Eesti võistkonnad saavutasid Balti karikavõistlustel kaks esikohta

Võrkpall
Võrkpall Foto: Arvet Mägi / Virumaa Teataja

Pühapäeval lõppesid Pärnus noorte Balti karikavõistlused, mille kaks esikohta neljast jätsid koju ka Eesti koondised. Lisaks saavutati kaks teist kohta.

Vanemate poeglaste (sündinud 1997 ja hiljem) turniiril võitis Eesti koondis avapäeval 3:1 (15, -21, 13, 16) Leedu ja laupäeval 3:0 (22, 19, 16) Eesti II koosseisu. Esikohta otsustanud mängus jäädi 1:3 (-23, 23, -15, -16) alla Lätile. Eesti II koosseis tuli kolme kaotusega neljandaks, vahendas volley.ee.

Kuldmedali saavutasid Eesti nooremad poeglapsed (sündinud 1999 ja hiljem), kes jäid kolmes mängus kaotuseta. Leedu koondis võideti 3:2 (23, -21, 18, -24, 12), Eesti II koosseis 3:1 (-23, 18, 21, 14) ja Läti 3:1 (-26, 19, 23, 12). Eesti II koosseis jäi kolmes mängus võiduta.

Eesti vanemad tütarlapsed (sündinud 1998 ja hiljem) võitsid Leedu koondise kolmes geimis, loovutades vastasele vastavalt 23, 13 ja 19 punkti. Seejärel mängiti 3:0 (14, 14, 9) üle Peterburi Spartak ja 3:0 (22, 24, 21) Läti esindus. Kolme kindla võiduga teeniti ka esikoht.

Eesti nooremate tütarlaste (sündinud 2000 ja hiljem) I koosseis lõpetas turniiri kahe võidu ja ühe kaotusega, mis andis Läti järel teise koha. Eesti II koondis võitis kolmes mängus ühe geimi.

Eesti parimad mängijad: Siiri Mari Sikk, Kethe Ana Põldma, Albert Hurt, Tarvo Täht, Kertu Laak, Tamur Viidalepp ja Renet Vanker.