi alustanud, kuid kui serblased saavad vabalt rünnata, on punkt nende.

6:4 - kohtunikud annavad esialgu punkti Eestile, kuid videokordus näitab, et serblaste löök riivas tõepoolest blokki. Õnneks eksivad serblased mängu alguses ka ise palju ning Eesti pääseb taas kahe punktiga juhtima.

8:4 - serblased taas võrgus ja Eesti pääseb juba nelja punktiga juhtima! Tehniline time-out.

Mariel Gregor, Busto Arsizio: Mängu algus on meie jaoks kulgenud hästi, serblased on teinud ka ohtralt tehnilist praaki. Näis, kas pärast esimest tehnilist time-outi asjad paranevad nende jaoks.

9:6 - Eesti blokk töötab hästi, kuid lõpuks suudavad ka serblased palli maha lüüa. Järgmisel rünnakul eksib Venno.

10:8 - serblased saavad kolm punkti järjest, ent löövad siis servi pikaks.

11:10 - Serbia jõuab viigini, kuid Eesti kolmene blokk on taas tasemel.

13:11 - serblased vaidlevad kõvasti kohtunikuga, kuid otsus ei muutu ja punkt Eestile. Venno hea servi järel saab Eesti kohe rünnata ja Pupart lööb palli maha.

14:14 - Eesti vaiet ei rahuldata, kuid Serbia vastab serviveaga. Seejärel lüüakse aga pall Eesti blokist auti ja seis on jälle tasa.

16:14 - Eesti blokk peab taas hästi ja teisele tehnilisele vaheajale minnakse ikka edusesius.

Mariel Gregor, Busto Arsizio: Serblaste suurim punktitooja on nende kahemeetrine diagonaalründaja Aleksandar Atanasijević, kelle saldos on kolme mänguga 56 punkti. Pallur oli eelmise EM-i suurim punktitooja ja tänavuse Maailmaliiga parim diagonaalründaja. Ent täna võeti ta Eesti eduseisul 9:4 mängust välja. Seni on Eesti eelmise EMi pronksimeeskonna ja 2011. aasta EMi kullameeskonnaga mänginud kui võrdne võrdsega.

17:15 - Kreek põrutab serviässa, aga lööb järgmise pallingu võrku.

19:15 - Venno hanitab, Täht ründab ja Eesti jälle neljaga peal!

20:15 - Ivovic ründab blokki ja Serbia vajab mõtlemisaega.

21:17 - Starovic ründab nurgast ja meie rünnak läheb auti, kuid õnneks eksivad serblased jälle servil.

21:18 - pikk punkt, ent diagonaal Starovic lööb lõpuks palli Eesti poolele maha.

22:19 - taas serblastelt serv võrku, kuid Aganits vastab samuti serviveaga.

23:19 - Ivovici serv läheb samuti võrku.

23:20 - Vennolt hea serv, kuid Kovacevic suudab palli võrgu pealt kuidagi ikkagi Eesti poolele suruda.

23:21 - taas Starovic diagonaali pealt ja Eesti võtab mõttepausi.

24:21 - Eesti mängib kaitses hingestatult ja Puparti rünnak toob Eestile esimese geimpalli!

25:21 - Kovacevic ründab auti!

1:0

Eesti võidab Serbia vastu esimese geimi!

14 viga teinud Serbia eksis avageimis poole rohkem kui Eesti.

TEINE GEIM

1:1 - Serbia pääseb ette, kuid Pupart vastab võimsalt.

3:1 - Pupartilt veel üks hea rünnak ja Kovacevic eksib taas.

Mariel Gregor, Busto Arsizio: Meie rünnak avageimis 32%, vastastel 47%, servi vastuvõtt meil 53%, Serbial 71%. Ehk nende numbrite järgi peaks justkui vastased juhtima. Serbia tegi 7 serviviga, meie kolm.

3:3 - Eesti kokkumäng veab alt, seejärel Starovicilt pall punktiks ja seis viigis.

6:3 - Eesti blokk toimib jälle hästi ning uuesti eksib Kovacevic, Serbia võtab kiirelt mõtlemisaja.

8:4 - videokorduse järel antakse punkt Eestile, kahjuks eksib seejärel Pupart serviga. Kovacevic lajatab aga samuti servi võrku ja tehnilisele pausile minnakse ikka Eesti neljapunktilises eduseisus.

