Finaalide kuninganna ehk kes on maailma parim naisjalgpallur Carli Lloyd?

Carli Lloyd
Carli Lloyd Foto: SCANPIX

2015. aasta maailma parimaks naisjalgpalluriks valiti ameeriklanna Carli Lloyd, kes võitis selle autasu esmakordselt. Postimees tutvustab lühidalt, kellega on tegu.

Lloyd on New Jerseys sündinud 33-aastane poolkaitsja, kes on USA koondise särgis käinud väljakul 211 mängus ja löönud oma riigi eest kokku 79 väravat.

Tema väravate toel võitis USA 2008. ja 2012. aasta olümpiamängudelt kulla. Pekingis võideti Lloydi tabamuse järel finaalis 1:0 Brasiiliat ja Londonis alistati kullamängus 2:1 Jaapan, jällegi lõi mõlemad USA väravad Lloyd.

Eelmise aasta MMil jõudis USA taas finaali ja seal võideti Jaapanit 5:2. Lloyd lõi selles mängus koguni kolm väravat. Tema 13 minutiga sooritatud kübaratriki toel läks USA juba 16. minutiks 4:0 juhtima. Oma kolmanda värava lõi Lloyd keskjoonelt.