Korvpalli FIBA Europe Cupi sarjas võõrustas Tartu Rock vahegrupi teises mängus täna Itaalia klubi Cantut ja pidi kodusaalis vastu võtma 83:87 kaotuse. Evaldas Žabas tõi Rockile 26 punkti, Janar Talts lisas 17 punkti ja 12 lauapalli. Võitjate resultatiivseimana viskas Jajuan Johnson 24 punkti ja võttis 9 lauapalli.

Mängu käik:

Tere õhtust! Rocki ja Cantu vaheline FIBA eurosarja matš algab 20 minuti pärast.

Itaalia meedia teatel olid Cantu kapten Awudu Abass, Jakub Wojciechowski ja Ruben Zugno hädas gripiga, aga praegu on nad soojendusel igatahes olemas.

Rocki algkoosseis: Evaldas Žabas, Gert Dorbek, Marek Doronin, Brian Harper, Janar Talts. Cantu algkoosseis: Walter Hodge, Brady Heslip, Awudu Abass, JaJuan Johnson, Amedeo Tessitori.

9:12

Rocki selle hooaja üks suuremaid puudusi ehk nõrk kaitselaud annab taas tunda.

11:17

Doronin ja Harper välja, Kurbas ja Petrukonis asemele. Esimese veerandaja lõpuni 4.20.

13:20

Seitse punkti kogunud Johnson on seni sisuliselt pidurdamatu olnud.

20:20

Talts ja Petrukonis müravad edukalt korvi all ja seis on tasa!

23:20

Kurbas viib kolmesega Rocki ette!

23:23

Esimene veerandaeg jääb siiski viiki.

23:23

Rocki resultatiivseim on viie punktiga Žabas, Cantul kaheksa punktiga Abass.

23:23

Veerandaja teisel poolajal hakkas Rock ka lauda kätte saama, selles arvestuses juhib hetkel Cantu 11:9.

23:23

Algas teine veerandaeg.

24:25

Cantu eksib korvi alt päris palju,

29:32

Johnson tuli mängu ja kohe hakkasid Cantul asjad laabuma, ameeriklase pealtpaneku järel võtab Gert Kullamäe aja maha. Poolajani 6.17.

36:37

Cantul on klassi rohkem, aga Žabas hoiab individuaalse tegutsemisega Rocki siiski mängus. Leedulaselt juba 14 punkti.

36:37

Cantu mängujuht Walter Hodge on nulli peal, aga ta on kaaslastele jaganud juba 8 resultatiivset söötu.

38:37

Dorbek viib Rocki juhtima.

40:37

Taltsilt ilus keerutus otsa ja nüüd on Cantu lootsil Sergei Bazarevitšil aeg põhitõed üle rääkida. 1.10 poolajani.

40:37

Hodge kaotab palli ja poolaja viimane rünnak jääb Rockile, aega  7,7 sekundit.

41:37

Sokk meelitab vabavisked välja, aga tabab kahest ühe. Esimene poolaeg läbi.

41:37

Rocki resultatiivseim on endiselt Žabas 14 punktiga, Cantule on Johnson toonud 11 silma.

41:37

Statistilised näitajad on üsna võrdsed, aga silma torkab Cantu kahepunktivisete tabavus (27st 9). Meeldiva üllatusena on Rock teeninud 13 vabaviset Cantu 7 vastu.

55:54

Taltsilt veel kaks kolmest, aga Johnsonl on samuti käsi lahti.

58:54

Dorbekilt 2+1, kolmanda veeranadaja lõpuni kolm minutit.

58:58

Johnsonilt veel üks kolmene... kokku on tal koos juba 18 punkti.

58:58

Kurbaselt juba teine täiesti kohutav sööt sel veerandajal.

61:60

Dorbek tabab koos kolmanda veerandaja lõpusireeniga kolmese!

61:60

Rockile on Talts toonud juba 17 punkti ja 11 lauapalli, Žabasel on koos samuti 17 punkti.

80:82

2.40 minna kui Tessitori vabavisetest jõuab Cantu punkti kaugusele (80:79) ja siis viib Heslipi kolmene juba vastased juhtima

83:85

Kurbase vabavisetest on Rock kahega taga

83:87

11 sekundit enne lõppu tabab Godge kaks vabaviset ja siit välja tulla on juba väga raske, Kullamäe võtab mõtlemisaja.

83:87

Žabas saab kolmest proovida, ent eksib. Korvi alt eksib veel kaks korda ka Petrukonis ja Rock saab kaotuse.

Rocki rahuldaks vaid võit, sest muidu liiguks Cantu ja Prantsusmaa klubi Chalon kindlalt edasipääsu suunas ja tartlastel oleks vaja ülejäänud mängudes esineda sisuliselt veatult. Pealegi pole Cantu täna Tartus päris ideaalkoosseisus, mitut meest vaevab gripp ja kohal pole ka värskelt hangitud Ukraina keskmängijat Kirilo Fessenkot.

Cantu võitis grupi avamängus kodusaalis 95:92 Krasnojarski Jenissei meeskonda. Rock jäi samal ajal võõral väljakul 67:76 alla prantslaste Elan Chalonile. Täna sõitis Elan Chalon külla Jenisseile ja võitis koguni 96:77.

Rocki aasta lõppes minoorsete toonidega, kui 20. detsembril kaotati Kuressaares karikavõistluste finaalis oma kibedale konkurendile BC Kalev/Cramole 55:73. Gert Kullamäe sõnul sellele mängule enam ei mõelda ning keskendutakse uutele väljakutsetele.

Kullamäe avaldas lootust, et vahepealne paus on mõjunud hoolealustele positiivselt ning kõik on mängunälga täis. Praegu pole meeskonnas muresid ka vigastustega ning viimased treeningud on täismahus saanud kaasa teha kõik 12 koosseisu kuuluvat mängijat.

Lisaks tugevale kaitsemängule soovib Gert Kullamäe homme näha ka senisest efektiivsemat rünnakut. «Selge on see, et taolise kõva tasemega Itaalia meeskonna vastu peab meil endal olema keskmisest parem viskepäev,» nentis Kullamäe Tartu Postimehele. «Ega me seni head kindlust viskamisel polegi kätte saanud, mis siis saaks parem olla, kui leiaksime selle nüüd aasta esimeses mängus. »