17-aastane Eesti ujuja jõudis EMil poolfinaali

Ujumine
Ujumine Foto: SCANPIX

Eindhovenis alanud ujumise Euroopa lühiraja meistrivõistluste esimene päev tõi Eesti koondisele esimese poolfinaali koha ja Eesti juunioride rekordi.

Selle saavutusega sai hakkama 17-aastane Pjotr Degtjarjov, kes läbis 50 meetrit vabalt 22,42ga ning pääses eelujumiste 20. ajaga õhtusesse poolfinaali.

Poolfinaali pääseb jätkuvalt 16 paremat sportlast, kuid Degtjarjov tagas edasipääsu, kuna igast riigist saab poolfinaali vaid kaks paremat sportlast. Degjatarjovi ees oli neli Itaalia ja neli Horvaatia sportlast ja seetõttu sai ta 16. tulemusega poolfinaali.

Degtjarjov parandas oma isiklikku rekordit 0,5 sekundiga ning see väljaujutud aeg on ka uueks Eesti juunioride rekordiks.

Isiklikud rekordid püstitasid ka Karen Vapper 50 meetri rinnuliujumises ajaga 33,56 (28. koht) ja Lauri Käi 400 meetri vabaujumises ajaga 4.00,71 (22. koht).

Eelujumistes näitas eestlastest parimat kohta Andres Olvik, kes sai 200 m seliliujumises 1.57,50ga 11. koha, kuid sellel alal poolfinaale ei peeta ja koheselt selgitati välja kaheksa finalisti.