Eesti U21 koondis alistas Kubok Sodružestval suurelt Tadžikistani

Eesti U21 jalgpallikoondis EM-valikmängus Hispaaniaga.
Eesti U21 jalgpallikoondis EM-valikmängus Hispaaniaga. Foto: Liis Treimann

Eesti U21 jalgpallikoondis jätkas võidukalt Peterburis toimuvat Kubok Sodružestva turniiri, alistades 4:1 Tadžikistani. Eesti asus kohtumist 23. minutil Joseph Saliste tabamusest juhtima ning 28. minutil lõi Andre Järva ka teise värava. Poolajapausile mindigi Eesti 2:0 eduseisul. 60. minutil vähendas Parvizdzhon Umarbajev penaltist vastaste kaotusseisu, kuid kõigest kaks minutit hiljem tegi Martin Milleri värav seisuks 3:1. Viimasel mänguminutil vormistas Kevin Kauber kiirest vasturünnakust lõppseisuks 4:1.

Turniir algas eestlaste jaoks pühapäeval, kui Kauberi tabamuse ja Jan Kokla 89. minuti võiduvärava toel alistati 2:1 Läti eakaaslased. Tadžikistan alustas turniiri samuti pühapäeval, kui tugevale Venemaa noortekoondisele jäädi alla 1:2.

Eesti jaoks lõpeb alagrupiturniir ülehomme, 21. jaanuaril kohtumisega Venemaa vastu (Eesti aja järgi kell 18.00). Täna mängib Venemaa Lätiga.

Eesti algkoosseis: 12-Magnus Karofeld, 2-Andre Paju, 3-Gerdo Juhkam, 4-Vladimir Avilov, 14-Martin Mägi, 21-Mark Oliver Roosnupp, 13-German Šlein, 18-Rasmus Peetson, 11-Joseph Saliste, 17-Martin Miller, 20-Andre Järva.

Vahetuses: 1-Richard Aland, 5-Hindrek Ojamaa, 6-Märten Kuusk, 7-Pavel Marin, 8-Mihkel Ainsalu, 9-Robert Kirss, 10-Kevin Kauber, 15-Kevin Aloe, 16-Vlasiy Sinyavskiy, 19-Jan Kokla, 22-Madis Vihmann.