Rock andis viimase veerandajaga Chaloni vastu edu käest ja jätkab võiduta

Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskonnal jäi täna kasutamata viimane võimalus eurohooaega pikendada, kui koduväljakul kaotati FIBA sarja vahegrupi neljandas voorus 80:91 Prantsusmaa klubi Chaloniga. Seejuures juhiti veel kolmanda veerandaja järel viie punktiga, ent viimase kümne minutiga lasti vastastel visata koguni 34 punkti. Rock jätkab vahegrupis võiduta, lisaks vigastas tänases kohtumises jalalihast Tanel Kurbas, keda ootab ilmselt paarinädalane mängupaus.

Rocki parimana tõi Brian Harper täna 23 punkti, Saimon Sutt ja Janar Talts lisasid 11 punkti. Chaloni poolel viskas Jeremy Hazell 24 punkti, viimasel veerandajal järjestikuste tabavate kaugvisetega hiilanud Tyler Kalinoski lisas 21 punkti. John Roberson viskas 14 ja Devin Booker 11 punkti.

Tere õhtust! Tartu Ülikool/Rocki ja Chaloni vaheline eurosarjamatš on algamas 15 minuti pärast.

Kui Rockil puudub mängujuht Evaldas Žabas, siis Chalonil peaks kõik põhitegijad rivis olema.

Chalonil pole ühegi staari, aga meeskond on ühtlane ja tugev. Teistest pisut rohkem tõuseb esile tagamees Jeremy Hazell, kes on eurosarjas tiimi kasuks toonud keskmiselt 16,1 punkti.

Rocki algkoosseis: Tanel Sokk, Gert Dorbek, Tanel Kurbas, Brian Harper, Janar Talts. Chalonil: John Roberson, Jeremy Hazell, William Gradit, Justin Brownlee, Devin Booker (mitte see NBA oma).

Ja mäng algas!

2:0

Taltsi pealtpanek viib Rocki juhtima.

7:4

Rock on Taltsi ja Dorbeki vedamisel initsiatiivi haaranud.

12:13

Kiire tempoga mängus ei suuda Rock siiski edu sisse saada ja paar kolmest viivad juhtima hoopis Chaloni.

15:16

Kardetud Hazell lisab veel ühe kaugviske, seekord ligi kaheksalt meetrilt.

18:18

Rocki poolelt tuleb väljakule Saimon Sutt. Esimese veerandaja lõpuni kaks minutit.

24:23

Esimene veerandaeg läbi.

24:23

Rockile on Dorbek ja Talts toonud kuus punkti, Chaloni resultatiivseim on Hazell juba 10 punktiga.

29:23

Rockil on paregu väljakul ilma mängujuhita koosseis, aga seni ollakse hästi hakkama saadud.

32:23

Isegi Sutt paneb kolmese!

32:28

Nüüd küll Suti eksimusest Chalonile kaks kerget korvi. Poolajani 5.56.

34:28

Kurbas hoiab kinni paremast reiest ja läheb pingile.

38:32

Chaloni tagapaarilt ilusa koostöö tulemusel korv, aga Rocki edu on üsna stabiilselt 6-8 punkti. Poolaja lõpuni on pisut üle minuti.

38:35

Kahju! Poolaja viimased rünnakud lähevad Rockil untsu ja Talts teeb kaks sekundit enne lõppu oma kolmanda vea. Edu jääb seega vaid kolm punkti.

38:35

Rockile on Harper, Talts ja Petrukonis toonud kaheksa punkti, Chaloni resultatiivseim on endiselt 12 punktiga Hazell.

38:35

Algas teine poolaeg.

38:35

Kurbas teist poolaega ei alustanud ja seega teda enam ilmselt platsile oodata ei ole.

38:40

Roberson tabab kolmese ja siis lahendab Booker kiirrünnaku.

44:44

Sutt ilusti korvi alla Harperile ja esialgu püsib Rock siiski mängus.

49:44

Harperilt ka kolmene ja poolkiirrünnakust korv otsa. Kolmanda veerandi lõpuni 4.46.

53:47

Rock on ulmekoosseisuga (Dorbek, Sutt, Doronin, Harper, Petrukonis) taas vahe sisse saanud.

53:47

Rocki visketabavus on 60 protsenti!

59:52

Sutilt ja Doroninilt kolmesed otsa, aga ka Chalon saab suure punnimise tulemusena punkte juurde ja vahe ei lähe üle kümne punkti. Kolmanda veerandi lõpuni 52,4 sekundit.

62:54

Lisaks Kurbasele on ka Talts teist poolaega pingilt vaadanud. Praegu lülitus mängu hoopis Kent-Kaarel Vene.

62:57

Kolmas veerandaeg läbi. Harper on tõusnud Rocki resultatiivseimaks 15 punktiga, Petrukonisel on kirjas 14 punkti. Hazellil on Chaloni poolt kirjas 19 punkti.

67:65

Viimast veerandaega on pisut hoogsamalt alustanud külalised, kuid Rocki napp edu püsib.

67:73

Kalinoski tabab järjest kaks kolmest, kokku on mees ilmeksimatult pommitanud juba kuus korda järjest!

69:73

Soku korv vähendab Rocki kaotusseisu ja järgmisel rünnakul saab Doronin vabalt proovida kaugviset, mis siiski ei taba.

69:76

Bookerilt 2+1 rünnak, mängida jääb natuke alla viie minuti.

69:79

Rock puterdab palli ära ja Kalinoski vaigistab järjekordse kolmesega Tartu saali. Kullamäe võtab aja maha.

72:84

Rocki mäng on täielikult lagunenud, Hazell võtab söödu vahelt ja paneb pealt. Harperi kolmene enam väga palju ei päästa, sest mängida jääb veel vaid kaks minutit. Robertson vastab lisaks kolmesega.

75:84

Taltsilt siiski veel üks kaugvise.

78:84

Rock saab mitu korda proovida ja Sutt tabab kolmese! Vahe kuus punkti, 58 sekundit minna.

77:86

Vastased eksivad ja Sokk saab veel korra vabalt kolmest proovida, aga vise ronib rõngast välja! Dorbek teeb kiire vea ja Lee realiseerib 22,5 sekundit enne lõppu mõlemad vabavisked.

80:91

Elan Chalon on lõpus vabavisetel kindel ja Hazell tabab veel koos lõpusireeniga

Mäng läbi!

Rock lasi vastastel viimase veerandajaga visata 34 punkti, nii ongi raske võita. Harperi arvele jääb Rocki poolel 23 punkti, Talts ja Sutt lisasid 11 punkti. Vastaste parimaks kerkis lõpusekundil tabatud kolmesegai 24 punkti kokku saanud Hazell, Kalinoski lisas 21 punkti.

Ühtlasi kaotas Rock sellega viimasedki õhkõrnad lootused vahegrupist edasi saada.

Enne mängu: Chalon on eurosarja R-vahegrupi liider täisedu, kolme võiduga. Koduliigas ollakse kuuendal positsioonil, viimati kaotati võõrsil koha võrra eespool olevale Nanterre’ile 94:100. Rock ja Chalon kohtusid ka vahegrupi esimeses matšis ning toona jäi tartlaste kaotusseisuks 67:76.

Rocki poolelt jäävad eemale jalavigastustega hädas olevad Evaldas Žabas ja Kristen Meister. Eelmisel nädalal kaotas Rock eurosarjas võõrsil kindlalt 68:87 Kransojarski Jenisseile, Chaloni ja Jenissei matši vahepeal jäädi kodus 83:87 alla Itaalia meeskonnale Cantu.