Mariel Gregor

Pärnu Võrkpalliklubi kohtus täna õhtul CEV Challenge Cupi 1/8-finaalis Belgia klubi Meneni Prefaxisega ja sai 3:1 võidu. Andrus Raadik tõi Pärnule 17 punkti (+10), Hindrek Pulk samuti 17 punkti (+9), Timo Tammemaa arvele jäi 15 silma (+10).

Pärnu vastuvõtt oli 48%, rünnakuprotsent 51. Vastase samad näitajad olid vastavalt 47% ja 42%.

Mängu käik (Pärnu - Prefaxis):

Tere õhtust Pärnust!

Kui veel eile oli lahtine libero Edgar Järvekülje ja nurgamängija Taavet Leppiku mängimine, siis tänaseks on selge, et Järvekülg saab kaasa teha. Leppiku mängimine selgub jooksvalt. Seljavalu tõttu ei mängi aga teine nurgamees Kardi Kõresaar.

Esimene geim:

Pärnu algkoosseis: Nõmmsalu, Raadik, Martti Keel, Tamar Nassar, Edgar Järvekülg, Hindrek Pulk

2:2

Nõmmsalu toob Pärnule juba teise punkti ja viib kodumeeskonna juhtima,ent servib siis võrku

5:4

Raadik viib pärnakad juhtima

8:5

Pulga ja Raadiku rünnakute järel minnakse esimesele tehnilisele pausile Pärnu juhtimisel

16:14

Pulgalt kaks serviässa ja teisele tehnilisele time-outile läheb Pärnu taas eduseisus

17:15

Meneni diagonaalründaja Jonas Kvalen lööb palli kindlalt Pärnu poolele maha, ent eksib seejärel servil

19:16

Keelelt tugev serv, mis põrkab võrgu kohale tagasi, kust Tammemaa selle maha lööb, time-out vastastelt

20:16

Taas Keelelt hea serv ning vastased vastuvõtuga hädas, punktiks lööb palli lõpuks Pulk

25:20

Vastased eksivad servil ja avageim läheb Pärnule!

Teine geim:

2:1

Pulk viib Pärnu juhtima

2:1

Statistikat avageimist: Pärnu vastuvõtt oli 47%, rünnak 62%. Vastaste samad näitajad vastavalt 40% ja 37%. Pärnu resultatiivseim oli 7 punktiga Raadik, Menenil Kvalen ja Smit 4 silmaga.

13:18

Kvalen on teises geimis suurepäraselt tegutsenud, lööb järjekordse tõste punktiks

17:25

Nõmmsalu löök läheb päris auti ja teise geimi võidab seega Menen.

Kolmas geim:

Teise geimi statistika: Pärnu vastuvõtt langes 35% peale, rünnati 44%liselt. Vastaste samad näitajad olid 53% ja 44%. Lisaks lõid vastased selles geimis koguni 7 serviässa.

3:0

Pärnu asub 3:0 juhtima  ja kohe võetakse vastaste poolelt time-out. Nõmmsalu asemel mängib nüüd Leppik

25:20

Pulk lõpetab kolmanda geimi ja Pärnu juhib mängu 2:1!

Neljas geim:

4:3

Pärnu lheb neljandat geimi juhtima

5:3

Blokipunkt Pärnule juurde

5:3

Kolmanda geimi statistikat: Pärnu vastuvõtt 56%, rünnak 48%. Meneni näitajad vastuvõtul 40% ja rünnakul 45%.

13:9

Vastaste sidemängija püüab kavaldada, ent eestlased saavad jaole ja Tammemaa toob hoopis Pärnule punkti. Taas time-out

15:9

Tammemaa blokis!

16:9

Keel lööb ise palli maha! Tehniline time-out!

17:9

Taas Tammemaa! Nüüd juba Pärnu mehed lustivad!

25:17

Kvalen eksib servil ja Pärnu võidab geimi ning mängu 3:1!

Mängu eel:

Pärnul on tähtsa kohtumise eel jätkuvalt probleeme mängijate tervisega. Peatreener Avo Keele sõnul oli eilse seisuga kahtluse all nii libero Edgar Järvekülje kui nurgaründaja Taavet Leppiku mängimine. «Järvekülg oli kõhuviiruse käes ja palavikus. Leppik saab võib-olla mängida valuvaigistite toel,» sõnab Keel. Suurem murekoht on Järvekülg, ja juhul kui ta ei saagi mängida, plaanib Keel tema asemel liberona kasutada kas Leppikut või Jaanus Nõmmsalut.

Ka diagonaalründaja Hindrek Pulk pidi viimase mängu Tallinna Selveri vastu reielihase vigastuse tõttu pooleli jätma, ent tema on nüüd paranenud ja mänguvalmis.

Belgia klubi sai eelmises ringis jagu soomlaste Loimaa Hurrikaanist. Vastase kohta rääkis Keel, et tegu on meeskonnaga, kus enim tuleb tähelepanu pöörata sidemängija Matthias Valkiersile ja diagonaalründaja Jonas Kvalenile. «Hea vastuvõtuga meeskond, kus on väga hea sidemängija ja väga hea diagonaal. Nõrka kohta pole, teised toetavad neid kahte. Ükskõik, kui hästi või halvasti sidemängija tõsta saab, siis läheb sööt enamasti ikka diagonaalile. Ka siis, kui tal on võimalik teistele anda,» räägib Keel. «Diagonaal on väga osav, ta on sel positsioonil mänginud alles mõned aastad, enne tegutses ta sidemängijana,» lisab treener.

Keele sõnul on vastas klassiga meeskond, keda võib võrrelda Piraeuse Olympiacosega, kellele Pärnu CEV Cupil alla jäi.