Tiidrek Nurme elu esimene maraton ebaõnnestus

Tiidrek Nurme
Tiidrek Nurme Foto: Mihkel Maripuu

Tiidrek Nurme jooksis täna Valencias oma elu esimese maratoni, kuid tulemus jäi oodatust kesisemaks. Nurme lõpetas ajaga 2:40.28 ning finišeeris koos olümpianormi täitnud Lily Luigega (2:40.26).

Treener Harry Lembergi sõnul hakkas Nurmel 20.-25. kilomeetril piste jooksmist segama, vahendab jooksuportaal. Kaisa Kukk jooksis välja isikliku rekordi 2:45.29 ja Mari Boikov 2:51.30.

Valencia maratoni võitis keenialane John Nzau Mwangangi ajaga 2:06.13, mis on uus rajarekord. Ka naiste võitja keenialanna Naigambo püstitas uue rajarekordi, läbides maratoni mõni sekund alla 2:27.