Seitsme mehega mänginud Kalev/Cramo kaotas Ühisliigas Astanale

Kalev/Cramo - Jenissei
Kalev/Cramo - Jenissei Foto: Tairo Lutter

Korvpalli VTB Ühisliigas kaotas BC Kalev/Cramo võõrsil 91:97 Kasahstani Astanale. Mängiti vaid seitsme mehega, sest vigastatud Rain Veideman ja Janar Soo platsil ei käinud. Kalevi resultatiivseimana tõi Josh Boone 25 punkti ja võttis 14 lauapalli, Martin Dorbek lisas 15 punkti. Astanale tõi Kenneth Hayes 29 ja Nik Caner-Medley 25 punkti.

Astana - Kalev 91:97

Astana: Hayes 29 p, Caner-Medley 24 p, Žukanenko 18 p, Johnson 10 p, Calathes 6 p + 14 lp + 10 rs, Jargalijev 4 p, Ponomarjov 4 p, Žigulin 2 p

Kalev: Boone 25 p + 14 lp, Dorbek 15 p, Arbet 14 p, Raley-Ross 14 p, Freimanis 13 p, Keedus 10 p

Mängu käik:

Astana - Kalev/Cramo

-

Mäng käib!

4:4

2 minutit mängitud

11:24

Dorbek ja Freimanis mängivad kenasti kokku ning Kalev on saanud sisse korraliku edu. Astana viimaste rünnakute ajal on kaitses hästi tegutsenud Boone.

17:24

Kaks ründelauda järjest võtnud Boone viskab seejärel mõlemad vabavisked mööda ning Hayes tabab koos veerandaja lõpusireeniga kolmese.

Esimene veerandaeg läbi

21:31

Vastaste tsenter Žukanenko tabab kolmese, kuid juba 11 punkti kogunud Boone vastab pealtpanekuga ja Arbetilt lisaks kaugvise.

26:33

Žukanenko kolmene sunnib Varrakut jälle mõttepausi võtma.

34:40

Keedus saab kolmanda vea ja väga lühikese pingiga Kalevile on see halb uudis.

37:40

Žukanenko korvi all ja edu on kahanenud kolmele punktile, Varrak võtab aja maha.

42:42

Caner-Medley viigistab kaugviskega seisu ja Astana pääseb ka juhtima, kuid Boone toob jälle viigi tabloole.

48:46

Dorbek tabab koos lõusireeniga ja Kalev läheb poolajapausile kahepunktilises kaotusseisus.

Avapoolaja seitsme mehega mänginud Kalevi parim on 13 punktiga Boone, vastastele on Caner-Medley toonud 15 ja Žukanenko 14 punkti.

52:49

Dorbek vähendab kolmesega vahet, kuid Astana hoiab edu.

57:52

Hayes tabab kolmese ja vahe käriseb, kuid Arbet tabab raske kolmese ja hoiab Kalevit mängus

63:55

Ponomarjovi kolmene viib Astana kaheksa punktiga ette.

68:58

Žigulin paneb pealt, Sokk teeb vea ja saab vaidlemise eest tehnilise otsa ning Johnsoni läbimurre kasvatab edu juba 13 punktile, õnneks tabab Keedus kohe kaugviske.

71:64

Johnsoni kolmesele vastab Raley-Ross, Kalev püsib raskustega mängus.

73:64

Kolmas veerandaeg lõppeb Kalevi üheksapunktilises kaotusseisus.

75:67

Astana hoiab edu, Kalev ei suuda kaitses vastaseid kuidagi pidurdada.

Keedus saab viienda vea ja läheb pingile. Neli viga on Sokul ning kui tema peaks pingile langema, polegi Kalevil enam vahetusmehi - Janar Sood ei ole Varrak täna kasutanud ning Rain Veideman on vigastatud.

81:71

Hayesi kolmene hoiab vahet kümnepunktilisena.

81:73

Dorbekult korv, viis minutit mängida ja Varrak võtab aja maha.

86:80

Freimanise kolmene vähendab vahe kuuele punktile, kolm minutit mängida.

86:82

Ross murrab korvi alla ja toob veel kaks punkti!

86:83

Boone'il on võimalus teha 2+1, aga vise ei lähe. Õnneks tabab vähemalt üks, Freimanis saab peaaegu lauapalli kätte, kuid astub auti.

88:83

Hayes võtab enda peale ja tabab, Varrakult mõtlemisaeg. Mängida jäb alla kahe minuti.

88:85

Freimaniselt korv juurde

90:85

Hayesile tehakse läbimurdel viga, mõlemad vabavisked tabavad

92:85

Freimanis ei taba ja kiirelt tehakse viga, aga vead pole veel täis. Uus viga ja Johnson tabab mõlemad vabavisked. Kalevil on kolmel mehel neli viga, samas on pingilt võtta vaid kaks tervet mängijat. Mängida jääb siiski vaid 43 sekundit.

92:87

Boone lauas ja kaks punkti juurde, ameeriklane teeb kohe Hayesile ka kiire vea.

94:89

Hayes tabab jälle mõlemad, Boone'ilt kiire korv vastu ja Kalev saab palli kätte, kuid kohtunikud vilistavad vea.

97:91

Hayesilt taas kaks vabaviset, Raley-Rossi kolmesele pannakse käsi peale ja Dorbek teeb veel viienda vea. Astana mehed lõpus vabavisetel ei eksi ja Kalev saab kuuepunktilise kaotuse.

Kalevil on Ühisliigas seni kirjas kolm võitu ning kuus kaotust, sellega hoitakse 16 meeskonna hulgas 12. kohta. Astana on omakorda saanud kaks võitu ja kuus kaotust ning nad on eelviimasel 15. kohal.