LeBron James.
LeBron James. Foto: SCANPIX

Korvpalliliigas NBA jätkab läänekonverentsis ainsana täiseduga tiitlikaitsja Golden State Warriors, kes alistas seni löömatuna püsinud meeskondade kohtumises 112:108 Los Angeles Clippersi.

Koduväljakul mänginud Warriorsile tõi minut enne lõpuvilet otsustava kaugviske tabanud Stephen Curry parimana 31 punkti, Harrison Barnes lisas 17 ja Klay Thompson 16 punkti. Viimasel veerandajal vabavisetega suures hädas olnud Clippersi kasuks viskas Chris Paul 24 punkti ja andis üheksa korvisöötu, Blake Griffini arvele kanti 23 punkti.

LeBron Jamesi 23 ja Mo Williamsi 22 punkti aitasid Cleveland Cavaliersil alistada kodus 96:86 New York Knicksi. Mängu algul olid Clevelandi mehed hädas tabavusega, näiteks avapoolajal läbis nende 15 kaugviskest korvirõnga vaid üks. Cavaliers mängis uutes liibuvate varrukatega mängusärkides ning näiteks Jamesi tundus muudatus häirivat, sest järjekordse möödaläinud kolmese järel rebis ta liibuvad varrukad lihtsalt lõhki.

Knicksi poolel viskas Carmelo Anthony 17 punkti ja võttis 12 lauapalli. Taas tegi tubli mängu noor lätlane Kristaps Porzingis, kelle arvele jäi 20 mänguminutiga 13 punkti ning sealhulgas üks pealtpanek üle Kevin Love'i. Avamängu kaotanud Cavaliers on nüüd võitnud neli kohtumist järjest, Knicks sai kahe võidu kõrvale kolmanda kaotuse.

Idakonverentsi ainus kaotuseta meeskond on jätkuvalt Toronto Raptors, kes oli võõrsil 103:98 parem Oklahoma City Thunderist. Võitjatele tõi DeMar DeRozan 28 punkti, Thunderit ei aidanud ka Kevin Duranti 27 punkti ning Russell Westbrooki 22 punkti ja 16 (!) korvisöötu.