Eesti korvpallikoondis sai ülitugevalt Prantsusmaalt kindla kaotuse

Ats Kuldkepp
Eesti naiste korvpallikoondise liider Merike Anderson.
Eesti naiste korvpallikoondise liider Merike Anderson. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti naiste korvpallikoondis kohtus täna Bourges' linnas 2017. aasta EMi valikmängus Prantsusmaaga. Vastu tuli võtta kindel 41:69 kaotus, juba esimene veerandaeg kaotati 7:23.

Eesti resultatiivseim oli 12 punktiga Mailis Pokk, Pirgit Püü ja Merike Anderson lisasid mõlemad 7 punkti. Prantsusmaa resultatiivseim oli 22 punktiga Endene Miyem. Järgmisena kohtub Eesti 25. novembril Horvaatiaga.

Kohtumise käik:

Tere õhtust! Prantsusmaa ja Eesti vaheline EM-valikmäng on kohe algamas.

Eesti algkoosseis: Mirjam Nikolai, Pirgit Püü, Merike Anderson, Annika Köster, Maaja Bratka.

0:0

Mäng algas!

7:0

Eesti pole kolme ja poole minutiga visanud veel ühtegi punkti.

20:5

Kaheksa minutit mängitud ja Prantsusmaa tahab asjad juba esimese veerandajaga ära otsustada.

23:7

Prantsusmaa võidab esimese veerandaja 16 punktiga.

31:12

Esimese poolaja lõpuni on jäänud kuus minutit.

41:16

Prantsusmaa edu suureneb veelgi.

43:16

Esimene poolaeg läbi.

43:16

Eesti visketabavus on vaid 21 protsenti, Prantsusmaal 64. Eestlannade resultatiivseimad on Pirgit Püü ja Mailis Pokk 5 punktiga, vastaste poolt on Endene Miyem kogunud 14 punkti.

61:34

Eesti on vahet pisut vähendanud, matši lõpuni on viis minutit.

69:41

Mäng läbi.

Enne mängu: Prantsusmaa on nii meeste kui naiste hulgas Euroopa korvpalli üks suurvõime. Naiste koondis on EMilt medali toonud neli korda järjest, sel suvel jõuti finaali, kus jäädi alla Serbiale. Kuld teeniti nii 2001. kui ka 2009. aastal. Lisaks on prantslannade auhinnakapis 2012. aasta olümpiamängude hõbe.

Valiksarja B-alagruppi kuuluvad veel Horvaatia ja Prantsusmaa.

Eesti koondis mänguks Prantsusmaaga:

Tagaliin: Heila Rosenfeldt, Pirgit Püü, Birgit Piibur, Marit Maaring, Mailis Pokk (kõik 1182 Tallinn), Kaia Kosk, Mirjam Nikolai (TLÜ), Merike Anderson (Castors Braine).

Eesliin: Janett Perv, Annika Köster, Laina Mesila-Kaarmann (1182), Maaja Bratka (Broni, ITA).