9:5 - jälle hea blokk, kuid Serbia vastab esimese tempo rünnakuga.

10:5 - Aganits lööb blokist auti, serblased lähevad seepeale jälle kohtunikuga vaidlema ja näevad kollast kaarti.

12:6 - Täht suunab servi osavalt libero peale, tulemuseks serviäss ja serblaste järjekordne mõttepaus. Eesti teeb praegu vägevat mängu!

Mariel Gregor, Busto Arsizio: Uskumatu mäng! Serblased teenivad kohtunikuga vaidlemise eest veel kollase kaardi ka. Paljus hoiavadki serblased ise Eesti edu, sest eksivad ise niivõrd palju, nii servil kui mängus. Samas, meie eksime vähe ja oleme blokis olnud tublid, samuti kaitses.

15:7 - Serbia eksib jälle servil ja ei saa siis ka Aganitsa servi kätte. Atanasijevicile pannakse blokk ette ja serblaste näod on pingil juba väga hapud.

16:8 - Lisinac toob vahelduseks ka serblastele punkti, aga Täht haamerdab võrgu pealt palli maha! Mõtlemisaeg.

18:10 - Serbia saab kaks punkti järjest, aga Pupart sokutab bloki vahelt palli taas vastaste väljakupoolele. Seejärel särab Toobal-Kreek kombinatsioon.

Serbia loobib Eestile ise võimalusi, Kovacevic lööb jälle servi pikaks. Paraku ka meilt serviviga vastu.

21:11 - Aga ei - Eesti võtab vaide ja see on edukas ning punkt antakse meile! Järgneb Venno rünnak ja veel üks punkt Eestile.

22:12 - Uros Kovacevici rünnak annab punkti Serbiale, aga järgmises punktis peab Aganitsa-Toobali blokk kindlalt.

24:13 - Toobalilt serv võrku, aga Pupart ründab tagaliinist. Täht lajatab võimsa servi ja Venno ehitab võimsa bloki serblastele ette. Geimpall!

Täht lööb võrku, aga sellelt seisult võib riskida.

25:14 - Täht hanitab tagaliinist ja blokk eksib palli päästes!

2:0

Eesti võidab ka teise geimi ja võidab selle ülikindlalt!

Mariel Gregor, Busto Arsizio: Eesti juhib Serbia vastu 22:12 ja võidab geimi 25:14, sellist mängu poleks küll uneski näha osanud! Eesti ja Soome fännid on saalis leidnud ühised kaasaelamise viisid ja möllavad koos.

KOLMAS GEIM

1:1 - Venno ründab esmalt auti, kuid siis täpselt.

2:2 - Venno eksib servil, kuid Pupart ölööb nurgast palli punktiks.

2:4 - hea serv serblastelt, kes pääsevad kahe punktiga ette. Tegu on muide nende esimese eduseisuga selles mängus.

2:6 - Atanasijevic piki piiri ja seejärel blokist auti, Eesti on jäänud neljapunktilisse kaotusseisu. Võetakse aga videokordus.

Mariel Gregor, Busto Arsizio: Kolmas geim ja Serbial selg vastu seina. Nüüd hoitakse liider Atanasijevići mängus ja mees on juba palju kurja teinud nii servijoone tagant kui rünnakul. Oleme neljapunktilises kaotusseisu ja mängupilt on serblaste jaoks talutavaks muutunud.

Suur vaidlus, esialgu jääb mulje, et Eesti vaie rahuldatakse taas ning punkt tuleb hoopis meile. Serblased tormavad seepeale kohtunikuga õiendama, sest Eesti blokk oli tõepoolest võrgus, aga Bulgaaria kohtunik jääb esialgu kõigutamatuks. Lõpuks jäetakse punkt siiski Serbiale ja video põhjal otsustades oli see ka tegelikult õige otsus.

3:7 - Venno eksib, aga eksivad ka serblased.

3:8 - Täht ründab võrgu pealt auti ja tehnilisele vaheajale minnakse Eesti selges kaotusseisus.

4:10 - Atanasijevic lööb meie blokist auti, üks punkt küll ka meile, aga Ivovic hanitab kavalalt Eesti bloki taha.

4:11 - Venno lööb auti, vahe aina käriseb.

Venno saab ka puhkust ja mängu tuleb Teppan.

4:12 - videokordus toob serblastele serviässa ja punkti ning Cretu võtab veel ühe mõtlemisaja.

