Henri Anier (vasakul).
Henri Anier (vasakul). Foto: Liis Treimann

Pikalt vigastusega maadelnud Eesti jalgpallikoondise ründaja Henri Anier tegi eile viimaks debüüdi Šotimaa esiliigas mängiva Hiberniani meeskonna eest. Anier sekkus Falkirki vastu vahetusest 86. minutil ja andis 1:1 viigiväravale resultatiivse kannasöödu.

Võrdses kohtumises haaras Falkirk juhtohjad 84. minutil, kui Hiberniani väravavahi eksimuse järel oli täpne Lee Miller. Seejärel otsustas Hiberniani peatreener tänavu esimest korda varumeestepingil istunud Anieri väljakule vahetada ja eestlane suutiski kodumeeskonnale viigipunkti päästa. Teisel lisaminutil lükkas ta kannaga palli värava ette ja Martin Boyle’il ei jäänud mud üle kui mänguvahend lihtsalt võrku lükata.