Uskumatu, aga tõsi: Cantut võitnud Rockil on endiselt võimalus eurosarjast edasi pääseda

Tartu Rock.
Tartu Rock. Foto: Kristjan Teedema

Tartu Rocki korvpallimeeskond kohtus täna FIBA Europe Cupil vahegrupi kohtumises võõrsil Itaalia kõrgliigas mängiva Cantu klubiga. Rock võitis 76:71 ja vajab R-vahegrupist edasipääsuks järgmisel nädalal kodus vähemalt 19-punktilist võitu Krasnojarski Jenissei üle. Lisatingimus on see, et Cantu kaotaks kodusaalis alagrupi võidu kindlustanud Chalonile.

Cantu vastu hoidis Rock initsiatiivi alates esimese poolaja lõpusi ja parimal juhul käristati vahe lausa 13 punkti peale. Lõpuks sai Cantu siiski lähemale ja tegi Rocki ülesande järgmisel nädalal päris raskeks. Rocki resultatiivseim oli 18 punktiga Karolis Petrukonis, Brian Harper ja Evaldas Žabas lisasid mõlemad 13 punkti. Cantule tõid Walter Hodge ja Kirill Fessenko 16 punkti. Grupi teises matšis võitis Chalon Jenisseid kodus 98:88.

R-vahegrupi tabeliseis: 1. Chalon 5 võitu ja 0 kaotust, 2. Jenissei 2/3, 3. Cantu 2/3, 4. Rock 1/4.

Mängu käik:

Tere õhtust! Cantu ja Rocki eurosarjamatš on kohe algamas.

Rocki algkoosseis: Tanel Sokk, Gert Dorbek, Kent-Kaarel Vene, Janar Talts, Karolis Petrukonis.

Mäng algas!

9:3

Rock haarab pisut üllatuslikult alguses mänguohjad.

Samal ajal läks käima ka Kristjan Kanguri koduklubi Varese mäng, nemad kohtuvad V-grupis kodus Larnaca AEK-ga.

13:11

Veerandaja lõpuni viis minutit. Cantu on järgi tulnud.

18:13

Sokk suurendab Rocki edu.

18:19

Cantu mängujuht Walter Hodge viib kodumeeskonna juhtima.

18:24

Rock laseb Cantu jooksma ja tartlaste peatreener Gert Kullamäe võtab 1.32 enne veerandaja lõppu aja maha.

18:24

Esimene veerandaeg läbi. Hodge on Cantule toonud 8, Talts Rockile 5 punkti.

Varese võidab Larnaca vastu esimese veerandaja 17:14, Kangur on visanud kaks punkti.

28:31

Rock püsib veel tänu Petrukonise 11 punktile mängus. Poolajani alla viie minuti.

35:33

Eichfuss viib Rocki juhtima.

41:35

Suurepärase teise veerandaja lõpu teinud Rock käheb poolajapausile kuuepunktilises eduseisus.

41:35

Petrukonis on Rockile toonud 14 punkti, Cantu resultatiivseim on Hodge 13 punktiga.

Varese võitis poolaja 37:33, Kanguril ikka kirjas kaks punkti. Varese kindlustaks võiduga pääsu kaheksandikfinaali, vähemalt viiepunktiline võit tagaks V-vahegrupi võidu.

41:35

Rocki ja Cantu mängus algas teine poolaeg.

48:41

Ukraina hiiglane Kirill Fessenko hakkab korvi alla järjest enam domineerima.

50:48

Cantu hiljuti ostetud mängujuht Roko Ukic paneb kõigepealt kolmese sisse ja lisab siis kaks vabaviset. Kolmanda veerandaja lõpuni 3.14.

58:52

Kolmas veerandaeg läbi.

63:52

Eichfuss viib Rocki lausa 11 punktiga ette! Normaalaja lõpuni 7.13.

65:55

Hodge saab lõpuks kolmese sisse ja Kullamäe võtab 5.45 enne lõppu aja maha.

Varese juhib kolme veerandaja järel Larnaca vastu 53:50, Kangur on jõudnud viie punkti peale.

65:59

Ukic vähendab Rocki edu.

69:60

Sokk tabab. Lõpuni 3 minutit.

71:60

Talts petab vastaste ühe liidri JaJuan Johnsoni täiesti ära ja Rock juhib taas üle 10 punktiga! Normaalaja lõpuni 2.39.

71:63

Petrukonis teeb viienda vea.

71:65

Ai-ai! Awudu Abass paneb kaks korda järjest pealt ja Rocki edu sulab. Normaalaja lõpuni 1.33.

71:65

Talts annab valesöödu ja pall läheb Cantule. Lõpuni 1.14.

71:65

Hodge paneb mööda ja Tanel Sokk läheb vabavisetele. Mõlemad kahjuks mööda.

71:65

Eichfuss teeb Fessenkole vea.

71:67

Mõlemad sisse, Tabloo näitab 55 sekundit.

71:67

Nüüd viskab vabaviskeid Dorbek.

72:67

Ainult üks sisse. Õnneks viskab Ukic mööda ja Sokk saab taas vabaviskeid harjutada. 27 sekundit lõpuni.

76:69

Seekord kahest kaks, aga Fessenko vastab pealtpanekuga. Nüüd Žabas vabavisetele, kes tabab mõlemad.

76:71

Johnson tabab, aga siis enam vigu ei tehta ja Rockile võit!

Rock pole neljas vahegrupis peetud mängust peetud ainsatki, viimati jäädi kodus 80:91 alla Prantsusmaa klubile Elan Chalon. Sellega kadusid ka tartlaste realistlikud võimalused vahegrupist edasi saada. Cantuga mängiti kodus jaanuari alguses nagu võrdne võrdsega, ent kaotati viimastel sekunditel 83:87.