Ajalugu teinud Kristjan Kangur aitas Vitoria raske võiduni

Ats Kuldkepp
Kristjan Kangur.
Kristjan Kangur. Foto: Twitter / Saski Baskonia

Eesti korvpallikoondise kapten Kristjan Kangur tegi täna meie korvpalli ajalugu, kui sai esimese eestlasena platsile Hispaania kõrgliiga mängus. Kanguri koduklubi Vitoria Laboral Kutxa võitis koduväljakul Santiago de Compostela Obradoirot 82:75, Kangur sai platsil viibida pisut üle 10 minuti.

Vitoria oli enne viimast veerandaega taga veel 56:62, aga otsustava perioodi 26:13 võiduga kallutati mäng enda kasuks. Kanguri saagiks jäi kaks punkti (visked 1/1), üks lauapall ja üks resultatiivne sööt.

Vitoria resultatiivseim oli Darius Adams 23 punktiga, Kim Tillie ja Yannis Bourousis lisasid mõlemad 17 punkti. Bourousis võttis maha ka 13 lauapalli. Vastaste poolelt tõi Angelo Caloiaro 17 punkti.

Vitoria on Hispaania meistriliigas kogunud nüüd kahest mängust kaks võitu.