Mariel Gregor, Busto Arsizio: Oliver Venno peaks rohkem panustama, seni pole diagonaalründaja oma parimat mängu näidanud. Ja Cretule tundub samamoodi, sest ta vahetab seisul 11:4 sisse Renee Teppani.

4:14 - mängupilt on täielikult pöördunud, serblased löövad veel korra blokist auti ja ka Teppan ründab otse võrku.

5:14 - Cretu vahetab palju ja annab põhimeestele hingetõmbeaega, Täht toob bloki kaudu lõpuks ühe punkti ka Eestile.

6:16 - Eesti eksib ise palju ja tehnilisele pausile minnakse seisus, kus geim on realistlikult vaadates käest läinud. Jääb üle vaid loota, et see muudab ka serblased uuesti liialt loiuks.

Mariel Gregor, Busto Arsizio: Mängu tulid ka Martti Juhkami ja Andres Toobal, kes vahetasid vastavalt välja Kert Toobali ja Keith Puparti. See geim on üsna kindlalt läinud, ent näis, mis Cretu neljandaks geimiks välja mõtleb ja kellele panustab.

6:18 - Serbia eduseis aina kasvab

7:20 - Venno uuesti platsile ja kohe ka servima, kuid serblased suruvad palli võrgu pealt meie poolele.

7:24 - ka Vennole ehitatakse võimas blokk ette, seejärel lööb Juhkami pikalt auti.

8:24 - Venno ei lase geimil veel lõppeda.

8:25 - Serbia lööb blokist auti

2:1

Serbia võidab ülikindlalt kolmanda geimi, mis tuleks eestlastel kiirelt unustada

NELJAS GEIM

1:1 - Atanasijevic ründab hästi, aga seejärel toob videovaie punkti Eestile.

3:4 - Venno ründab auti, siis kenasti blokist võrku, kuid seejärel töötab serblaste esimene tempo. Õnneks lööb ka Kovacevic võrku.

4:7 - Täht ründab võimsalt, siis aga on kaks korda Serbia blokk eestlastel vastas.

5:8 - jälle toob videovaie õiguse Eestile, Venno rünnak riivas blokki. Kuid Stankovici esimese tempo rünnak hoiab vahet.

Mariel Gregor, Busto Arsizio: Eesti kolmanda geimi rünnakuprotsent oli vaid 15. See seletab kõik. Serbia on end täielikult kogunud, vigu tehakse vähe ja rünnatakse enesekindlalt. Eesti murdus eelmises geimis täielikult ja hetkel on samuti väga raske. Tehniliseks time-outiks oleme kolmega taga.

7:11 - Venno ja Täht ründavad küll hästi, ent Atanasijevicil ja Ivovicil on vastus olemas.

11:12 - Kreek ründab, Pupart eksib kahjuks servil, aga Serbia vastab samaga. Kreek lööb pallinguässa ja Eesti jõuab punkti kaugusele, serblasi ei päästa ka videokordus.

12:13 - Serbia lööb meie blokist auti, aga ka Täht on jälle hoos.

13:13 - Atanasijevic kõmmutab auti ja Eesti jõuab viigini.

14:16 - Täht saab Rikbergi kavala tõste järel tühja võrgu pealt palli maha lüüa, aga eksib kahjuks seejärel servil. Tehniline paus.

14:17 - blokk võrgu peal ees ja vahe on jälle kolm punkti.

15:19 - Eestil on mitmel rünnakul võimalik pall maha lüüa, aga seda ei suudeta ja serblased karistavad.

Mariel Gregor, Busto Arsizio: Nüüd oleme ise teinud paar eksimust, vastased aga ründavad võimsalt. Tähele on mitu korda blokk ette seatud ja noore mängumehe tuju hakkab ära minema. Loodetavasti leiab ta oma emotsiooni siiski taas üles. Neljapunktiisest kaotusseisust on väga raske välja tulla.

16:20 - Serbia aitab meid serviveaga, aga kahjuks vinditab ka Venno servi külje pealt välja.

16:22 - Vennole pannakse kahene blokk ette ja Atanasijevic lööb keerulise tõste osavalt punktiks. Ka neljas geim tundub minevat Serbiale.

Serbia on teinud viigiseisult 9:3 spurdi.

17:23 - Pupart toob punkti Eestile, aga Lisinac vastab esimese tempoga.

