Kalev/Cramo jäi kodusaalis võidust ilma

Korvpalli VTB Ühisliigas kohtus Kalev/Cramo täna Saku suurhallis Riia VEFiga. Avapoolaja 39:49 kaotanud Kalev tuli kolmandal veerandajal mängu tagasi ning veel 1.30 enne mängu lõppu oldi taga vaid 75:80, kuid siis panid külalised oma paremuse maksma ja said kirja 86:78 võidu.

Kalevi suurimateks skoorijateks olid Josh Boone ning Rolands Freimanis, kelle arvele jäi 17 silma, VEFi resultatiivseimaks oli 23 punktiga Martins Meiers.

Kohtumise käik:

Tere õhtust! Kalev/Cramo ja Riia VEFi Ühisliiga kohtumine on kohe algamas.

Kalevlaste uusim täiendus Mario Delaš on Saku suurhallis kohal, aga istub teksapükstes pingil.

VEFi tuntuimad pallurid on Läti koondise kolmik Janis Berznis, Mareks Mejeris ja Martins Meiers. Välismaalastest torkavad silma eelkõige Barcelonast üle tulnud noor rootslane Ludvig Hakanson ja NBA kogemusega tsenter Josh Harrellson.

Kalevi algkoosseis: Sten Sokk, Martin Dorbek, Gregor Arbet, Rolands Freimanis, Josh Boone. VEFi algkoosseis: Francisco Cruz, Ingus Jakovics, Janis Beržins, Mareks Mejeris, Martins Meiers.

2:0

Kohtumine hakkas pihta ja esimesed punktid tõi Sten Sokk.

4:7

Arbetilt punktid juurde, aga VEF on kohtumist agressiivsemalt alustanud.

8:13

Boone'il löödi korra veri lahti, aga ameeriklane tuli väljakul tagasi ja tõi kiirelt neli punkti.

11:15

Kalev on raskustes liikuva Mejerisega, kellel on kirjas juba kuus punkti. Esimese veerandaja lõpuni 4.34.

11:17

Mejeriselt veel üks pealtpanek.

14:20

VEF saab rünnakul peaaegu alati vaba kaugviske või pääsetakse lihtsalt korvi alla.

16:20

Aga Boone võitleb mehiselt ja vahe ei lähe kuigi suureks, temalt juba 9 punkti.

18:22

Hakanson lõpetab esimese veerandaja raske, aga tabava keskpositsiooniviskega.

18:22

Boone'ilt Kalevile 9 punkti ja 5 lauapalli, Mejeriselt VEFile 8 punkti ja 2 lauapalli.

18:22

Algas teine veerandaeg.

20:27

Taas Boone, seekord viie meetri pealt. Hakanson vastab kohe kolmesega.

26:33

VEFIlt taas korvi alt lihtsad punktid ja Alar Varrak võtab aja maha. Esimese poolaja lõpuni 6.13.

34:45

Kalevil tekivad korvialuses kaitses ebavõrdsed vahetused ja VEF kasutab need edukalt ära. Poolajapausin kolm minutit.

39:47

Kalev saab mitu korda järjest ründelaua ja lõpuks suudab Erik Keedus punktid ära tuua. Poolaja viimane rünnak jääb aga VEFile.

39:49

Harrellson jääb Sten Soku vastu ja ligi 30 cm lühem eestlane ei suuda vastu punnida. Esimene on  poolaeg sellega läbi.

39:49

Boone on Kalevi resutatiivseim 15 punktiga, temalt lisaks kuus lauapalli. Rolands Freimanis on 7 ja Veideman 5 punkti peal. VEFi veavad Mejeris ja Meiers vastavalt 12 ja 11 punktiga.

39:49

VEF on kahepunktiviskeid tabanud koguni 23st 17.

39:49

Algas teine poolaeg.

39:57

VEF alustab ka teist poolaega paremini ja seis on juba nukker.

47:62

Kalev muutis kaitset agressiivsemaks ja esialgu on see edu toonud. Rünnakul on punktide viskamise enda õlule võtnud Freimanis, kellelt on tulnud kaheksa punkti järjest.

50:62

Veidemanilt kolm punkti ja nüüd on VEFi kord asjad üle rääkida. Kolmanda veerandi lõpuni 3.31.

57:62

Mejeris söödab palli auti ja Freimanis möirgab nagu Kalev oleks terve Ühisliiga ära võitnud. Igatahes on Kalev mängus tagasi!

57:62

Kalevilt 16:0 spurt, kolmanda veerandaja lõpuni 1.57.

57:64

Arbet teeb neljanda vea ja saadab Mejerise vabaviskejoonele, kes toob VEFile lõpuks punkte juurde.

59:64

Kolmas veerandaeg läbi.

59:64

Boone ja Freimanis on Kalevi resultatiivseim 17 punktiga, Mejeris on VEFile toonud 16 punkti.

59:64

Neljas veerandaeg on alanud!

62:66

Keeduse kolmene vähendab vahe vaid neljale punktile

62:66

Dorbekult vaheltlõige ja hea võimalus Kalevile, aga Keedus ei suuda rünnakut resultatiivselt lõpetada ja pall külalistele...