Pupartilt hea mäng, kuid Cuprumile valus kaotus

Peatreener Gheorghe Cretu (keskel), Keith Pupart ja Mart Tiisaar
Peatreener Gheorghe Cretu (keskel), Keith Pupart ja Mart Tiisaar Foto: Mihkel Maripuu

Poola võrkpalliliiga kaheksandas voorus pidas Lubini Cuprum viiegeimilise lahingu, milles tunnistati Gdanski Lotos Trefli nappi üleolekut. Eesti koondise peatreeneri Gheorghe Cretu juhendatava Cuprumi ridades tegi Keith Pupart juba tavapäraselt kaasa kogu kohtumise, Robert Täht pääses platsile vaid kolmandas geimis.

Külalisvõistkond Cuprum asus mängu 25:22 geimivõiduga juhtima, kuid ligi kaks ja pool tundi kestnud kohtmumine lõppes siiski võõrustajate napi 3:2 (-22, 18, 28, -24, 16) üleolekuga. Kogu mängu platsil viibinud Keith Pupart oli 14 punktiga koduklubi teine skooritegija. Enamat suutis vaid 23 punkti kogunud teine nurgaründaja Wojciech Wlodarczyk. 39 tõstet saanud Pupart realiseeris neist 11 (28%) ning lisas kaks blokipunkti ja ühe serviässa. Eestlasel oli kandev roll ka pallingu vastuvõtul, kui 94-st servist koguni 53 olid adresseeritud just Pupartile. Vaatamata sellele näitas nurgaründaja korralikku 53%-list täpsust. Robert Täht sekkus mängu kolmandas geimis, kus tegi ühe servi, vahendas volley.ee.

Kaheksast mängust viis võitnud ja 15 punkti kogunud Lubini meeskond hoiab turniiritabelis viiendat kohta. Gdanski esindus on 17 punktiga neljas. Radomi Cerrad Czarnil on parimana koos 21 punkti.