Kolm Põlva meeskonda pääses karikavõistlustel poolfinaali

Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting.
Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting. Foto: Tairo Lutter

Eesti meeste käsipallikarikavõistlustel kaotas Põlva Tarbijate Ühistu veerandfinaali korduskohtumises kodus Aruküla SKle 31:32 (17:13), kuid kuna oli avamängu vastase väljakul võitnud 36:35, siis pääses tänu võõrsil visatud enamväravatele edasi. Poolfinaalis lööb kaasa koguni kolm Põlva meeskonda, kuna lisaks Tarbjate Ühistule pääsesid nelja hulka ka sealne Serviti ja TunMan.

Esimest poolaega domineerinud põlvalased andsid initsiatiivi käest pärast vaheaega. Kohtumise viimasele minutile mindi Aruküla 32:29 eduseisus, kuid siis viskas värava Tarmo Salundi. Pärast külaliste ebaõnnestunud rünnakut avanes võõrustajatel edasipääsušanss, mis ka ära kasutati. Kümmekond sekundit enne lõpuvilet viskas väravavaht Risto Salla palli rünnakul olnud Sander Sarapuule, kelle vastu määruseid rikuti. Sarapuu realiseeris ise seitsmemeetri viske ning viis Põlva TÜ poolfinaali.

Põlva resultatiivseimad olid Serhi Ljubtšenko 9 ning Sarapuu, Salundi ja Ülljo Pihus 5 tabamusega. Aruküla suurimateks skooritegijateks osutusid Roman Glinkin 8 ning Olev Eensalu ja Mihkel Vaher 6 väravaga.

Aruküla peatreener Tovio Järv:  «Mängu lõpus said otsustavaks erinevate meeste otsused. Ise olime süüdi, et suuremas eduseisus edasipääsu ära ei kindlustanud. Avapoolajal olime kehvad, kuid seejärel tegime head tööd ja müts maha poiste ees. Lõpp oli juba loterii, aga Põlva TÜ on ka meistriliiga tasemel meeskond.»

Põlva TÜ juhendaja Kalmer Musting: «Saime lõpus võimaluse, mille ära kasutasime. Kui avapoolaja võitsime, siis pärast vaheaega tundus, et Aruküla kindlustab edasipääsu tänu kogemustele. Nad said oma rütmi kätte, meie aga hakkasime rabistama. Lõpus oli meil ka õnne, neil mitte. Igatahes suutsime üllatuse sepistada.»