MMi pronksimeeskond Holland EMile ei pääsenud

Robin van Persie.
Robin van Persie. Foto: SCANPIX

Eelmisel suvel jalgpalli MMil napilt finaalist välja jäänud ja pronksi võitnud Hollandi koondis kaotas tänases EM-valikmängus 2:3 Tšehhile ning järgmise suve suurturniiril neid mängimas ei näe.

Tšehhi läks mängu Pavel Kaderabeki ja Josef Surali  väravatest 35. minutiks 2:0 juhtima. Teisel poolajal lõi Robin van Persie omavärava ning seis oli juba 0:3. Lõpuks õnnestus Klaas Jan Huntelaaril ja van Persiel veel kaks väravat tagasi lüüa, kuid kaotus oli tõsiasi. Tšehhi mängis alates 43. minutist vähemuses, kuna punase kaardi sai Marek Suchy.

Türgi võitis 1:0 Islandit ning A-alagrupi võitjaks kerkis 22 punktiga Tšehhi. Island oli 20 punktiga teine ja Türgi 18 punktiga kolmas. 13 silma kogunud Holland leppis neljanda kohaga. Ka Türgi pääses otse EMile, kuna kerkis tänase võiduga parimaks kolmanda koha meeskonnaks.

Kurvalt käis selles valiktsüklis Läti käsi, kes jäi täna 0:1 alla Kasahstanile ja sai alagrupis viimase koha. Lätlased teenisid viis viiki ja viis kaotust, võiduurõõmu lõunanaabrid tunda ei saanud.

B-alagrupis võitis Belgia 3:1 Israeli, Bosnia 3:2 Küprost ja Wales 2:0 Andorrat. Alagrupist lähevad otse EMile Belgia ja Wales, Bosnia peab läbima play-offi.

H-alagrupis võitis Bulgaaria 2:0 Aserbaidžaani, Itaalia 2:1 Norrat ja Horvaatia 1:0 Maltat. Otse pääsevad EMile Itaalia ja Horvaatia, Norra läheb play-offi.