18:24 - Kovacevicil on blokk ees. Kreegilt hea serv, aga Ivovic ründab nii, et blokki polegi.

20:24 - Eesti võitleb lõpuni, Atanasijevic ründab blokki.

Serbia kasutab veel mõtlemisaega, et mitte lasta Eestil hoogu minna.

21:24 - veel korra töötab Eesti blokk!

22:24 - Toobali kaval serv jääb maha!

22:25 - Eesti võitleb uskumatult hästi kaitses, kuid Aganitsale võetakse eksimus ja geim läheb ikkagi Serbiale.

2:2

Serbia võidab teise geimi järjest ja võitja selgitab otsustav geim!

VIIES GEIM

1:2 - Venno alustab hea rünnakuga, kuid kaks järgmist punkti lähevad Serbiale.

2:2 - Aganits toob punkti Eestile!

3:2 - Stankovic ei suuda palli päästa

4:2 - Venno lajatab serviässa!

4:4 - serblased on jälle Venno serviga hädas, kuid Atanasijevic ründab võimsalt. Järgmist punkti mängides astub Venno rünnates joonele.

5:5 - Pupart viib jälle Eesti ette, kuid Atanasijevic vastab.

5:6 - Ivovic ründab blokist auti ja Serbia pääseb taas juhtima.

7:7 - Atanasijevic näitab klassi, kuid Venno ei jää võlgu ja lööb piki piiri.

7:8 - jälle Atanasaijevic meie blokist auti, tehniline mõttepaus ja pooltevahetus.

8:8 - Kreek esimesest tempost!

8:9 - Ivovicile saadakse blokk ette, aga ikkagi läheb pall eestlastest auti.

9:9 - Serbia aitab eestlasi serviveaga.

Mariel Gregor, Busto Arsizio: Oi-oi kui närvesööv see mäng siin on! Serbia liider Atanasijevic taob kahjuks järjekindlalt kõik pallid meie poole maha või blokist auti. Nüüd on mõlemalt poolt tulnud ohtralt servivigu.

9:11 - Kreek teeb samuti servivea ja seejärel eksime taas ise, Cretu võtab mõtlemisaja.

10:11 - Eesti saab hädaga palli kätte, kuid suudab selle õnnega pooleks ikkagi Serbia poolele maha mängida!

11:11 - Venno blokist auti!

11:12 - Venno riskib serviga, aga kahjuks auti.

12:12 - Pupart ja punkt meile!

12:13 - Kovacevic lööb väga keerulisest seisust palli punktiks...

12:14 - Eesti ei saa korralikult servi kätte ja punkt tuleb Serbiale, matšpall.

Cretult veel üks arupidamisaeg, aga nüüd enam eksimisruumi pole.

13:14 - Kovacevici palling auti!

13:15 - Atanasijevic ründab ja Eesti blokist läheb pall auti. Kõik.

2:3

Eesti andis suurele Serbiale ootamatult võimsa lahingu, kuid pidi siiski vastase paremust tunnistama.

Mängu eel:

See on Eesti koondise jaoks ajaloos teine kord EMil play-off’i pääseda, ka aastal 2011 jõudis Eesti 12 sekka, kus kaotati Bulgaariale 0:3. Tänane mäng algab Eesti aja järgi kell 18.30.

Abitreener Rainer Vassiljevi sõnul on serblaste nõrgim koht vastuvõtt. «Sel turniiril on neil olnud probleeme vastuvõtuga, nii hüppelt serviga kui planeerivaga. See annab lootust, et kui me suudame oma esimest puudet kontrollida ja neid mõjutada, siis kohe kaovad ära temporündajad, kes on neil hästi distsiplineeritud. Eesmärk on tempomehed võrgust välja saada ja siis nurgast korrektset kaitseblokki mängida,» selgitas Vassiljev. See tõi edu ka Horvaatia vastu.

Serbia kaotas D-alagrupi viimases mängus 1:3 Venemaale. Enne seda saadi alagrupis 3:2 jagu Slovakkiast, Soomet võideti 3:0. Lisaks Eestile ja Serbiale mängivad Busto Arsizios play-off’e ka soomlased ja meiega samas grupis olnud Itaalia. Eesti ja Serbia paari võitja kohtub veerandfinaalis Prantsusmaaga, kes alagrupi võitjana tagas sinna koha otse. Soomlased saavad aga mõõtu võtta Itaaliaga. Teise paari võitja mängib Venemaaga.