Kohila Võrkpalliklubi nägi Babite alistamisega kurja vaeva

Kohila Võƒrkpalliklubi mängijad.
Kohila Võƒrkpalliklubi mängijad. Foto: Eero Vabamägi

Naiste võrkpalli Balti liigas olid täna võidukad kõik kolm väljakul käinud Eesti võistkonda. Kui TTÜ/Tradehouse vajas võiduks kolme geimi, siis Tallinna Ülikool ja Kohila Võrkpalliklubi heitlesid vastasega maksimaalsed viis geimi.

Lätis tõelise põnevusetenduse pidanud Kohila Võrkpalliklubiasus 27:25 ja 25:17 geimivõitudega kohtumist Babite naiskonna vastu juhtima, kuid võõrustajad suutsid 25:22 ja 25:21 geimivõitudega mänguseisu viigistada. Viiendas geimis oli taaskord parem Kohila esindus, saavutades 15:10 geimivõiduga lõpuks 3:2 (25, 17, -22, -21, 10) võidu. Kohilannade mänguvankrit vedanud Kateryna Dudnikova panustas võitu 23 (+13) punkti. Kertu Laak assisteeris 18, Eliisa Peit 14, Laura Parts 11 ja Iryna Brezgun 10 punktiga. Kohila naiskond oli mõnevõrra parem nii blokis (9-8), pallingu vastuvõtul (85%-70%) kui rünnakul (53%-44%). Serviässasid lõid külalised 12 ja võõrustajad 6, vahendas volley.ee.

TTÜ/Tradehouse Lilleküla Gümnaasiumis peetud mängus Kaunase naiskonnale geimi ei loovutanud, saavutades küllaltki kindla 3:0 (16, 20, 21) võidu. Mari-Liis Graumann kogus üleplatsimängijana 13 punkti. Maali Kanemägi aitas võitjaid 11 ja Erle Püvi 10 punktiga. Koduvõistkond oli parem kõigis statistilistes elementides, eriti ülekaalukalt aga pallingu vastuvõtul (68%-49%) ja rünnakuefektiivsuses (42%-31%).

Tallinna Ülikool mängis kodupubliku toetusel 3:2 (-21, 23, 10, -15, 13) üle eelmise hooaja finalisti Achema.

Ülejäänud kaks Eesti võistkonda Tartu Ülikool/Eeden ja Famila/Võru Võrkpalliklubi lõppenud nädalavahetusel platsil ei käinud.

29 punktiga paikneb turniiritabeli tipus Kohila Võrkpalliklubi, kes edestab vaid ühe punktiga TTÜ/Tradehouse'i. Tallinna Ülikool hoiab 12 punktiga kaheksandat ja Võru naiskond 9 punktiga üheksandat kohta. Tartlannad on 6 punktiga kaheteistkümnendal tabelireal.