Rock sai eurosarjas kindla võidu, Kalev/Cramo kaotas viimasel sekundil

Tartu Rock vs Utena Juventus
Tartu Rock vs Utena Juventus Foto: Kristjan Teedema

Täna jätkasid korvpalli FIBA Europe Cupi raames mänge Eesti tippmeeskonnad Tartu Rock ja Kalev/Cramo, kes pidasid teise vooru mängud võõral väljakul. Rocki alistas Nicosia Etha Engomi 67:55, Kalev kaotas Sofia Lukoil Academicule 78:80. Kui Rock sai pärast nigelat algust lõpuks kindla ja üpris pingevaba võidu, siis Kalev/Cramo matš oli ülidramaatiline -  võidus oldi kinni viimase sekundini, kuid 23 punkti visanud Filip Videnov tabas raske lauapõrkest kolmese ja seega sai Kalev ülivalusa kaotuse.

ROCKI MÄNGU STATISTIKA

KALEV/CRAMO MÄNGU STATISTIKA

Rock jätkab L-grupis täisedu kahe võiduga, Kalev pole H-grupis kahe kohtumisega võiduarvet avanud. Järgmisel nädalal kohtub Rock kodus Južnõi Himikuga, Kalev läheb võõrsil vastamisi Krasnojarski Jenisseiga.

Mängude käik:

Tere õhtust! Tartu Rocki euromäng Nicosia Etha Engomi vastu on algamas 15 minuti pärast, Kalev/Cramo matšini Sofia Lukoil Academicuga on jäänud pisut üle tunni.

Rocki algkoosseis: Evaldas Žabas, Gert Dorbek, Tanel Kurbas, Brian Harper, Janar Talts.

Mäng algas!

Etha läheb 5:0 juhtima, aga Harper vähendab kolmesega vahet.

Rock on kaitses pehme ja rünnakul saamatu - nelja minuti järel ollakse 3:11 taga.

Oi-oi... Rock on esimese veerandaja järel 9:22 kaotusseisus.

Vastaste viskeprotsent on 53, Rockil vaid 27.

Žabas vähendab pisut vahet, seis on 13:24.

Tanel Sokk ja Žabas toovad Rocki lähemale - vahe on vaid kolm punkti 23:26.

27:26! Harper viib Rocki juhtima.

Rock läheb korraks ka 31:26 juhtima aga poolaja lõpuks on seis 31:30 Rockile.

Rocki resultatiivseim on seitsme punktiga Tanel Sokk, kuus punkti on toonud Karolis Petrukonis, Brian Harper ja Evaldas Žabas.

Senise hooajaga võrreldes on haruldane, et Rock on lauavõitlust kindlalt juhtimas - 25:18.

Žabas alustas teist poolaega kolmesega ja Rock juhib 34:30.

Žabaselt veel kaks kaugviset ja seis on juba 40:32!

Kohe on algamas ka Sofia Lukoil Academicu ja Kalev/Cramo matš. Kalevlaste algviiskus jooksevad platsile Sten Sokk, Brandis Raley-Ross, Gregor Arbet, Rolands Freimanis ja Josh Boone.

Žabaselt veel üks kolmene ja Rock on juba 45:34 ees.

Rock on Küprose klubil nüüd paar korda kiirrünnakutesse minna ja edu on pisut väiksem ehk 45:38.

Kalev on nelja minuti järel 8:2 ees.

Rock lasi Küprose klubi lähemale ja kolmanda veerandaja lõpuks juhitakse veel 50:46.

Rock on neljandat veerandaega alustanud 6:0 spurdiga.

Kalev/Cramo on aga Lukoil Academicu vastu 14:15 taha jäänud.

Rock on kaks minutit enne lõppu 65:53 peal ja Küproselt tullakse ilmselt koju üpris kindla võiduga.

Kalev/Cramo võitis esimese veerandaja 19:16.

Rockil tuleb veel viimane minut vastu pidada, praegu ollakse 67:55 ees.

Ja Rockile kuulubki võit seisuga 67:55.

Evaldas Žabas tõi Rockile 18 punkti ja seitse lauapalli, Karolis Petrukonis lisas 14 ja Tanel Sokk 11 punkti. Nicosia klubi poolt vastas Terrance Henry 15 punktiga.

Kalev juhib neli minutit enne esimese poolaja lõppu Sofia vastu 31:25.

Kalev/Cramo lõpetas esimese poolaja hea hooga ja 20 minuti järel juhitakse 45:35.

Sten Sokk on kalevlastele toonud 11 punkti, Brandis Raley-Rossi arvel on 10 silma. Lukoil Academicu resultatiivseim on Filip Videnov 13 punktiga.

Kalevi edu oli kohati isegi 15 punkti, aga 11 minutit enne mängu lõppu on vahe oluliselt kahanenud. Kalevlased on siiski veel 61:57 ees.

Kaheksa minuti mängu lõpuni ja seis on viigis 63:63.

Marco Killingsworth viib uuest Kalev/Cramo ette - 68:65.

Kalev jäi korraks isegi kaotusseisu, aga Soku ja Arbeti kolmesed viivad taas Eesti klubi 76:71 ette.

6:0 spurt Sofialt ja Kalev on jälle taha jäänud.

Lõpuni 1.20, Arbet viib Kalevi 78:77 ette.

Uskumatu... Bulgaaria klubi liider Filip Videnov paneb viimasel sekundil lauapõrkest kolmese ja mängu võidab hoopis Sofia Lukoil Academic.

Enne mänge: Tartlased alustasid sarja edukalt, kui avamängus võideti kodusaalis 81:72 Utena Juventust. Rocki tänane vastane Nicosia kaotas avaringis 52:88 Južnõi Himikule. Kalev jäi avamängus 81:92 alla Rishon LeZioni Maccabile. Cramo tänane vastane Sofia kaotas samal ajal 68:75 Krasnojarski Jenisseile.