Tartu Rock alustas eurosarja vahegruppi üheksapunktilise kaotusega

Tartu Rock.
Tartu Rock. Foto: Kristjan Teedema

Tartu Rocki korvpallimeeskond alustas täna mängudega FIBA Europe Cupi vahegrupiturniiril. R-vahegrupis mängivad tartlased läksid täna võõral väljakul vastamisi prantslaste Elan Chaloniga ja pidid vastu võtma 67:76 kaotuse. Võitjate parimana viskas Jeremy Jazell 15 punkti, Rocki poolt oli resultatiivseimaks 16 punkti ja 12 lauapalliga panustanud Karolis Petrukonis.

Mängu käik (Elan Chalon - Tartu Rock):

Rocki eurosarja kohtumine võõrsil Elan Chaloniga on kohe algama!

57:54

Rock paneb veel hullu kaugviske teele, kuid see korvi ei jõua - kolmanda veerandaja lõpuks on võõrustajad juhtimas kolme silmaga

Kõlab lõpuvile - Rock kaotab esimese vahegrupimängu üheksa punktiga

Kuigi sügis on paljudele Rocki palluritele, eriti Eesti koondislastele, raskelt kätte tulnud, siis Rocki peatreener Gert Kullamäe loodab, et ehk suudetakse just tähtsateks euromängudeks senisest parem vorm saavutada. «Usun küll, et koondislased kosuvad aina enam, just individuaalses plaanis. Olen vaadanud erinevaid sarju alates Euroliigast kuni muude liigadeni välja. Need mängijad, kel oli raske suvi, on vormiga päris suures hädas olnud. Minu lootus ongi see, et mängijad hakkavad ennast individuaalselt paremini tundma ja siis on võimalus ka meeskondlikuid asju paremini lahendama hakata.»

Hooajal 2012/2013 Euroliigas mänginud Chalon pole viimastel aastatel nii kõrgele küündinud, aga Prantsusmaa liigas on vähemalt play-off'i siiski pääsetud. Sel hooajal hoitakse kaheksa võidu ja nelja kaotusega viiendat positsiooni, sealjuures on võidetud neli mängu järjest.

Nagu paljude teiste Prantsusmaa klubide puhul, toetub ka Chalon ameeriklastele, keda on tiimis viis tükki. Lisaks mängib olulist rolli nii Bulgaaria kui Prantsusmaa passiga Ilian Evtimov. Kohalikud pallurid viibivad platsil keskmiselt 10-15 minutit.

Elan Chaoni ja Rocki vaheline kohtumine algab Eesti aja järgi kell 21.00. Postimees.ee toob matši olulisemad sündmused lugejateni.