Lõpuminutitel lagunenud Kalev/Cramo alustas eurosarja Iisraeli liiga liidri vastu kaotusega

Kalev/Cramo - Maccabi Rishon Le Zion
Kalev/Cramo - Maccabi Rishon Le Zion Foto: Tairo Lutter

Kalev/Cramo korvpallimeeskond alustas FIBA Europe Cup’i hooaega kaotusega, Iisraeli liiga mullusele poolfinalistile Rishon LeZioni Maccabile koduväljakul 81:92. Vahe tuli sisse alles lõpus, veel kolm ja pool minutit enne lõpuvilet juhtis Kalev 80:75.

Kalevi resultatiivseim oli Josh Boone 18 punktiga, Brandis Raley-Ross lisas 17 ja Gregor Arbet 16 punkti. Maccabile tõi Charles Wright 25 ja Mark Lyons 20 punkti, keskmängija Darryl Monroe oli lähedal kolmikduublile, kogudes 12 punkti, 12 lauapalli ja 8 resultatiivset söötu. Maccabi visketabavus oli väljakult lõpuks 59 protsenti kalevlaste 43 vastu.

10:4

Külalised saavad omakorda kahest vabaviskest punktilisa, kuid hea alguse teinud Arbet tabab veel ühe kolmese

33:33

Maccabi võtab palli vahelt ja Chris Wright paneb Mark Lyonsi korvi kohale antud söödust pealt. Poolajani 4.20.

37:37

Maccabi saab korraks ette, aga Raley-Ross keerutab palli kaunilt korvi.

41:41

Mõlema tiimi kaitse lekib.

41:44

Lyonsilt kolmene ja Kalevi peatreener Alar Varrak võtab aja maha. Poolajapausini 45 sekundit.

41:46

Wright paneb kiirrünnakus võimsalt pealt.

41:46

Arbet ja Keedus enam palli korvi ei saa ja seega on esimene poolaeg läbi.

41:46

Kalevi resultatiivseim on Arbet 11 punktiga, Raley-Ross on lisanud 9 punkti ja 4 korvisöötu.

41:46

Maccabil on koguni kolm meest juba kahekohalise punktiarvu peal: Avraham Ben-Chimol on toonud 13, Wright 12 ja Lyons 11 punkti.

41:46

Kalevi visketabavus on väljakult 44 ja Maccabil koguni 59 protsenti, lauavõitluses on peal Kalev 19:15.

49:54

Mõlemad tiimid saavad kõvasti punkte korvi alt.

52:54

Arbet tabab ka kaugelt.

54:56

Korvi all riietatakse taas Kalev lahti, aga Arbet võtab vasturünnakul julgelt ette, tabab kolme meetri pealt, teenib ka vea, aga viskab vabaviske mööda.

59:58

Boone viib Kalevi ette.

60:60

Kalev eksib endiselt kaitses, aga Raley-Ross teenib kohe kaks vabaviset, tabades ühe. Kolmanda veerandi lõpuni 3.27.

62:62

Boone möllab taas korvi all.

64:64

Kolmas veerandaeg läbi.

64:64

Boone on kerkinud Kalevi resultatiivseimaks 17 punktiga, Arbetil on koos 14 ja Raley-Rossil 14 punkti.

64:64

Maccabi poolt on Wright visanud 18 punkti.

72:67

Freimanis tabab kolmese ja siis lükkab Killingsworth järgmisel rünnakul taas Freimanisele, kes upitab palli korvi alt sisse.

72:69

Teisel poolajal kasulikult tegutsenud Killingsworth teeb oma neljanda vea.

72:71

Kalev ei saa ikkagi veel eest ära.

72:73

Wrightilt mitu korvi järjest ja Maccabi pääseb taas ette.

72:73

Normaalaja lõpuni 5 minutit.

78:73

Rossilt kolm vabaviset ja Sokult tabav kaugvise. Kalev taas ees!

80:75

Hoogu sattunud Freimaniselt veel kaks punkti korvi alt. Lõpuni kolm ja pool minutit.

80:79

Lyons toob Maccabi lähemale.

81:84

Lyonsilt veel korvi alt punktid juurde ja siis Wrightilt 2+1. Lõpuni poolteist minutit.

81:84

Kalevi rünnakud on viimasel ajal piirdunud Sten Soku tahakaldelt visetega, mis pole tabanud.

81:86

Ben Chimol paneb lauapõrkest viske sisse ja nüüd läheb Kalevil veel raskemaks. Aega mängu päästmiseks on 55 sekundit.

81:89

Wrighti kolmene otsustab mängu.

81:90

Kalev teeb veel vea ja Shawn Dawson tabab ühe vabaviske.

81:92

Dawsonilt veel võimas alley-oop pealtpanek otsa ja mäng on läbi.

Enne mängu: Kalevi vastane on Iisraeli liiga mängude põhjal otsustades korralikult komplekteeritud ning igati võitlusvõimeline. Kodustel meistrivõistlustel on seni võidetud kõik kolm kohtumist ning koos Jeruusalemma Hapoeliga jagatakse liidrikohta. Euroliiga klubil Tel Avivi Maccabil on tabelis kaks võitu, vahendab basket.ee.

Nädalavahetusel alistati koduväljakul Kiryat Gat Maccabi 84:74. Rishon Maccabi tulemuslikum oli 23 punktiga Shawn Dawson, Chris Wright lisas 18 punkti. Suuresti tegi mängu ära põhiviisik, pingilt suurt abi ei tulnud.

Rishon Maccabi meeskonda juhendab 48-aastane Sharon Drucker, kes hooajal 2003-2004 võitis Jeruusalemma Hapoeli eesotsas ULEBi karikasarja. Kaks kevadet hiljem triumfeeris ta Venemaa klubiga Permi Ural Great FIBA EuroCup sarjas. Samal 2006. aastal juhendas Drucker lühiajaliselt ka Vilniuse Lietuvos rytase meeskonda.