Valus: Pärnu võrkpallurid luhtasid hea võimaluse eurosarjas veerandfinaali pääseda

Hindrek Pulk.
Hindrek Pulk. Foto: Ardi Truija

Pärnu Võrkpalliklubi kohtus CEV Challenge Cup sarja kaheksandikfinaali korduskohtumises võõrsil belglaste Meneni Prefaxisega ja kaotas geimidega 0:3 ja siis ka kuldse geimi 10:15. Nädalatagusest kodumängust oli Pärnul pagasis 3:1 (25:20, 17:25, 25:20, 25:17) võit, mis tähendas, et täna oleks edasipääsuks ka 2:3 kaotusest või kuldse geimi võidust.

Kuldne geim:

Menen läheb esmalt 4:2 ja siis 8:2 juhtima ja võidab kuldse geimi lõpuks 15:10. Pärnu seega veerandfinaali ei pääse.

3. geim (0:3):

Kolmas geim oli hoopis tasavägisem ja Menen juhtis 8:7. Ka geimi lõpp kipub pingeliseks minema, Menen on ees 20:19. Geimi lõpus on kodumeeskond siiski kindlam ja võidab 25:22. Nüüd mängitakse kuldne geim, mis käib 15 punktini.

2. geim (0:2):

Geimi dikteerinud Menen läks juhtima 8:5, 17:12 ja võidab lõpuks kindlalt 25:17.

1. geim (0:1):

Pärnu jõuab kaotusseisust küll 17:17 viigini, aga Menen läheb uuesti 21:18 ette. Pärnu võitleb taas 23:23 viigi välja, aga esimene geim siiski Menenile 25:23.

Enne mängu: Nädalavahetusel pidas Pärnu kaks kohtumist Saja Liigas, kus laupäeval alistati tasavägise heitluse järel 3:2 Biolars/Jelgava ja päev hiljem 3:0 Poliurs/Ozolnieki. Suvepealinna meeskonna peatreener Avo Keel vangerdas mõlemas mängus koosseisuga, andes nii mõnelegi põhimehele puhkust ja võimalust vigastusi ravida, kirjutas Volley.ee.

Nii ei käinud kummaski matšis platsil põhipommitaja Hindrek Pulk, teisest mängust jäid eemale kapten Andrus Raadik ja vanameister Jaanus Nõmmsalu. Positiivne oli see, et viimasel ajal samuti traumadega kimpus olnud nurgaründajad Kardo Kõresaar ja Taavet Leppik said kaasa teha terve pühapäevase mängu. Ühtlasi oli Leppik kuraditosina punktiga ka võitjate parim.

Belglased olid koduliigas nädalavahetusel samuti võidukad. Tabeli viimast VBC Waremmet võideti võõrsil kindlalt 3:0 (25:20, 25:16, 25:13). Sarnaselt eurosarja mängule ei teinud nüüdki kaasa võistkonna põhilibero Julien Lemay. Küll on prantslane üles antud aga tänaseks kohtumiseks. Eks aeg näitab, kas pallur ka platsile jookseb.