Kalev/Cramo sai Ühisliigas Volgogradi üle võimsa võidu

Kalev/Cramo - Maccabi Rishon Le Zion
Kalev/Cramo - Maccabi Rishon Le Zion Foto: Tairo Lutter

Kalev/Cramo korvpalliklubi kohtus VTB Ühisliigas võõral väljakul Volgogradi Krasnõi Oktjabriga ja teenis kindla 95:83 võidu. Kalevlased olid poolajaks ees 44:37 ja teisel poolajal suurendati vahe kiirelt kahekohaliseks. Parimal juhul oldi ees 18 punktiga.

25st kaugviskest koguni 13 tabanud Kalevi resultatiivseim oli 27 punktiga Rolands Freimanis, Gregor Arbet lisas 18 punkti ning Sten Sokk 17 punkti ja 8 resultatiivset söötu. Volgogradile tõi Dmitri Sokolov 26 punkti. Kalev/Cramol on nüüd Ühisliigas koos kolm võitu ja neli kaotust, Volgogradil neli võitu ja viis kaotust. Järgmine mäng peetakse Ühisliigas 30. novembril, kui kodusaalis võetakse vastu Krasnodari Lokomotiv-Kuban.

Kohtumise käik:

Tere õhtupoolikut! Volgogradi Krasnõi Oktjabri ja Kalev/Cramo kohtumine on algamas kümne minuti jooksul.

Algkoosseisud: Volgograd: D.J. Cooper, Maksim Tkatšenko, Jordan Hamilton, JaJuan Johnson, Dmitri Sokolov. Kalev: Sten Sokk, Martin Dorbek, Gregor Arbet, Rolands Freimanis, Josh Boone.

Mäng algas!

2:5

Soku kolmene ja Freimanise pealtpanek viivad Kalev/Cramo juhtima.

15:12

Volgograd ei saa pidama Freimanist, kalevlased 11 punkti järjest visanud Johnsonit.

21:21

Boone'i viimase sekundi korv toob esimese veerandaja lõpuks viigi majja.

31:34

Kalev hoiab Soku, Boone'i ja Freimanise juhtimisel initsiatiivi. Poolaja lõpuni 5.23.

31:39

Arbeti kolmene suurendab Kalev/Cramo eduseisu veelgi.

31:39

Esimesel veerandajal nulli peale jäänud Arbet on jõudnud 7 punktini

37:39

Jõuline tsenter Sokolov toob kuus punkti järjest.

37:44

Heas hoos Arbet ei lase siiski Oktjabrit väga lähedale.

37:44

Poolaja lõpuni alla kahe minuti.

39:46

Hästi! Kalev/Cramo võidab Volgogradi vastu esimese poolaja seitsme punktiga.

39:46

Kalev/Cramo resultatiivseim on seni 10 punktiga Arbet, Freimanis on lisanud 9, Boone ja Sokk 8 punkti. Volgogradi on vedanud Johnson 14 ja Sokolov 10 punnktiga.

39:46

Algas teine poolaeg.

47:56

Freimanis ja Sokk tabavad taas.

53:63

Volgograd on kaitses hädas ja Kalevi edu kasvab pisut veelgi.

56:69

Freimanis võimutseb ründelauas.

58:72

Kalev/Cramo juhib enne neljandat veerandaega koguni 14 punktiga!

58:72

Freimanisel ja Sokul koos 16 punkti, Arbetil 15.

58:72

Algas neljas veerandaeg.

66:78

Freimaniselt veel kaks korvi.

67:81

Arbetilt neljas kolmene, mängu lõpuni kuus minutit.

67:85

Lõpuni neli ja pool minutit ning Kalev hakkab võidule järjest lähemale jõudma.

73:90

Freimaniselt veel kolm punkti juurde!

83:95

Mäng läbi!

Enne mängu: Kalev on kaotanud viimased kuus rahvusvahelistes liigades peetud kohtumist. Kui FIBA sarjas on tänavu tunnistatud vaid kaotusi, siis VTB liigas on nelja kaotuse kõrvale kogutud ka kaks võitu. Kalevlaste tänane vastane on Ühisliigas saanud kirja neli võitu ja neli kaotust.