Raisma jõudis mainekal turniiril veerandfinaali

Kenneth Raisma
Kenneth Raisma Foto: Marko Toomast

7.–13. detsembrini peetakse Metropolia Orange Bowl tennise rahvusvahelised meistrivõistlused. Tegemist on ITF-i kategooriate järgi noorte Grand Slamidega võrdse võistlusega, millest osavõttu hinnatakse ja häid tulemusi vastavalt ka tunnustatakse.

Kuni 18 aastaste vanuseklassis alustasid põhiringis võistlust Kenneth Raisma (ITF 47) ja Mattias Siimar (ITF 65). Siimari esimese ringi vastaseks oli jaapanlane Tanaka Yunosuke (ITF 127). Paraku pidi Siimar tunnistama vastase ülinappi paremust. Esimese seti kaotas eestlane kiires lõppmängus 7:6(5) ja teise 6:4, vahendas tennis.ee.

Raisma jõudis kolme võiduga turniiril veerandfinaali, kus paraku kaotas ülinapilt Kreeka noormehele Stefanos Tsitsipas’ele (ITF 16). Poolfinaali sai ta tulemusega 6:4, 7:5. Tsitispas on olnud väga heas vormis ja võitnud 12nest viimati mängitud mängust koguni 11.

Esimeses ringis oli Raisma vastaseks brasiillane Gabriel Decamps (ITF 118). Eestlane suutis esimese seti võita kiires lõppmängus 7:6(4) ja teise juba kindlamalt 6:2. Teises ringis alistas Raisma tabelis 11nda asetusega Genaro Alberto Oliveri (ITF 28). Kindla 6:2, 6:2 võiduga jõudis Eesti noormees 16 parema hulka. Teel veerandfinaali sai ta jagu Sloveenia mängijast Sven Lahist (ITF 156). Noormehed kohtusid tänavu ka Horvaatias ITF 1. kategooria turniiril, kus Raisma võttis tulemusega 6:4, 6:3 võidu. Ka nendel võistlustel õnnestus Eesti mängijal võita ja tulemusega 6:1, 7:6(7) kindlustas Raisma endale koha veerandfinaalis.

Paarismängus kaotasid Raisma / Siimar teises ringis ülinapilt, kui pärast 6:0 võidetud avasetti jäid teises alla kiires lõppmängus 7:6(10). Kahjuks jäi ka otsustav sett vastastele ja jaapanlased Yuta Shimizu / Yunosuke Tanaka liikusid võiduga 0:6, 7:6(10), 10:2 edasi veerandfinaali.

Kuni 16 aastaste noorte seas alustasid kaks eestlast: Daniil Glinka (ITF 1423) ja Maileen Nuudi (ITF 551). Glinka esimese ringi vastaseks oli 13ndana asetatud ameeriklane Karl Poling (ITF 496). Poling võitis mängu tulemusega 6:2, 6:3.

Nuudi alustas hästi. Võitis esimeses ringis ameeriklanna Catherine Xu (ITF 936) tulemusega 3:6, 6:2, 6:2. Kahjuks 16 parema hulka ta ei pääsenud, sest teises ringis kaotas ta otsustavas setis turniiritabelis 8nda paigutusega ameeriklannale Ann Lile. Tulemus läks kirja numbritega 3:6, 6:2, 6:3.

Uuel nädalal alustab 25 Eesti noort võistlust Junior Orange Bowlil.