Sloveenia võrkpallikoondis tegi ajalugu ja jõudis EMil finaali

Ats Kuldkepp
Esiplaanil Sloveenia võrkpallikoondis.
Esiplaanil Sloveenia võrkpallikoondis. Foto: NIKOLAY DOYCHINOV/AFP

Võrkpalli Euroopa meistrivõistluste esimene finalist on Sloveenia, kes alistas 3:1 ühe suurfavoriidi Itaalia. Finaalivastast oodatakse kell 20.45 alanud mängust Prantsusmaa ja korraldajamaa Bulgaaria vahel.

Sloveenia võitis Sofias peetud matšis esimese geimi koguni 25:13, aga kaotas järgmise 23:25. Kolmandas ja neljandas geimis pandi paremus siiski võrdlemisi kindlalt maksma ja võideti mõlemad geimid tulemusega 25:20.

Veerandfinaalis üllatas Sloveenia 3:2 võiduga valitsevat maailmameistrit Poolat. Varem oli sloveenide parim koht EMil alles üheksas, kaks aastat tagasi oldi aga 13.

Augustis võitis Sloveenia ka Euroopa liiga finaalturniiri, Eesti koondis jäi seal mäletatavasti neljandaks.