Legendaarne Buffon püstitas võimsa rekordi

Gianluigi Buffon.
Gianluigi Buffon. Foto: SCANPIX

Torino Juventuse elav legend, väravavaht Gianluigi Buffon püstitas Meistrite liiga mängus Mönchengladbachi Borussiaga võimsa rekordi, olles nüüd Juventuse eest platsil viibinud rohkem kui ükski teine mängija.

37-aastane Buffon möödus 73. minutil vastavas arvestuses teisest legendist Alessandro del Pierost, kelle nimel olnud rekord oli 48 867 minutit. Uued rekordnumbrid on 48 885 minutit, mis vastab pisut enam kui 543 täismängule. Juventuse särki kannab väravavaht alates 2001. aastast.

Buffon tähistas rekordit väravavahile sobival moel, hoides oma seljataguse 90 minuti jooksul puhtana. Mäng lõppes 0:0 viigiga, kaks esimest kohtumist võitnud Juventus juhib 7 punktiga oma alagruppi.