Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Suured tšempionid liiguvad kindlalt eesmärgi suunas

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Roger Federer sihib Austraalias kõige kõrgemat eesmärki. | FOTO: Scanpix

Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel on selgunud esimesed poolfinalistid. Naistest liigub kindlalt tiitli kaitsmise suunas maailma esireket Serena Williams. Ameeriklanna alistas veerandfinaalis 6:4, 6:1 viienda asetusega venelanna Maria Šarapova ning kohtub poolfinaalis neljanda asetusega poolatari Agniezska Radwanskaga.

Radwanska alistas 6:1, 6:3 kümnenda asetusega hispaanlanna Carla Suarez Navarro. Ülejäänud veerandfinaalides kohtusid täna öösel sakslanna Angelique Kerber ja valgevenelanna Viktoria Azarenka ning britt Johanna Konta ja hiinlanna Shuai Zhang, Kerber alistas Azarenka 6:3, 7:5 ja Konta oli Zhangist parem 6:4, 6:1.

Williams tunnustas kindla võidu järel vastast: «Oli väga intensiivne mäng. Ta on väga keskendunud ja intensiivse stiiliga. Kui mängid nii tugeva vastasega, tuleb ka enda esituses suurt põlemist leida.» Šarapova tunnistas aga, et ameeriklanna on lihtsalt teisest klassist. «Ta on omaette tasemel. Ta paneb su pingutama. See on inspireeriv,» sõnas venelanna.

Meestest kohtuvad esimeses poolfinaalis maailma esireket Novak Djokovic Serbiast ning kolmanda asetusega šveitslane Roger Federer.

Tiitlikaitsja Djokovic oli veerandfinaalis üle seitsmenda asetuse saanud jaapanlasest Kei Nishikorist 6:3, 6:2, 6:4, Federer alistas tšehh Tomaš Berdychi kolmes setis 7:6 (4), 6:2, 6:4.

34-aastasele Federerile oli see 13 aasta jooksul juba 12. kord Austraalia lahtistel poolfinaali jõuda, tiitlini on ta jõudnud neljal korral. Viimati juhtus see 2010. aastal. Kokku on ta Austraalia turniiril võitnud 80 kohtumist.

Kogenud mängumees ütles, et jätkab tipptennises, sest suudab noorematele jätkuvalt konkurentsi pakkuda. «Põhjus, miks ma ikka mängin, on see, et suudan tippudest igaühte võita. On hea tunne, et viimasel kolmel suure slämmi turniiril olen suutnud näidata ühtlast taset. Mängin enda jaoks lõbusat tennist ja olen rahul, et suudan taas rohkem võrgus mängida nagu varem,» ütles Federer intervjuus pärast mängu.

28-aastane Djokovic on Austraalias võidutsenud viiel korral (2008, 2011, 2012, 2013, 2015). Eesootav poolfinaal on Djokovici ja Federeri 45. omavaheline kohtumine. «Me mängime omavahel peaaegu igal suuremal turniiril ja see on alati suur väljakutse,» kommenteeris Federer. «Pole mõtet tema saavutuste peale sõnu raisata – Djokovic on suur tšempion ning ma austan teda väga. Tuleb suurepärane matš ja muidugi tähendaks võit mulle palju.»

Ülejäänud veerandfinaalides lähevad poolfinaalikohta püüdma maailma teine reket, šotlane Andy Murray ja kaheksanda asetusega hispaanlane David Ferrer ning prantslane Gaels Monfils (23. asetus) ja Kanadat esindav Milos Raonic (13. asetus).